Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι τα καλυτερα non active metal pickups?


iconn6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια !

Η ερωτηση αυτη ειναι που με τυρραναει και ζητω την βοηθεια σας!

Εχω στην κατοχη μου μια ibanez grgr121ex-ca,εχω να πω οτι ειναι παααααααααρα πολυ καλη για τα λεφτα της(210 € στο thomann),η οποια φοραει απο το εργοστασιο τους μαγνητες της ibanez PowerSound 3&4 που ειναι αρκετα δυνατοι για την τιμη τους!

Θελοντας να κανω μια μεγαλη αναβαθμιση (και τελικη ως πρς το θεμα μαγνητες) και ξεροντας οτι δεν ειναι active μαγνητες και δεν υπαρχει "ειδικος χωρος" στην κιθαρα για την τοποθετηση μπαταριας,ποιοι ειναι η καλυτεροι metal non active μαγνητες που μπορω να βαλω,αν υπαρχουν emg non active μαγνητες και αν γινετε να βαλω active μαγνητες σε μια τετοια κιθαρα!

Επισης εχω να πω οτι εχει σταθερη γεφυρα γιατι εχω δει κατι πατεντες που βγαζουν τα ελατηρια και ανοιγουν τρυπες και βαζουν εκει την μπαταρια οποτε δεν με εδιαφερει αυτη η "λυση"

Θα εκτιμουσα πολυ τις απαντησεις σας!ευχαριστω!  :D :D :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους πιο δυνατους μεταλ μαγνητες ειναι o dimarzio x2n.Ειναι ο πιο δυνατος της dimarzio τον οποιο κ ειχα στη κιθαρα μου αλλα σε συνδυασμο με τον χαλια ενισχυτη ακουγα τον χαμο τον ιδιο.οποτε οπως καταλαβαινεις η ταμπακιερα ειναι στον ενισχυτη.Ποιον εχεις?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους πιο δυνατους μεταλ μαγνητες ειναι o dimarzio x2n.Ειναι ο πιο δυνατος της dimarzio τον οποιο κ ειχα στη κιθαρα μου αλλα σε συνδυασμο με τον χαλια ενισχυτη ακουγα τον χαμο τον ιδιο.οποτε οπως καταλαβαινεις η ταμπακιερα ειναι στον ενισχυτη.Ποιον εχεις?

 

εχω εναν marshall valvestate vs30r

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε EMG να ξεμπερδεύεις φίλε μου. Τα EMG και σε τσιμέντο να τα βάλεις θα παίξουνε.

Την στιγμή που δεν έχεις κάποια πολύ ακριβή κιθάρα πιστεύω ότι είναι μονόδρομος.

Μερικές φορές πολύ καλοί μαγνήτες πάνω σε φτηνές κιθάρες δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

Και από λεφτά το ίδιο θα σου πάνε περίπου.

 

 

Α!Και σε περίπτωση που το ξανασκεφτείς ο ενισχυτής παίζει τεράστιο ρόλο στο θέμα γκάζια.

 

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω να σας πω ην αληθεια emg προτιμω!Αλλα υπαρχουν emg που να μην ειναι active?

Και επισης για τον ενυσχητη μου τι εχετε να πειτε γιατι οπως λετε παιζει τεραστιο ρολο!

εχω τον Marshall valvestate vs30r!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου