Προς το περιεχόμενο

''Rest in peace''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποτε ακούω κομμάτια του Σταύρου, μου έρχεται να κόψω τα ούτως ή άλλως κουλά χέρια μου >:(.

Θεωρώ εαυτόν τυχερό που έχω ακούσει τα τραγούδια του  ;).

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνώ με τους προλαλίσαντες και ιδιαίτερα με τα λεγώμενα του Νέστορα .Πραγματικά απ όσα έχω ακούσει εδώ μέσα σε όγκο δουλειάς με συνέπεια ο Σπύρος και ο μαλλιάς ξάδελφος είναι οι πιο δυνατοί δημιουργοί .

Σόρυ αν παραλείπω κάποιον ,απλά δεν μου έρχεται αυτή τη στιγμή κάποιος άλλος .

Που να έπαιζες και τπτ πιο κοντινό στα γούστα μου ρε μαλλιά  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε ακούω κομμάτια του Σταύρου, μου έρχεται να κόψω τα ούτως ή άλλως κουλά χέρια μου >:(.

Θεωρώ εαυτόν τυχερό που έχω ακούσει τα τραγούδια του  ;).

 

Να σου πω την αλήθεια τόσα χρόνια που παίζω μουσική ,δεν κατάφερα να φτάσω σε υψηλά στάνταρ σαν οργανοπαίχτης ,ούτε καν σε μέτριο .Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές ζηλεύω κάποιον παιχταρά ,αλλά απ την άλλη δεν είναι απαραίτητο να είσαι παιχταράς για να γράψεις σπουδαία πράγματα .Η ικανότητα του να γράψεις κάτι δεν είναι στην βιρτουοζιτέ του οργάνου .Ο μαλλιάς έχει και φωνή ,έχει και καλό αυτί στις παραγωγές ,έχει και ιδέες. Το σίγουρο είναι ότι και η τεχνική στη κιθάρα τον βοηθάει πάρα πολύ - και ειδικά σε ένα είδος μουσικό που το απαιτεί- αλλά αν δεν είχε τα υπόλοιπα ,δεν θα πήγαινε πουθενά .

Οπότε άσε ήσυχα τα χεράκια σου μια χαρά είναι στη θέση τους  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια τόσα χρόνια που παίζω μουσική ,δεν κατάφερα να φτάσω σε υψηλά στάνταρ σαν οργανοπαίχτης ,ούτε καν σε μέτριο .Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές ζηλεύω κάποιον παιχταρά ,αλλά απ την άλλη δεν είναι απαραίτητο να είσαι παιχταράς για να γράψεις σπουδαία πράγματα .Η ικανότητα του να γράψεις κάτι δεν είναι στην βιρτουοζιτέ του οργάνου .Ο μαλλιάς έχει και φωνή ,έχει και καλό αυτί στις παραγωγές ,έχει και ιδέες. Το σίγουρο είναι ότι και η τεχνική στη κιθάρα τον βοηθάει πάρα πολύ - και ειδικά σε ένα είδος μουσικό που το απαιτεί- αλλά αν δεν είχε τα υπόλοιπα ,δεν θα πήγαινε πουθενά .

Οπότε άσε ήσυχα τα χεράκια σου μια χαρά είναι στη θέση τους  ;D

 

Roger Waters speaking.

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια,χαιρομαι που σας αρεσε,γενικα,το κομματι,γιατι εγω οπως ειπα και στον ερωαναλυτη μου τον Φουζιο,ειχα μια επιφυλαξη.

Χαιρομαι ιδιαιτερα αν καποιοι αλυται :D θεωρουν οτι εχω βαλει καποια διαφορετικα χρωματα σε ο,τι γραφω τελευταια.

Εξαδελφε,σου ρχομαι λιαν συντομως. :-*

Φυσικα ευχαριστω τον απαιτητικο Νεστορα για τα τιμητικα του σχολια.

(Να μας τα πεις, γιατί δεν πάω πολύ καλά από αυτί).

Τα ακκορντα ειναι

Α-Ε-Α (μπασο D)

G-D-G(μπασο C)

D#-G-D-G (μπασο G#)

 

Για τα σολος,να σαι σιγουρος οτι αν τα κομματια μου πηγαιναν για airplay,θα ειχαν το 1/3 των σολων :D που εχουν.Και αν. ;)

Ο Φουζιος ειπαμε,τ αρεσει το ντριγκι ντριγκι.Ακομα και φαλτσο.. :D :-*

Οσο για τ αυτι σου,το μονο που θελει που και που ειναι πλυσιμο χωρις μπατονετα... :D

Μη μας τρως βραδυατικα..

 

@Πανο,υπερβαλεις,παιζεις πολυ καλα κιθαρα,καλυτερα απο πολλους που το χουν επαγγελμα. ;)

Σ ευχαριστω αδερφε για την εκτιμηση. ;)

 

 

@Σαμ,ξεκινα μπανια στη Βουλιαγμενη,τα νερα εδω ειναι κρυα το Γεναρη,αμα βουτηξεις για το Σταυρό θα δεις τον Κιθ Ριτσαρντς φανταρο.. :D

Σ ευχαριστω αδερφε για τα σχολια..

 

ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΙΣΑΧΘΕΙς ΣΤΟ ΣΟΛΙΣΤΙΚΟ ΡΟΚ? :P

Ολο τελεακκορντα και λα ενατη? ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαδελφε,σου ρχομαι λιαν συντομως. :-*

Ετοίμαζε το αυτοκίνητο για Αθήνα. Έχουμε να δούμε πολύ κόσμο εκεί! Και η βενζίνη, δώρο! Κάτι άλλο? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ολο τελεακκορντα και λα ενατη? ;D

 

 

 

Άμα είναι να χρησιμοποιούμε υβριστικούς χαρακτηρισμούς  ;D

Τι είναι αυτό το ενάτη ρε παιδιά ? Βρισιά?  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου