Προς το περιεχόμενο

Changes...Let's jam it !


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και είχα χρόνο είπα να σας στείλω και γω μια δικιά μου version  με εντελώς άλλη φιλοσοφία χωρίς 'out' απλά blues   feeeeeling ----- χρησιμοποίησα slide ,γρετς στράτο (εσπασα χορδη και το γυρισα σε τελε να τελειωσει) χωρίς εφε πλην του vibrato του DrZ...

πρόχειρο- χωρίς πολύ ψάξιμο... έτσι για τη χαρά του παιξίματος!  ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Tι να πω για τους υπολοιπους παίκτες!!! Μπράβο μάγκες!!!!

 

changes_argytar.mp3

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάτι πρόλαβα και έγραψα στα γρήγορα και εγώ, έτσι για την χαρά του συμμετέχειν... ;D ;D

 

Και εκεί που όλα κυλούσαν ήρεμα και ωραία... τσουπ η πρώτη out φράση... δε βαριέσαι λέω... για τον φίλο μου τον Στράτο είναι... Μετά όμως, προς το τέλος, δεν ξέρω τι με έπιασε, δώσε distortion και fusion...  ;D ;D

 

Changes_govanmaniac.mp3

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@argytar, πολύ ωραία προσπάθεια!

 

Και εκεί που όλα κυλούσαν ήρεμα και ωραία... τσουπ η πρώτη out φράση... δε βαριέσαι λέω... για τον φίλο μου τον Στράτο είναι... Μετά όμως, προς το τέλος, δεν ξέρω τι με έπιασε, δώσε distortion και fusion...  ;D ;D

Καλά Δημήτρη, το παίξιμό σου μου αρέσει πάρα πολύ ρε φίλε! Δυναμικές, φράσεις, αλλαγές, δεν φοβάσαι να δοκιμάσεις νέα πράγματα, τι να πω!

Το μόνο θέμα με τα out σημεία είναι ότι δεν ακολουθούν το phrasing των in. Δηλαδή είναι out μέρη και in μέρη. Αν τα δέσεις μέσα στην ίδια την φράση, το ένα να ακολουθεί το άλλο (ή και να "συσχετίζεται" άμεσα με αυτό) τότε.....ΤΕΛΟΣ!

Να θυμάσαι, η φράση έχει σημασία και ο τρόπος που εκφράζεται και όχι τόσο το τι παίζεις (τι λέω θα μου πεις εγώ που έπαιξα πολύ άσχημα σ' αυτό).

Μέσα στην ίδια την φράση συνυπάρχουν και αλληλεπιδρούν το σύμφωνο με το διάφωνο!

Το λεξιλόγιο το έχεις, την τεχνική την έχεις, θέλεις ένα κλικ μόνο και away we go outside!

Έχεις κάτι μέρη στο παίξιμο ρε φίλε που σκοτώ!

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ενδιαφέρουσες και πολύ ωραίες ΟΛΕΣ οι προσεγγίσεις.

Εμένα αυτό που μου άρεσε πιο πολύ ήταν το backing track (ειδικά το bass)!

Άψογο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που μου άρεσε πιο πολύ ήταν το backing track (ειδικά το bass)!

Άψογο!

Γι' αυτό προσπαθήσαμε έστω και wasted! ;)

Έχει ο παλληκάρης (Vasmar) κατιτίς ιδιαίτερο!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γι' αυτό προσπαθήσαμε έστω και wasted! ;)

Έχει ο παλληκάρης (Vasmar) κατιτίς ιδιαίτερο!

 

Πάντως το εννοώ ότι ΟΛΕΣ οι (διαφορετικές) προσεγγίσεις ήταν πολύ ωραίες (και αυτό είναι το ωραίο- η διαφορετικότητα).

Τώρα τελευταία, ίσως επειδή πιστεύω ότι πλέον γνωριζόμαστε οι πιο πολύ μεταξύ μας, καμία φορά παραλείπω να πω (γράψω) κάποια πράγματα, επειδή τα θεωρώ κατ΄ εμέ αυτονόητα (μπορεί να είναι και λάθος βέβαια που το κάνω αυτό).

Το νόημα αυτού που έγραψα παραπάνω, και το πιστεύω ακράδαντα, είναι ότι ένα καλό solo, μπορεί να είναι καλό , μόνον αν πατάει γερά το συνοδευτικό του μέρος.

Πιστεύω ότι το καλό solo το αναδεικνύει μόνο το καλό backround.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το εννοώ ότι ΟΛΕΣ (οι διαφορετικές) προσεγγίσεις ήταν πολύ ωραίες (και αυτό είναι το ωραίο- η διαφορετικότητα).

Τώρα τελευταία, ίσως επειδή πιστεύω ότι πλέον γνωριζόμαστε οι πιο πολύ μεταξύ μας, καμία φορά παραλείπω να πω κάποια πράγματα, επειδή τα θεωρώ κατ΄ εμέ αυτονόητα (μπορεί να είναι και λάθος βέβαια που το κάνω).

Το νόημα αυτού που έγραψα παραπάνω, και το πιστεύω ακράδαντα, είναι ότι ένα καλό solo, μπορεί να είναι καλό, μόνον αν πατάει γερά το συνοδευτικό του μέρος.

Πιστεύω ότι το καλό solo το αναδεικνύει μόνο το καλό backround.

Το να πω ότι συμφωνώ σε όλα (με έντονα τα σημεία κλειδιά) είναι αυτονόητο φίλε!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ συμφωνώ και στα περί background, και στα περί διαφορετικότητας.  ;) ;)

 

Μου άρεσαν τα ρυθμικά αρκετά. Μπράβο στον Vasmar που το ξεκίνησε και μακάρι να γίνεται συχνα κάτι τέτοιο.

 

Παράληψη θα ήταν να μην πω και μια κουβέντα για τον argytar (έχω πει για όλους τους υπόλοιπους μέχρι τώρα..)  ;) Πραγματικά, διαφορετική προσέγγιση με τα slide κλπ κλπ. Έδωσε άλλη διάσταση στο κλιπ. Δεν το φανταζόμουν έτσι.

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχετε δίκιο πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και το περιβάλον για να στρώσεις το χαλί!

 

Govanmaniac: Οσο ήσουν προσηλωμένος στα ακόρντα ΄δισταζες να παίξεις κατι παραπάνω, όταν έπαιξες τα δικάσου άνοιξαν οι ποταμοί!

Μπράβο.

 

Απ όλα που άκουσα όμως τά πάρα πολύ καλά, ξεχωρίζω το παίξιμο του fusiongtr με πολλές καλές και καμμια φορ'α αδιέξοδες νοτες! :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου