Προς το περιεχόμενο

Glen Hughes-Burn


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:o :o :o :o :o :o :o :o

Γι αυτο επιμενω στη θεωρια των γεμιστων γιατι η απολυτα σωστη θεωρια του Audiokosta περι αντικειμενικων κριτηριων,πολλακις αναφερομενη,δεν φαινεται να ειναι αποδεκτη...

 

          Καμμια αντιρρηση. Εξαλλου αυτο κανουμε στο παρον thread. Οσοι βλεπουν κατι σε αυτο το βιντεο το λενε και οσοι οχι παλι, το λενε.

 

 

 

Εικαζω οτι εχεις ακουσει αποσπασματικα τα τσιριδοξεσπασματα του Gillan και τις ακροβασιες του Blackmore και δεν ασχοληθηκες αλλο.

Αν δεν ισχυει το παραπανω σχωρα με,μαλλον δεν εντρυφησες οσο επρεπε.

Και κατι αλλο..

 

Εικαζεις λαθος.

 

 

 

  Οσο για τη μανιερα..ποτε δεν καταλαβα γιατι η υπερβολη των τζαζιστων ειναι τεχνη και η υπερβολη των ροκαδων ειναι δηθενιλικι και επιδειξιομανια.Κι ας ειναι κακογουστοι.

(Ουτε εμενα μ αρεσουν οι τσιριδες).

Ο καθεις στο ειδος του.

Πολυ φιλικα! ;)

 

        Μπερδευεις την υπερβολη με την αισθητικη. Δεν εχω λοιπον κανενα προβλημα με την υπερβολη των ροκαδων η των τζαζιστων, η οποια μπορει μαλιστα και να μου αρεσει.Εχω προβλημα ομως με την κακη αισθητικη τοσο των μεν οσο και των δε. Η αισθητικη της (επαναλαμβανομενης) τσιριδας του ροκ χαρντ ροκ παπακωνσταντινου μεταλ πες το οπως θελεις με χαλαει. Αντιστοιχα με χαλανε και αλλα πραγματα (και απο τον χωρο της τζαζ), μονο που του βιντεακι του παροντος θεματος δεν ειναι τζαζ.

 

     

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε, βάλε και λίγο Zeppelin ......  ;)

 

πολυ zeppelin.  ;)

μπορει δισκογραφικα να ειναι μερικους μηνες μετα αλλα μουσικα οι Zeppelin ηταν πολυ μπροστα ετσι και αλλιως ο πρωτος ROCK δισκος των Deep Purple ειναι το In Rock(1970)

 

η πρωτη περιοδος των Purple ειναι πλεον η αγαπημενη μου αλλα εας ειμαστε αντικειμενικοι

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμια αντιρρηση.

To ξερα οτι συμφωνουμε! :D

 

Εικαζεις λαθος.

Kαμια αντιρρηση. ;)

 

Απλα βαριεμαι να παραθεσω τα παρα πολλα ''ατσιριχτα'' και μη πομπωδη αριστουργηματα των DP που αναιρουν τον αφορισμο σου.

Xρονια Πολλα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τον ... Sir...σκέτο, για το βίντεο.

 

Ευτυχώς αναρτήθηκε και κάτι rock, γίνεται κουβέντα για το rock και δεν παλινδρομούμε πάλι στο Blues.

 

Και το heavy metal να το αφήσετε ήσυχο, έχει σκοτούρες τώρα. Εέεερχονται και Χριστούγεννα.... κάνανε και reunion οι Βλακ Σάβαθ ...      :) :) :) :) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

  Η αισθητικη της (επαναλαμβανομενης) τσιριδας του ροκ χαρντ ροκ παπακωνσταντινου μεταλ πες το οπως θελεις με χαλαει.   

Μα κάπου, κάτι κάνεις λάθος ρε φίλε μου. Είναι ατάκτως εριμένα τα παραπάνω που γράφεις. Για κάποιο λόγο εστιάζεις σε μια κορώνα και γκρεμίζεις μαζί τα υπόλοιπα. Ασε δε που δεν ήταν out of context. Το musicianship τους σου διέφυγε εντελώς και το συγκρίνεις με τον... Παπακωνσταντίνου. Μα πως συγκρίνεις τα ασύγκριτα...

 

Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι τσιρίδες (Gillan) και απέφυγα σαν ο διάολος το λιβάνι, το ροκ των 80's. Αλλά όταν βλέπεις μουσικαρά που δεν χάνει νότα ταυτόχρονα σε μπάσο και φωνή με έκταση που δεν είναι μόνο στο... τσιρίγο, εε... τότε δεν είναι ότι κι ότι...

 

Το τι σ' αρέσει είναι υποκειμενικό θα μου πεις, αλλά εδώ δεν υπάρχει αντικειμενικό αρνητικό αποτέλεσμα για να συζητάμε. 

 

Χρόνια πολλά!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Απλα βαριεμαι να παραθεσω τα παρα πολλα ''ατσιριχτα'' και μη πομπωδη αριστουργηματα των DP που αναιρουν τον αφορισμο σου.

Xρονια Πολλα! :)

 

        Φροντισε να μην ειναι μονο καποιο απο τα child in time, stormbringer, you keep on moving κοκ..... Εν ολιγοις και για να μην αναλωθουμε στην περιπτωσιολογια κι εγω μπορω να σου βρω κινεζο χωρις σχιστα ματια, αλλα αυτο δεν παυει να σημαινει οτι το 99.9 % των κινεζων ειναι pompous και με τσιριδες.......εεεεεεεεεεε εννοω σχιστοματηδες.

 

          Επειδη ειπωθηκε κατι για musicianship. Ας διευκρινισουμε τι εννοουμε. Οτι ειναι παιχταραδες? Εννοειται πως ειναι. Αλοιμονο αν δεν ηταν. Ναι η performance του αρχικου βιντεο ηταν καλη.          Kαι αυτο musicianship ειναι (και μαλιστα χωρις τσιριδες) και ειναι και ροκ  ;D ;D ;D ;D

         

 

          Μονο που θεωρω οτι musicianship ειναι κατι πολυ μεγαλυτερο (και νομιζω το εχουμε ξανασυζητησει πολλακις στο φορουμ). Musicianship ειναι να μην κυκλοφορεις ντυμενος μεσσαιωνικος ιπποτης παιζοντας με την Καντις Ναιτ σε εμποροπανηγυρεις φεουδαρχων, musicianship ειναι να εχεις την ικανοτητα να αποφυγεις τις τσιριδες εκτος και αν σου κλεβουν το σπιτι, musicianship ειναι να μην παιζεις στο φεστιβαλ της Πρεβεζας, musicianship ειναι 40 χρονια μετα να μην ακουγεσαι τοσο πολυ dated (ΕΙΔΙΚΑ αν εισαι οι Purple και εισαι ο εφευρετης του ειδους) . Musicianship ειναι να τους εχω λιωσει στα 16 και να μπορω να τους βαλω και στα 40 χωρις να δυσανασχετησω. Εκει εστιαζονται οι αντιρρησεις μου και οχι στις ταμπελες, ή στην ικανοτητα τους ως οργανοπαιχτες οπως ισως νομιζετε. Η με αλλες λεξεις (νομιζω ηδη ειπωθηκε απο καποιον) κανε οτι εκαναν και οι Led Zeppelin.

 

        Τελος  ;D ;D ;D ;D ;D musicianship ειναι να ΜΗΝ βρισκεσαι επι 4567 εβδομαδες στις μπλουζες των τυπων που παρουσιαζαν το jammin στην ET3. Τους θυμαστε? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

        Και ναι δηλωνω απεριφραστα οτι ο Lord  ειναι Θεος και ο Hugheς ειναι καλος. Τελος παντων, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

 

Χρονια πολλα

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deep Purple - Child in Time HD 1970 ( UK TV show ) full version

 

Ritchie Blackmore από τους καλύτερους κιθαρίστες,

Ian Gillan από τους καλύτερους τραγουδιστές,

Jon Lord μέγας στα keybords,

Roger Glover τι να πεις,

Ian Paice από τους καλύτερους drummers.

 

Τι περισσότερο θέλετε για ένα SuperGroup    ???  ???  ???  ???  ???  ???

 

 

ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ DEEP PURPLE ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΕΙ ΤΟ PLAYSTATION ΚΑΙ ΤΟ IPOD.

 

 

Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος σε όλους (DeepPurpoλαδες και άλλους).

 

 

;D  ;D  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Musicianship ειναι να μην κυκλοφορεις ντυμενος μεσσαιωνικος ιπποτης παιζοντας με την Καντις Ναιτ σε εμποροπανηγυρεις φεουδαρχων, musicianship ειναι να εχεις την ικανοτητα να αποφυγεις τις τσιριδες εκτος και αν σου κλεβουν το σπιτι, musicianship ειναι να μην παιζεις στο φεστιβαλ της Πρεβεζας, musicianship ειναι 40 χρονια μετα να μην ακουγεσαι τοσο πολυ dated (ΕΙΔΙΚΑ αν εισαι οι Purple και εισαι ο εφευρετης του ειδους) . Musicianship ειναι να τους εχω λιωσει στα 16 και να μπορω να τους βαλω και στα 40 χωρις να δυσανασχετησω....Τελος  ;D ;D ;D ;D ;D musicianship ειναι να ΜΗΝ βρισκεσαι επι 4567 εβδομαδες στις μπλουζες των τυπων που παρουσιαζαν το jammin στην ET3.

Χρονια πολλα

96312823b4a93c4470da51c1e1b9daba.gif

Χωρις πλακα, θα σου προτεινα τα εξης:

 

1) Ακου ολη τη δισκογραφια τους (μην επιμενεις, δεν το εχεις κανει)

2) Ακου καμια 20-30ρια lives τους απο ολη την καριερα τους

3) Δες καμια 20-30ρια lives τους απο ολη την καριερα τους σε βιντεο.

4) Πηγαινε να τους δεις live τουλαχιστον 2 φορες, κι ας παιζουν και στον Ανω Παλιουρα Πρεβεζας.

 

Αυτα και Χρονια Πολλα.eaadaed6c9973b621bef2c37e5f50fa8.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει δισκογραφικα να ειναι μερικους μηνες μετα αλλα μουσικα οι Zeppelin ηταν πολυ μπροστα...

Σε τι ακριβως? Γιατι περα απο τα 5-6 καλα κομματια τους (που πανω σ'αυτα στηριξαν μια ολοκληρη καριερα) κατα τα αλλα ουδεμια σοβαρη συγκριση μπορει να γινει_ουτε καν σαν αστειο_ με Deep Purple, απ'οπου κι αν το δεις.

Δισκογραφικα? Συνθετικα? Lives? Διαρκεια καριερας? Που ακριβως ηταν πολυ μπροστα οι Zeppelin? Μη τρελαθουμε τωρα Χριστουγεννιατικα... :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ακριβως? Γιατι περα απο τα 5-6 καλα κομματια τους (που πανω σ'αυτα στηριξαν μια ολοκληρη καριερα) κατα τα αλλα ουδεμια σοβαρη συγκριση μπορει να γινει_ουτε καν σαν αστειο_ με Deep Purple, απ'οπου κι αν το δεις.

Δισκογραφικα? Συνθετικα? Lives? Διαρκεια καριερας? Που ακριβως ηταν πολυ μπροστα οι Zeppelin? Μη τρελαθουμε τωρα Χριστουγεννιατικα... :P

 

Ήταν επόμενο ότι η συζήτηση θα κατέληγε στη σύγκριση Purple-Zeppelin κάποια στιγμή... ;D

For the record, εγω συμφωνώ απόλυτα και πιστεύω ακράδαντα ότι ο θρύλος που αναπτύχθηκε γύρω από το όνομα των Zeppelin οφείλεται κατά ένα βαθμό και στα μυστικιστικά που έκανε ο Page και στο θάνατο του Bonham...Από την άλλη, τi θρυλικό να βρεις στον 60αρη Gillan που κάνει ακόμα Live...? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου