Προς το περιεχόμενο

Αποκάλυψη Rockinger...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να πώ ρε παιδιά μήπως παραγγέλνω από λάθος εταιρία??

 

1. 4 στις 5 φορές μου τα στείλανε με το γερμανικό ταχυδρομείο και όχι με dhl και κάνανε 20 μέρες να έρθουν! Μόνο την πρώτη φορά μου στείλανε με dhl. Μάλιστα την τελευταία φορά τους τόνισα 3 φορές ότι θέλω dhl γιατί τα βιάζομαι τρελά αλλά αυτοί στον κόσμο τους!

2. Και όταν πήρα την τέλε και τώρα που πήρα τις άλλες δύο για ένα φίλο (σε κομμάτια πάλι) ξεχάσαν να μου βάλουν βίδες για την ένωση σώματος και neck ενώ είχα παραγγήλει! Με αποτέλεσμα να δίνω 12 ευρώ στον στόλλα για να πάρω βίδες!

 

Γενικά όταν στέλνω κάποιο mail μου απαντάνε μετά από 3-4 μέρες! Τους έχω κάνει κάτι? Νιώθω ότι το κάνουν μόνο σε μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαταρχην DHL & Γερμανικο Ταχυδρομειο ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΜΑ 8O

Μαλλον τους μπερδεψες :lol:

Αν ξεχασαν να σου βαλουνε βιδες επρεπε να τους στειλεις e-mail για να διαμαρτυρηθεις και σιγουρα θα στις εστελναν δωρεαν.

Τωρα για τα email τι να πω σε εμενα το πολυ 2 ημερες κανουν να απαντησουν...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΜS ήθελα να πώ, αυτό που διαχειρίζονται τα courier των ελτά. Μόνο την πρώτη φορά μου στείλανε έτσι, τις 4 επόμενες με κανονικό ταχυδρομείο 20 μέρες παράδωση! Έλεος!

 

Τους είχα στείλει και μου ζήτησαν απλά συγνώμη την πρώτη φορά και δεν μου απάντησαν ακόμη την δεύτερη φορά (πριν 2 εβδομάδες). Τέλος πάντων μπορεί να είμαι εγώ τόσο γκαντέμης αλλά αν μου ξανακάνουν λαμακία θα τους βρίσω πολύ άσχημα :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η πρώτη μου επαφή με την Rockinger ήταν άψογη !

 

1) Απάντηση με e-mail εντός ημέρας

2) Η κιθάρα ήρθε σε 7 μέρες από την μέρα που την παράγκειλα

3) Τους ζήτησα να μου διαλέξουν την ελαφρύτερη... και η κιθάρα είναι πούπουλο για ash

4) Toυς ζήτησα και μου έβαλαν string tree

5) Μου έστειλαν και ένα extra set χορδών δώρο.

 

Με λίγα λόγια, ΣΩΣΤΟΙ επαγγελματίες !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Όταν πρόκειτε για αγορές μια ζωή γκαντέμης είμαι! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Όταν πρόκειτε για αγορές μια ζωή γκαντέμης είμαι! :cry:

 

Ναι ναι το ΒΛΕΠΩ!!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια βόλτα στον τεχνικό σήμερα και λίγο ψάξιμο, διαπιστώσαμε ότι κάτι δεν πάει καλά με τα τάστα και σε ένα σημείο σε σήκωμα μπουκώνει τελείως...Που σημαίνει ότι μάλλον ένα τάστο είναι λίιιιιγο πιο ψηλά από ένα άλλο άρα και κάπου κολλάει η χορδή. Έτσι σηκώσαμε λίγο το action ακόμα και ρύθμισε λίγο το trussrod έτσι ώστε να μην μπούμε στη διαδικασία του τριψίματος σε καινούργιο όργανο (4-5 μηνών)ακόμα....

 

Μία ατέλεια ακόμα για τη Rockinger λοιπόν, που εντάξει δε με έριξε και ψυχολογικά... 8) Και πάλι για τα λεφτά της είναι κορυφαία, εδώ αυτό μπορεί να συμβεί και σε ακριβά όργανα.

 

BTW έπαιξα με 2 G&L (USA) σήμερα και μπορώ να πω ότι τα τάστα τους ήταν ΑΠΑΙΣΙΑ γυαλισμένα! Οι άκρες τους κοφτερές (μη φανταστείτε ότι ξέφευγαν κι από την ταστιέρα), και είχαν μια άσχημη αίσθηση στο χέρι + ότι η κορόνα τους ήταν τετραγωνισμένη....Κάτι τέτοιες στιγμές εκτιμώ το γεγονός ότι τα τάστα της ρόκιγνκερ είχαν απλά ένα προβληματάκι....+ ότι δεν έδωσα (ευτυχώς) 1500¤ για μια G&L! :lol:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,και??σιγα τα αυγα!! :lol:

καταρχην η κιθαρα πωλειται ως μη σεταρισμενο κιτ,ενα γυαλισμα κανει το πολυ 30-50 ευρω & να ηξερες ποσες Gibson & Fender εχω δει με αγυαλιστα ταστα ΧΩΡΙΣ κορωνα & με "υψηλα" ταστα.... :wink:

Παντως πολυ ατυχος εισαι ρε παιδι μου... 8O οσες εχουν περασει απο τα χερια μου πανετοιμες για παιξιμο ηταν & χωρις κανενα προβλημα (...και με σωστο ραντιους :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια βόλτα στον τεχνικό σήμερα και λίγο ψάξιμο' date=' διαπιστώσαμε ότι κάτι δεν πάει καλά με τα τάστα και σε ένα σημείο σε σήκωμα μπουκώνει τελείως...Που σημαίνει ότι μάλλον ένα τάστο είναι λίιιιιγο πιο ψηλά από ένα άλλο άρα και κάπου κολλάει η χορδή. Έτσι σηκώσαμε λίγο το action ακόμα και ρύθμισε λίγο το trussrod έτσι ώστε να μην μπούμε στη διαδικασία του τριψίματος σε καινούργιο όργανο (4-5 μηνών)ακόμα....

 

Μία ατέλεια ακόμα για τη Rockinger λοιπόν, που εντάξει δε με έριξε και ψυχολογικά... 8) Και πάλι για τα λεφτά της είναι κορυφαία, εδώ αυτό μπορεί να συμβεί και σε ακριβά όργανα.

 

BTW έπαιξα με 2 G&L (USA) σήμερα και μπορώ να πω ότι τα τάστα τους ήταν ΑΠΑΙΣΙΑ γυαλισμένα! Οι άκρες τους κοφτερές (μη φανταστείτε ότι ξέφευγαν κι από την ταστιέρα), και είχαν μια άσχημη αίσθηση στο χέρι + ότι η κορόνα τους ήταν τετραγωνισμένη....Κάτι τέτοιες στιγμές εκτιμώ το γεγονός ότι τα τάστα της ρόκιγνκερ είχαν απλά ένα προβληματάκι....+ ότι δεν έδωσα (ευτυχώς) 1500¤ για μια G&L! :lol:[/quote']

 

Δεν ξερω γιατι αλλα τετοιες κριτικες τις εμπιστευομαι περισσοτερο σε σχεση με υμνους που διαβαζω κατα καιρους για καποιες συγκεκριμενες εταιρειες....εν τελει αν αποφασισω να παρω μια κιθαρα με αυτα τα (πιθανα) ελατωματτα και την παραλαβω ετσι θα ειναι εν γνωσει μου και θα ειμαι και προετοιμασμενος και ευχαριστημενος 100%.....αν ερθει χωρις αυτα θα πεταω στα συννεφα......

Μου κανει εντυπωση δε πως τα ελαττωματα αυτα (γιατι οντως περι τετοιων προκειται) οταν συμβαινουν π.χ σε rockinger ειναι αμελητεα και τα αντιμετωπιζουν οι υμνητες με συμπαθεια ενω τα ιδια ακριβως ελαττωματα οταν συμβαινουν πχ σε fender (και συμφωνω οτι συμβαινουν συχνα δυστυχως οπως εχω διαπιστωσει) επακουλουθουν καταρες, οδυρμοι και απαξιωση.....Λιγη αντικειμενικοτητα και μετριοπαθεια συντροφοι......... :) :) :)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου