Προς το περιεχόμενο

Πως στέλνω διαφορέτικα κανάλια απο τον μίκτη στο PC?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους,πρόσφατα αγόρασα ένα μίκτη και η απορία μου είναι

όταν στέλνω από δύο διαφορετικά κανάλια π.χ ένα μπάσο καί ένα κιθάρα,πώς γίνεται

να τα έχω ξεχωριστά κανάλια στο πρόγραμμα που χρησιμοποιώ για εγγράφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηλθες.

Η ερωτηση ειναι πολυ γενικη και η απαντηση εξαρταται απο τον εξοπλισμο.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηλθες.

Η ερωτηση ειναι πολυ γενικη και η απαντηση εξαρταται απο τον εξοπλισμο.

 

Εχεις δίκιο,θα γίνω πιο συγκεκριμένος.Λοιπόν έχω ένα μείκτη,μία ηλεκτρονική ντράμς μία κιθάρα καί ένα πρόγραμμα στο PC π.χ το Fruity Loops.Βάζω την ντράμς στο κανάλι 1 του μείκτη και την κιθάρα στο καναλι 2 του μεικτη,το προβλημα που παρουσιάζετε ειναι πως στο Fruity Loops εμφανιζονται σαν να είναι 1 καναλι και τα δύο όργανα.Οπότε η απορια μου ειναι εαν μπορω με καποιο τροπο να διαχωρισω το σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εχεις δίκιο,θα γίνω πιο συγκεκριμένος.Λοιπόν έχω ένα μείκτη,μία ηλεκτρονική ντράμς μία κιθάρα καί ένα πρόγραμμα στο PC π.χ το Fruity Loops.Βάζω την ντράμς στο κανάλι 1 του μείκτη και την κιθάρα στο καναλι 2 του μεικτη,το προβλημα που παρουσιάζετε ειναι πως στο Fruity Loops εμφανιζονται σαν να είναι 1 καναλι και τα δύο όργανα.Οπότε η απορια μου ειναι εαν μπορω με καποιο τροπο να διαχωρισω το σήμα.

 

Ενας τροπος ειναι να πας τερμα Left το ενα καναλι και τερμα Right το αλλο με τα Pan podes. Πάλι θα σου εμφανιζεται σαν ενα stereo καναλι. Απλα μετα θα χρειαστει να τα χωρισεις σε 2 mono tracks.

Αν και για τα τυμπανα, δεν ειναι και οτι καλυτερο να ηχογραφουνται mono!

Αλλιως... την απαντηση την εχεις απο τον προηγουμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου