Προς το περιεχόμενο

Creations


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό μήνα με καινούργιο κομμάτι  ;)

Ελπίζω να σας αρέσει και ακούω τις εντυπώσεις - παρατηρήσεις σας.

creations_1_1.mp3

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα συγχαρητηρια μου :)

 

Keep em coming ;)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Γρηγόρη  :) Είναι τιμή μου να με σχολιάζει θετικά ένας μουσικός του επιπέδου σου.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Πάνο αφού έχεις τις "μηχανές της δημιουργίας" (engines of creation) τι τον θέλεις τον καράφλα? ;)

Ανεβαίνεις συνέχεια.

Δες, και λάβε σοβαρά υπ' όψην σου τι λέει (από το site του) ο Scott Henderson που απαντάει σε κάποια ερώτηση. Όχι επειδή το λέει αυτός. Αλλά επειδή ταιριάζει γάντι στην περίπτωσή σου. ;)

 

What's your thoughts on finding your own sound?

 

Quote:

Your own voice on an instrument is the combination of tone, phrasing, and vocabulary. I've always worked on all three equally, from the very beginning. Usually a musician develops his playing style, while experimenting with tone until he finds a sound which makes playing what he plays the most fun and inspiring. That's about the only way I know how to put it. It takes years of listening, playing, and experimenting for most musicians to find their own voice, but the one bit of advice I can give is, don't listen too much to your favorite guitarist. Listen to horn players, piano players, singers, etc. The more variety you can get into your playing, the bigger chance that you won't sound too much like someone else.  

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Πάνο αφού έχεις τις "μηχανές της δημιουργίας" (engines of creation) τι τον θέλεις τον καράφλα? ;)

Toν εχουμε πρηξει τον ανθρωπο.. :D

Προτεινω να τον αφησουμε να απολαμβανει αυτο που κανει,με οποιες επιλογες γουσταρει χωρις αλλες παραινεσεις.Του τις εχουμε πει λατρευτε μου φουζιονα πολλες φορες... :-*

 

Εγω εχω καταλαβει οτι ο Πανος γουσταρει και δεν εχει την αναγκη να κατσει να ψαχνεται για το ''παραπανω'' και..ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ!

Η μουσικη απολαυση δεν σχετιζεται παντα με την βελτιωση.Ειναι μια λυτρωση που για τον καθενα απο μας εχει τα δικα της κινητρα χωρις απαραιτητα την υπαρξη στοχων και διαδικασιων μαθητειας. :)

 

Πανο μου συγνωμη που λεω τις μπουρδοφιλοσοφιες μου στο θεμα σου,μ επιασε η βραδινη αμετροεπεια.. :)

 

Το τεμαχιον ειναι ομορφο και αισθησιακο,ανετα θα ηταν υποκρουση σε τρυφερες στιγμες μεσα σε αυτοκινητο υπο το φως του φεγγαριου χωρις να προκαλει ταραχη στους ''εις σαρκαν μια''(Τι λεω ο μλκς αποψε.. :o)

Μου αρεσε ΓΕΝΙΚΑ!

Προχωρει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν εχουμε πρηξει τον ανθρωπο.. :D

Εγω εχω καταλαβει οτι ο Πανος γουσταρει και δεν εχει την αναγκη να κατσει να ψαχνεται για το ''παραπανω'' και..ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ!

Η μουσικη απολαυση δεν σχετιζεται παντα με την βελτιωση.Ειναι μια λυτρωση που για τον καθενα απο μας εχει τα δικα της κινητρα χωρις απαραιτητα την υπαρξη στοχων και διαδικασιων μαθητειας. :)

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!  :)

Το έγραψα επειδή νομίζω ότι είναι το κομμάτι του καράφλα "engines of creation". ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ  :)

Φίλε Σταύρο έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις. Το έχω δηλώσει ότι μουσική (τουλάχιστον εγώ) παίζω για να ξεδίνω από τα καθημερινά προβλήματα (δουλειά, σπίτι , παιδιά, κλπ). Βεβαίως και μου αρέσει να βελτιώνομαι, αλλά δεν είμαι επαγγελματίας ώστε αυτό να είναι ο μοναδικός σκοπός μου  ;).

Φίλε fusiongtr πήρα δύο κομμάτια από το engines of creation του καράφλα που δεν έχουν σόλο, τα ένωσα και τα έκανα backing track, εξού και το σκέτο creations  ;D

Σας ευχαριστώ και πάλι.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικη ηχογραφηση...μπραβο και ωραιο παιξιμο.!

Σε ευχαριστώ φίλε Ιγνάτιε  :). Έχω βελτιωθεί λίγο στην ηχογράφηση, την οποία στην αρχή δεν είχα καθόλου  ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου