Προς το περιεχόμενο

Έτσι για πλάκα...


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Χρόνια σου πολλά Σπύρο και πάντα με τέτοια ωραία παιξίματα, ακόμα και αν είναι έτσι για...  πλάκα  8)  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΠΥΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πάντα με υγεία και μην σταματήσεις να ψάχνεσαι! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρονια πολλα Σπυρο!

Εγω θα σου πω ευθαρσως οτι αυτο που ακουσα ειναι ο,τι καλυτερο εχω ακουσει απο σενα!

Ισως γιατι ξεφευγει απ την τετριμμενη πια πεντατονικη που βαραμε οι περισσοτεροι εδω και χρονια.. :-\

Αν δε,τα ''κατεβασματα'' σου ειχαν μεγαλυτερη χρονικη ποικιλια,θα μιλουσαμε για εναν εξαιρετικο τζαζ παιχτη.

Για ψαχτο λιγο..

Μου αρεσε πολυ λεμε! ;)

Μπραβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρονια πολλα Σπυρο!

Εγω θα σου πω ευθαρσως οτι αυτο που ακουσα ειναι ο,τι καλυτερο εχω ακουσει απο σενα!

Ισως γιατι ξεφευγει απ την τετριμμενη πια πεντατονικη που βαραμε οι περισσοτεροι εδω και χρονια.. :-\

Αν δε,τα ''κατεβασματα'' σου ειχαν μεγαλυτερη χρονικη ποικιλια,θα μιλουσαμε για εναν εξαιρετικο τζαζ παιχτη.

Για ψαχτο λιγο..

Μου αρεσε πολυ λεμε! ;)

Μπραβο!

 

Σταύρο χαίρομαι πολύ που σου άρεσε. Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω με το "τζαζ παίχτης" καθότι αυτό που κάνω εγώ είναι ουσιαστικά να παίζω κάποιες κλίμακες πάνω στις αλλαγές και όχι να αυτοσχεδιάζω πραγματικά. Σε κάθε περίπτωση, αυτά τα πράγματα είναι στο αντικείμενο της μελέτης μου διότι είναι πολύ χρήσιμα σε διατονικά παιξίματα και σε λίγο πιο πολύπλοκες αρμονίες.

 

Όσον αφορά το βάρεμα της πεντατονικής που λες, θεωρώ ότι όσο εύκολο είναι κανείς να τη μάθει, τόσο δύσκολο είναι να την χρησιμοποιήσει δημιουργικά στο παίξιμό του. Προσωπικώς τρέφω ιδιαίτερο θαυμασμό για μουσικούς (και του νόιζ) που το καταφέρνουν.

 

Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ΠΟΛΥ ωραίο Σπύρο! Κι εμένα μου αρέσει και φέρνει αρκετά από ψιλοτζάζ (αρκετά και λόγο το backing track), αλλά και το παίξιμό σου...

 

Χρόνια πολλά φίλε! Με εκπλήσεις ευχάριστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και παντα δημιουργικος !!!

 

Ποοολυ μ αρεσει το σολο και το μπακινκ congrats !!!!

(δε το ανεβαζεις το μπακιτρακι σκετο...λεω γω τωρα...να το χουμε χεχε)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Σπύρο Χρόνια Πολλά!

Το παιξιμό σου σε αυτό το cord progresion οπως λες και συ έχει λίγο τη προσέγγιση μελέτης ,είναι δηλαδή πιο πολύ στημένο πάνω στα ακόρντα το καθενα ξεχωριστά και όχι σαν σύνολο,παιζεις βέβαια και κάτι μπλουζοφράσεις ίσως με παραπάνω απο οτι πρέπει νότες , και λίγο whole tone , φλερτάρεις με τη jazz , αλλά είσαι μπλουζίστας καθαρόαιμος και πολύ καλος , όπως σε είδα στο video του noiz circus.

  Στα συν ο πολύ ωραίος και καθαρός σου ήχος.

Νάσος

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου