Προς το περιεχόμενο

φθηνιάρικο πικάπ


oneofthem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ ΘΕΛΩ να "λερώσω" τα χέρια μου.  :)

 

το DIY για το DIY το σέβομαι απεριόριστα

 

το DIY με στόχο το χαμηλώτερο κόστος και την καλύτερη ποιότητα, απλά δεν μπορώ να το καταλάβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το DIY για το DIY το σέβομαι απεριόριστα

 

το DIY με στόχο το χαμηλώτερο κόστος και την καλύτερη ποιότητα, απλά δεν μπορώ να το καταλάβω

+100.... Συνήθως το DIY κοστίζει περισσότερο από το να πάρεις κάτι έτοιμο, είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ από το να πάρεις κάτι έτοιμο αλλά το έφτιαξες εσύ οπότε σ'αρέσει...  ::)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100.... Συνήθως το DIY κοστίζει περισσότερο από το να πάρεις κάτι έτοιμο, είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ από το να πάρεις κάτι έτοιμο αλλά το έφτιαξες εσύ οπότε σ'αρέσει...  ::)

Περνάμε σε άλλο θέμα αλλά προσωπικά πιστεύω ότι το DIY σε σχεση με το έτοιμο:

α) συνήθως είναι πιο ακριβό (αλλά εξαρτάται με τι και πως το συγκρίνεις)

β) αρκετές φορές είναι πιο καλό (εξαρτάται από γνώσεις και υλικά)

γ) Η μέση λύση (mods) είναι η πιο συμφέρουσα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το DIY για το DIY το σέβομαι απεριόριστα

 

το DIY με στόχο το χαμηλώτερο κόστος και την καλύτερη ποιότητα, απλά δεν μπορώ να το καταλάβω

 

Σε αρκετές περιπτώσεις είναι υπερβολή να έχεις την απαίτηση να φτιάξεις κάτι με τα δικά σου χέρια ΚΑΙ να είναι καλύτερο από έτοιμες λύσεις της αγοράς ΚΑΙ να είναι φθηνότερο. Όμως κάτι τέτοιο ΔΕΝ είναι αδύνατο, αν έχεις βέβαια την κατάλληλη εμπειρία.

 

Στην προκειμένη περίπτωση η μόνη απαίτηση που έχω είναι το φθηνότερο. Για το καλύτερο γνωρίζω άριστα ότι δεν μπορεί να επιτευχθεί (από εμένα γιατί υπάρχουν εξαιρετικά μαστόρια εκεί έξω)

 

Προφανώς είναι και η φρανκενσταινική ικανοποίηση "It's alive, it's alive...."  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου