Προς το περιεχόμενο

emg 60 vs emg 85 (neck)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερίζω και καλές διακοπές,έχω μια gibson explorer στη οποία έχω emg 81 (brigde) και neck μέχρι τώρα τπτ,μιάς και παίζω μόνιμα με γκάζια,αλλά υπάρχουν διάφορα κομμάτια που έχουν με clean μελοδικά σημεία και πιστεύω ήρθε η ώρα να βάλω και εναν neck :P melodic death παιζω.και η ερώτηση είναι αυτή του τίτλου.emg 60 ή emg 85?τι διαφορά έχουν και τι θα μου προσφέρει ο καθένας?

Διάβασα κάποιες περιγραφές στο site αλλά δεν με διαφώτισαν καθόλου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε

Πιο καλα καθαρα απο τους δυο που ανεφερες εχει ο 60 αλλα εγω θα σου προτεινα να δεις και τον 89 ο οποιος ειναι μεν διπλος αλλα εχει την δυνατοτητα να τον κανεις split και να λειτουργει σαν μονος δινωντας καλυτερα καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπαίνεις σε έξοδα απλά ρίξε στους EMG 18 V.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 60 έχει καλύτερα καθαρά. Όμως όσο καλός και αν είναι ο 60 , ο 85 το κερδίζει κατά κράτος σε αυτό που είναι καλός να κάνει. Μπορείς και με τον 85 να φτιάξεις καθαρό ήχο με κάποια εφέ. Π.χ. Κόρους. Η μοντά των 18 βολτ σημαίνει 2 μπαταρίες αντί για μια. Πριν κανείς κίνηση αλλαγής μαγνητώνε κανε αυτην την μοντά μπας και σου αρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 60 έχει καλύτερα καθαρά. Όμως όσο καλός και αν είναι ο 60 , ο 85 το κερδίζει κατά κράτος σε αυτό που είναι καλός να κάνει. Μπορείς και με τον 85 να φτιάξεις καθαρό ήχο με κάποια εφέ. Π.χ. Κόρους. Η μοντά των 18 βολτ σημαίνει 2 μπαταρίες αντί για μια. Πριν κανείς κίνηση αλλαγής μαγνητώνε κανε αυτην την μοντά μπας και σου αρε.

 

Γιατί ως γνωστόν τα καθαρά φτιάχνουν με λίγο ΚΟΡΟΥΣ...

 

(copyright PK)

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ως γνωστόν τα καθαρά φτιάχνουν με λίγο ΚΟΡΟΥΣ...

 

(copyright PK)

 

Κατι σας εχει ποιασει σημερα και ειρωνευεστε. Αλλα δεν σας κραταω κακια... Εξαλλου πρεπει ολοι να εχουμε την ιδια αποψη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι σας εχει ποιασει σημερα και ειρωνευεστε. Αλλα δεν σας κραταω κακια... Εξαλλου πρεπει ολοι να εχουμε την ιδια αποψη !!!

 

Ε οκ άμα πρέπει...

 

Άρη μη μου στεναχωριέσαι χρονιάρες μέρες, χαβαλέ κάνουμε.

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου