Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή bridge και tailpiece σε gibson explorer 76


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,έχω στην gibson explorer σε Nickel τα παραπανω και θέλω να βάλω μαύρα,αλλά μου λένε στα καταστήματα οτι ταιριάζουν μόνο αυθεντικά της gibson τα οποια ουτε καν υπάρχουν στην Ελλάδα σε μαύρα για να τα αγοράσω.μου φαίνεται παράξενο οτι δεν ταιριάζουν gotoh ή tonepros.Αν κάποιος έχει εμπειρία πάνω στο θέμα ας μου πει τη γνώμη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα λινκ αλλά το πρόβλημα είναι οτι αυτα είναι Αμερική,"λογικά" μπορώ να παραγγείλω και απο την gibson αλλά δεν θέλω να μπλέξω με Αμερική

Και αυτο γιατί οταν είχα αγοράσει την κιθάρα μου την έφερε ένα μαγαζί απο Αμερική αλλά ενώ είχα παραγγείλει και gibson bridge tailpiece δεν ήρθαν ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Φιλε μου ειναι γεγονος οτι τα gotohs και τα tonepros δεν ταιριαζουν... Αρα 2 λυσεις η πας για αυθεντικα gibson η αν επιλεξεις gotohs/tonepros θα χρειαστεις και ενα καλο μαστορα. Αυτο διοτι οι φωλιες των gotohs/tonepros ειναι πιο μικρες σε διαμετρο με αποτελεσμα να μην γινεται να βιδωσουν πανω στο σωμα . Εγω επελεξα την λυση black gotohs και ενα καλο μαστορα. Δεν εσκαψε ουτε τρυπησε απλα καλυψε/μονωσε τα κενα με καποιο υλικο (μη με ρωτησεις τι εχουν περασει χρονια) Ιδου και το αποτελεσμα που ειναι αψογο

explorer_96_1.thumb.JPG.6354b21bdb52ef82cc274cd9e455c14c.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειναι γεγονος οτι τα gotohs και τα tonepros δεν ταιριαζουν... Αρα 2 λυσεις η πας για αυθεντικα gibson η αν επιλεξεις gotohs/tonepros θα χρειαστεις και ενα καλο μαστορα. Αυτο διοτι οι φωλιες των gotohs/tonepros ειναι πιο μικρες σε διαμετρο με αποτελεσμα να μην γινεται να βιδωσουν πανω στο σωμα . Εγω επελεξα την λυση black gotohs και ενα καλο μαστορα. Δεν εσκαψε ουτε τρυπησε απλα καλυψε/μονωσε τα κενα με καποιο υλικο (μη με ρωτησεις τι εχουν περασει χρονια) Ιδου και το αποτελεσμα που ειναι αψογο

thanx για την πληροφορία,εχω δοκιμάσει να παραγγείλω αυθεντική gibson και δεν ήρθε ποτε στο ελλαδισταν.οσο για την πατέντα που έκανες,δεν έχεις κανένα πρόβλημα?στη φοτο φαίνεται κομπλέ αλλά στη πράξη πώς είναι?κουνιέται καθόλου όταν παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν κουνιεται!!! Solid!!!! Αν εισαι Αθηνα και ενδιαφερεσαι να το κανεις στειλε μου pm να σου πω σε ποιον μαστορα πηγα και να σε στειλω εκ μερους μου να γλυτωσεις και κανα φραγκο!!! Παντως explorer με μαυρο hardware ειναι ολα τα λεφτα ... Εγω εβαλα και μαυρο pickguard και ειναι σαν να ειναι αλλη κιθαρα ... Γνωμη μου ειναι οτι ετσι επρεπε να βγαινουν απο το εργοστασιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν κουνιεται!!! Solid!!!! Αν εισαι Αθηνα και ενδιαφερεσαι να το κανεις στειλε μου pm να σου πω σε ποιον μαστορα πηγα και να σε στειλω εκ μερους μου να γλυτωσεις και κανα φραγκο!!! Παντως explorer με μαυρο hardware ειναι ολα τα λεφτα ... Εγω εβαλα και μαυρο pickguard και ειναι σαν να ειναι αλλη κιθαρα ... Γνωμη μου ειναι οτι ετσι επρεπε να βγαινουν απο το εργοστασιο!!!

μακάρι να έβγαιναν ετσι,και γω έχω βάλει μαύρο pickguard και tuners και emg μανγήτες,δυστηχώς δεν είμαι Αθήνα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Ουτε της Schaller GTM Bridge & Tailpiece δεν κανουν?

δε ξέρω καθόλου,περιμένω και γω κάποιον που ξέρει σίγουρα,που έχει περάσει συγκεκριμένα κάποια μάρκα σε gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου