Προς το περιεχόμενο

Tube Distortion Pedal


Fast Jimmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θα ήθελα να ακούσω γνώμες, συμβουλές και προτάσεις για ένα λαμπάτο distortion πετάλι. Εγώ πέζω με μία Michael Kelly VEX Verdict με 11.αρες χορδές σε 1 step down. Κατα κύριο λόγω κρατάω τα rythm sections  σε thrash metal και για αυτό θέλω όγκο στον ήχο μου. Αυτή την στιγμή δεν βρίσκομαι σε θέση να αγοράσω έναν λαμπάτο ενισχυτή, αλλά άμα αγόραζα θα έπαιρνα VHT που έχει πολύ καλό built-in distortion, και για αυτό θα ήθελα κάτι παρόμοιο σε πετάλι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τώρα τι ενισχυτή έχεις;

 

Αν δεν είναι λαμπάτο το πετάλι θα σε πείραζε ή θες ντε και καλά λαμπάτο;

 

Αν δεν βαριέσαι επειδή απ ότι βλέπω είσαι και καινούριος στο forum...Τσέκαρε ακριβώς απο κάτω!Έχει άπειρα θέματα για πετάλια distortion καθώς επίσης και μία αναζήτηση θα σου εμφάνιζε πάρα πολλά!

 

Παρεπιπτοντως...Καλως ήρθες!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θές ντε και σώνει λαμπάτο τσέκαρε το ΗΤ-DISTX της Blackstar και αν μπορείς ψάξε να βρεις να δοκιμάσεις και το Blackfire.

 

Από άλλα λαμπάτα καφροπέταλα μπορείς να τσεκάρεις και το Seymour Duncan Twin tube Mayhem.

 

Και ίσως και τα πετάλια Preamp της AMT S-20 και S-11.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον. Πες μας τι ενισχυτη εχεις τη δεδομενη στιγμη. Αν ειναι μαπα μην περιμενεις το πεταλι να κανει θαυματα απο μονο του.

 

2ον. Ο ογκος στον ηχο εξαρταται κατα ενα μεγαλο ποσοστο απο την καμπινα που θα χρησιμοποιεις και οχι απο το αν εχει λαμπα το πεταλι η οχι.

 

 

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το Mesa Boogie V1 Bottle Rocket. Το έχω κοντά 8 χρόνια και είναι το μόνο που δεν έχει αντικατασταθεί από κάποιο άλλο. (Το χρησιμοποιώ με τον VHT Pitbull που έχει από μόνος του απίστευτα γκάζια, επειδή έχει απίστευτο tone).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση,

για όσους με ρωτάνε για τον ενισχυτή που διαθέτω στο σπίτι παίζω με έναν LINE 6 και με μια πεταλίερα Digitech. Για τις εντάσεις που παίζω στο σπίτι με καλύπτουν πλήρως, όταν όμως παίζω κάποιο live η Digitech δεν με βοηθάει και πολύ. Γι' αυτό ψάχνω κάτι ποιο μόνιμο σε πετάλι το οποίο θα κρατήσω για καιρό. Όσο αναφορά τις παραπομπές σας σε πετάλια σας ευχαριστώ πολύ όλους και να είστε σίγουροι πως θα τις λάβω υπόψιν και θα δοκίμασω όποιο μπορώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου