Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι τα καλυτερα non active metal pickups?


iconn6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην περιμένεις να έχεις όμως το ίδιο αποτέλεσμα με τους active emg...προσωπικά αν δεν έβαζα active emg δεν θα έβαζα καθόλου emg, αλλά θα κοιτούσα για άλλους γκαζιάρηδες passive μαγνήτες, πχ. στην κιθάρα σου θα έβαζα άνετα ένα σετάκι dimarzio d-activator :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένεις να έχεις όμως το ίδιο αποτέλεσμα με τους active emg...προσωπικά αν δεν έβαζα active emg δεν θα έβαζα καθόλου emg, αλλά θα κοιτούσα για άλλους γκαζιάρηδες passive μαγνήτες, πχ. στην κιθάρα σου θα έβαζα άνετα ένα σετάκι dimarzio d-activator :)

κ ομως ειναι πολλοι καλοι.Τους ειχα σε cort και ημουν απολυτα ευχαριστημενος...ειναι λιγο πριμαριστοι αλλα εμενα μου αρεσε αυτο...οτι πρεπει για μεταλ

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί μπορεί να είναι αλλά είναι διαφορετικοί από emg active και απλά αν κάποιος θέλει ήχο emg active από emg passive μαγνήτες δε γίνεται να τον έχει, αυτό εννοώ. Bέβαια υπάρχει και αυτή η λύση --> http://www.emgpickups.com/products/index/223

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω για τον ενισχυτη.Αν καταφυγεις σε μια απο τις γνωστες οικονομικες λυσεις που εχουν υπωθει στο forum για να εχεις ικανοποιητικο distortion σπιτι σου μπορει στο τελος να μην σε χαλανε οι μαγνητες.Αν παρ'ολα αυτα δεν σου αρεσουν αγαπημενο μου σετ θα ελεγα duncan distortion με jazz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα πεταλι boss mega distortion 2 αλλα ο συγκεκριμενος ενυσχητης που εχω δεν μου φενετε και πολυ pedal friendly :/ ειναι ενα θεμα και αυτο!

Επισης,ξερει κανεις αν μπορω να βαλω active μαγνητες σε μια κιθαρα σαν και αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου