Προς το περιεχόμενο

Gibson Midtown custom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα φιλοι και φιλες. Καιρο εχουμε να τα πουμε να ουμ.

Ανασταινω το θεμα για να σας πω και κανενα νεο μου.

Εχω αισιως δυο χρονια εδω στο Μοναχο και το πραγμα παει απο το καλο στο καλυτερο.

Παιζω συστηματικα μια φορα την εβδομαδα σε ενα μαγαζακι και που και που κανω και κατι ωραιες αρπαχτες. Μπλακ παντα. (Ελλαδαρα). Δε μπορω πια να κρυβω απο τους φιλους μου μουσικους στην Ελλαδα πως εχει παιξει και αρκετο Λαϊκο στη φαση....(Αφου πληρωνουν ρε σεις τι να κανω.....).

Στο θεμα μας.

Απο την προηγουμενη εβδομαδα ειμαι μελος μιας πολυ ενδιαφερουσας μπαντας και οι αναγκες σε εξοπλισμο αυξηθηκαν ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ. Βασικα χρειαζομαι αλλη μια κιθαρα. Να μη τα πολυλογω, μπηκα στο γνωστο καταστημα εχθες και εκει που κοιταω τις επιστροφες, ΤΣΑΑΑΑΑΑΑΚ να σου μια συγκεκριμενη κυρια σε sunburst.

Ποσο? 740€.

ΠΟΣΟΟΟΟΟ?  :o

πριν προλαβεις να πεις Σοϊ-Μπλε ηταν στο καλαθακι μου. Την περιμενω με αγωνια για να σας πω τις ενυπωσεις μου.

Για την ιστορια το σχημα ειναι αυτο http://www.the-eagle-trail.de/main.html

και το προγραμμα απαιτει tele,LP,Takamine και μια hollow.

 

Θα επανελθω δριμυτερος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημερα και παλι φιλοι μου απο το παγωμενο Μοναχο.

 

Εχθες οπως αλλωστε αναμενοταν, χτυπησε η πορτα και μπηκε στο σπιτι μας η εν λογω κυρια. Σε ωραιοτατη καφε βαλιτσα made in canada με την παλια βυσινι επενδυση. Ανοιξα τη θηκη και αμεσως με πηρε αυτη η χαρακτηριστικη μυρωδια νιτρου. Μιλαμε ολο το δωματιο βρωμισε νιτρα. Χωρις δευτερη σκεψη την πηρα στα χερια μου και ετσι στα ορθια εριξα μια σολ ματζορε. Το action ηταν λιγο μπερδεμενο και πνιγοταν ο ηχος. Σηκωσα αμεσως το Bridge σε ενα επιθυμητο επιπεδο και καρφωσα στον Blues Junior o οποιος εχει Vintage 30 ηχειο. αναμεσα τους μπηκε το TS808 και ενα Jam Rattler. Επαιξα απο τις 19.30 εως τις 22.30. Το οργανακι τα σπαει. Εξαιρετικος καθαρος ζεστος ηχος απο τους ΒΒ. Ζουμερος overdriven ηχος με το 808 και πολυ creamy βρωμικα με το Rattler.

Ανετη ταστιερα, ζυγισμενο ελαφρυ οργανο με καλη παρουσια.

 

Να το πουμε φορα παρτιδα..... με 749€ Μιλαμε για οργανο που φυσαει.

Το συστηνω ανεπιφυλακτα. Θα μπορουσε να ειναι και η κυρια μου κιθαρα.

image-947cd48acac21354bda8a74947ee8999ad3d631a5565a6972b92e8367d37be8a-V.thumb.jpg.27942fbfd20402f245ad73f125fcda8c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές και καλοτάξιδη!!

Να ρωτήσω... Γιατί 749€???

Λόγω περιοχής? 990 (gr) - 999 (de) τη βλέπω.

 

Αν διαβάσεις προσεχτικά λέει οτι ήταν απο επιστροφή με μειωμένη τιμή!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται πολυ ομορφη κιθαρα Solega, μεγεια σου και καλοπαιχτη!

 

Ερωτηση, γιατι σκεφτομουν να την παρω και γω αυτη τη κιθαρα και με προβληματιζε παντα αυτο το flat καπακι της, της κοβει πολυ απο την ομορφια της; ή αλλαζει καθολου τον ηχο της;

 

Και παλι μεγειες και καλες μουσικες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Stavrilian στην αρχη μου εκατσε λιγο περιεργα το καπακι, ομως δεν εχω τελικα κατι αρνητικο να της συναψω.... δε θελω να παρεξηγηθω, δεν ειμαι σε καμια περιπτωση επιστημονας στις hollow (αν και δεν ειναι Hollow). Αυτο που ειπα ειναι πως εγω ηθελα παντα να δοκιμασω την τυχη μου με μια τετοια κιθαρα,φλερταροντας στο παρελθον με Dot Epiphone,Gretsch, Ibanez κλπ. Θεωρω πως εκανα μια παρα πολυ καλη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή αλλαζει καθολου τον ηχο της;

 

πως  μπορει να αλλαξει τον ηχο μιας κιθαρας κατι που ειναι κατασκευαστικο χαρακτηριστικο της... ??? ;D

 

αν και δεν ειναι Hollow

 

αΦτο.

 

η κιθαρα ειναι thinline.

 

Εβγαλαν και αλλη single cutaway (ακομα ομορφοτερη)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου