Προς το περιεχόμενο

80's Jewels


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καιρό είχε να βγει νοϊζοθρεντ για 80s... η πλάκα είναι πως μόλις χτες βράδυ άκουγα έναν αμερικάνικο διαδικτυακό ροκοσταθμό και μου ήρθαν στο μυαλό δυο κλασσικά 80s άλμπουμς που τα είχα στην κυριολεξία λιώσει τότε:

 

Motley_Crue-Dr_Feelgood-Frontal.jpg

 

def%252520leppard%252520Hysteria.jpg

 

Αυτή τη στιγμή δεν τα έχω (μακάρι να είχα ακόμη τις αυθεντικές κασσετούλες τους) αλλά σκεφτόμουν πως αν υπήρχε κάποια περιποιημένη anniversary edition, θα τα αγόραζα μετά χαράς.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καιρό είχε να βγει νοϊζοθρεντ για 80s... η πλάκα είναι πως μόλις χτες βράδυ άκουγα έναν αμερικάνικο διαδικτυακό ροκοσταθμό και μου ήρθαν στο μυαλό δυο κλασσικά 80s άλμπουμς που τα είχα στην κυριολεξία λιώσει τότε:

 

Motley_Crue-Dr_Feelgood-Frontal.jpg

 

def%252520leppard%252520Hysteria.jpg

 

Αυτή τη στιγμή δεν τα έχω (μακάρι να είχα ακόμη τις αυθεντικές κασσετούλες τους) αλλά σκεφτόμουν πως αν υπήρχε κάποια περιποιημένη anniversary edition, θα τα αγόραζα μετά χαράς.

 

Ευτυχώς που υπάρχεις και εσύ (και λίγοι ακόμα) γιατί οι... από πάνω  ;D το έχουν ρίξει στην... βαριά κουλτούρα (των 80's)  ;D ;D

 

Όχι ότι δεν είναι καλή (έχουν παρελάσει τρομερά κομμάτια), αλλά καθόλου fun... λίγη ποζεριά, ένα κομμωτήριο τέλος πάντων  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που υπάρχεις και εσύ (και λίγοι ακόμα) γιατί οι... από πάνω  ;D το έχουν ρίξει στην... βαριά κουλτούρα (των 80's)  ;D ;D

 

Όχι ότι δεν είναι καλή (έχουν παρελάσει τρομερά κομμάτια), αλλά καθόλου fun... λίγη ποζεριά, ένα κομμωτήριο τέλος πάντων  ;D

 

Ξέχασα να σημειώσω και το Slippery When Wet! Εκεί να δεις... Πέρα από τα γνωστά τότε megahits, να ίσως το καλύτερο κομμάτι του άλμπουμ:

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα τρομερό σαν τραγούδι αλλά το refrain με πορώνει ΠΟΛΥ άσχημα.

 

Και όταν μιλάμε για ντραμς trademark στα 80's.........

 

Και άλλο ένα drum trademark . This is Red Rocks !!

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μιας και μιλάμε για μουσική των 80's...

 

 

+100000

 

Τα είπες όλα  ;D ;)  Για να δουν και οι μικρότεροι πως μεγαλώσαμε  ;D ;D ;D Ένα μουσικόραμα και έξω από την παράγκα. Όχι τώρα με τα youtube και τις ευκολίες  :D Ότι έπαιζε ο Γκούτης και μετά ο Σγότζος  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θα μου μείνει αξέχαστο με τον Γκούτη είναι το πόσο απότομα έκοβε τα τραγούδια, καμία προσοχή να τα κόψει σε σημείο που να ψιλο-βολεύει, και κανένα fade-out, έπεφτε τσεκούρι ξυλοκόπου...

 

Επίσης θα ήταν αμαρτία να παραλείψουμε τον Άκη Έβενη στο ράδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου