Προς το περιεχόμενο

Changes...Let's jam it !


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε και η δική μου βλαμμένη προσπάθεια! Το ξέρω ότι δεν έχει ανάσες αλλά ξέδωσα λιγουλάκι!

changes_fusiongtr.mp3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε Fusiongtr (Στράτος?) εδώ μου φαίνεται Γιάννης κερνά και Γιάννης πίνει.

      Μου αρέσει αρκετά το στυλ που παίζεις αρκεί να μήν φτάνει σε κάποια αδιέξοδα με κάποιες εντελώς έξω νότες όπως 'εφτασες σε μία δύο φράσεις κάτι που για τα μελωδικά ακόρντα του κομματιού (πιστεύω) ειναι λάθος.

      Αν μπορούσες αυτό το out να τιθασεύσεις θα ήταν όλα τέλεια, το γνωρίζω πολύκαλά γιατι έτσι ακριβώς τη πατάω και γώ και μετά δεν μαζεύεται..  ???

      Αυτός είναι ο λόγος που και γω στις ηχογραφήσεις μοιάζω απλός και μετρημένος: οι 'αδιέξοδες out βόλτες, γιατί όποιος θέλει να βγαίνει πρέπει και να ξέρει και να μπαίνει..  8)

 

Κατά τα άλλα είχες και πάρα πολλές καλές στιγμές, με ωραίες νότες και φράσεις που τις ακούς σπάνια, έξω απο τα συνηθισμένα!!

 

Εύγε !!!  :)

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Fusiongtr (Στράτος?) εδώ μου φαίνεται Γιάννης κερνά και Γιάννης πίνει.

       Μου αρέσει αρκετά το στυλ που παίζεις αρκεί να μήν φτάνει σε κάποια αδιέξοδα με κάποιες εντελώς έξω νότες όπως 'εφτασες σε μία δύο φράσεις κάτι που για τα μελωδικά ακόρντα του κομματιού (πιστεύω) ειναι λάθος.

      Αν μπορούσες αυτό το out να τιθασεύσεις θα ήταν όλα τέλεια, το γνωρίζω πολύκαλά γιατι έτσι ακριβώς τη πατάω και γώ και μετά δεν μαζεύεται..  ???

      Αυτός είναι ο λόγος που και γω στις ηχογραφήσεις μοιάζω απλός και μετρημένος: οι 'αδιέξοδες out βόλτες, γιατί όποιος θέλει να βγαίνει πρέπει και να ξέρει και να μπαίνει..  8)

 

Κατά τα άλλα είχες και πάρα πολλές καλές στιγμές, με ωραίες νότες και φράσεις που τις ακούς σπάνια, έξω απο τα συνηθισμένα!!

 

Εύγε !!!  :)

Στράτος φίλε Νάσο! Έχεις δίκιο μόνο που ρε γμτ δεν παίζω πια σχεδόν καθόλου και όποτε μου δίνεται η ευκαιρία του δίνω και καταλαβαίνει!

Η προσπάθειά μου ήταν να παίξω "μέσα" αλλά αυτό το "έξω" με εξιτάρει. Προσπαθώ να βγώ, τώρα τι θα γίνει μετά ούτε ο θεός δεν ξέρει! Απλά ακούω!

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε παιδιά. Ωραία τα takes και του Νάσου και Στράτου. Στράτο, ήρεμα με τις γαλλίες  ;D, παρασύρεσαι και ενώ είναι εμφανές ότι το 'χεις και πολύ καλά μάλιστα, παθαίνεις την εμμονή του out και το παρατραβάς.

 

ρε φίλε τι του έκανες και απέκτησε τέτοια στερεοφωνική εικόνα?

 

Είναι το συγκεκριμένο πετάλι νομίζω. Έχει πολύ πιο μοντέρνο ήχο από τα συνήθη που χρησιμοποιώ και γενικώς κάνει εξαιρετική δουλειά σε διάφορα settings. Με έχει εκπλήξει πολύ ευχάριστα.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος κι ο Στρατ.

Εισαι παικταρας και το ξερουμε.Αλλα ελα πιο μεσα βρε αγορι μου.

Μην εισαι συνεχεια εξω.Θα κρυωσεις.

Παντως ειναι ενδιαφερον να ακους ποσο διαφορετικα το προσεγγιζει ο καθενας

απ τη δικη του πλευρα.

Και επισης ο ηχος του Σπυρου πραγματι τα σπαει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στράτο, ήρεμα με τις γαλλίες  ;D, παρασύρεσαι και ενώ είναι εμφανές ότι το 'χεις και πολύ καλά μάλιστα, παθαίνεις την εμμονή του out και το παρατραβάς.

Δίκιο έχεις Σπύρο. Αλλά από την μία η απραξία, από την άλλη οι μπύρες... ;D ;D ;D

Το δικό σου take σπέρνει πάντως! ;)

 

Ωραιος κι ο Στρατ.

Εισαι παικταρας και το ξερουμε.Αλλα ελα πιο μεσα βρε αγορι μου.

Μην εισαι συνεχεια εξω.Θα κρυωσεις.

Αμάν, τι πατάτα ανέβασα! Ποιός παικταράς ρε φίλε! Σήμερα που το ξανάκουσα sober (πολλές οι μπύρες για την ηλικία μου χθες), ξεράθηκα στο γέλιο! ;D ;D

Χάλι μαύρο! Ας μην επεκταθώ περοσσότερο. Αλλά δεν πειράζει.

Υπάρχει και ο Νέστορας να με βάλει στην θέση μου! ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις μπυρες να τις κοψεις.Ανεβαζουν την πιεση. ;D ;D

Γι' αυτό "ξέφυγα" μάνα μου ;D! Λόγω υπέρτασης! ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,καταρχάς χαίρομαι που βλέπω συμμετοχή!Ωραίο πράμα να βλέπεις στο ίδιο B.T τόσες διαφορετικές προσεγγίσεις :)Κάθε εγκέφαλος διαφορετικός κάθε ζευγάρι χέρια διαφορετικό κλπ κλπ !Η μαγεία του αυτοσχεδιασμού. Κάποια αυθόρμητα σχόλια.

@JJ:Πολύ τίμιο το ocd,ίσως λίγο vintage επιλογή για το συγκεκριμένο BT αλλά αυτό δεν αναιρεί το ότι έβγαλες ωραίο ήχο.Άκουσα ωραίες φράσεις.ξέφευγες έξυπνα από τα blues και γενικά πάντα το είχες στις αλλαγές,οπότε τι να λέμε ;)

@Νasos:Στην αρχή σε φοβήθηκα γιατί σε είδα πολύ διστακτικό αλλά μετά το πήγες πολύ καλά και με μερικές πολύ καλές φράσεις.Ωραίος!Επίσης βρίσκω πολύ ταιριαστό τον ήχο σου με το BT  :)

@Fusiongtr: Τελείως αυθόρμητα και καλοπροαίρετα:Σε αυτό που άκουσα ,μου φάνηκε πολύ επιτηδευμένο το out παίξιμό σου.Δηλαδή ,"παίζω out για να παίξω out". Επίσης ,θεωρώ ότι το out παίξιμο πρέπει να αποτελεί διάλειμμα από το in,για να δώσει αυτό το ιδιαίτερο χρώμα του.Στον αυτοσχεδιασμό σου άκουσα το αντίστροφο,το in αποτελούσε διάλειμμα του out :D'Οπως και να έχει όμως,δεν μπορεί το clip σου να κρύψει το ότι είσαι παίχτης ;)

 

Ωραία τα takes μας μέχρι εδώ,αλλά KEEP THEM COMING  ;)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,καταρχάς χαίρομαι που βλέπω συμμετοχή!Ωραίο πράμα να βλέπεις στο ίδιο B.T τόσες διαφορετικές προσεγγίσεις :)Κάθε εγκέφαλος διαφορετικός κάθε ζευγάρι χέρια διαφορετικό κλπ κλπ !Η μαγεία του αυτοσχεδιασμού. Κάποια αυθόρμητα σχόλια.

@Fusiongtr: Τελείως αυθόρμητα και καλοπροαίρετα:Σε αυτό που άκουσα ,μου φάνηκε πολύ επιτηδευμένο το out παίξιμό σου.Δηλαδή ,"παίζω out για να παίξω out". Επίσης ,θεωρώ ότι το out παίξιμο πρέπει να αποτελεί διάλειμμα από το in,για να δώσει αυτό το ιδιαίτερο χρώμα του.Στον αυτοσχεδιασμό σου άκουσα το αντίστροφο,το in αποτελούσε διάλειμμα του out

Είσαι ιδιαίτερα επιεικής φίλε μου! Χάλια όλα, ήχος, παίξιμο, phrasing, όλα. Αν το άκουγα σήμερα πάλι, δεν θα το ανέβαζα ποτέ έτσι! Και η πλάκα είναι ότι για "μέσα" το πήγαινα!

Στο συγκεκριμένο δεν υπάρχει out επιτήδευση. Μόνο ανικανότητα! :(

 

Είναι ωραίο το κομμάτι με έξυπνες αλλαγές! ;)

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου