Προς το περιεχόμενο

Διεύθυνση Μπάντας


roaming

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σε ρωτήσω κάτι τελείως άσχετο..λέγοντας Λούρος εννοείς στην Πρέβεζα??

 

Ναι Πρεβεζα. Ξερεις απο...βεσπα??  ;D

Κατα τα αλλα οτι σου γραφει ο Νικολας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι μάλλον κανονικό δείγμα αφού το άργησα στο θέμα, αλλά...

 

Ξεκίνησα πιάνο γύρω στα 5-6 μου... Πήρα το δίπλωμα και το πτυχίο αρμονίας το 2001 (άρα 24ων), το πτυχίο αντίστιξης το 2003 (26) μετά το 2005 πήρα το μεταπτυχιακό στη σύνθεση (28) και το 2010 (ή τέλος 2009) το διδακτορικό στη σύνθεση (32-33 χρονών). Το πτυχίο φούγκας το πήρα τώρα το καλοκαίρι, αφού αποτελούσε ένα ηλίθιο εμπόδιο για να κάνεις κάποια πράγματα στην Ελλάδα... (34).

 

Επίσημα τα πράγματα έχουν ως εξείς:

 

Για να πάρεις οποιοδήποτε πτυχίο θες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 χρόνια σπουδών με 2 εξαιρέσεις (απ'ότι θυμάμαι). Την φούγκα που μπορείς να την κάνεις σε 1 1/2 χρόνο και τη σύνθεση που θέλει 4 χρόνια...

 

Τώρα αν τα βάλεις κάτω, και υποθέσει κανείς ότι δε καθυστερήσεις καθόλου πρέπει να κάνεις:

αρμονία 2 χρόνια

αντίστιξη 2 χρόνια

φούγκα 1 1/2 χρόνο

σύνολο 5 1/2 (6 δηλ) χρόνια...

 

Και αυτά υποθέτοντας οτι ΞΕΡΕΙΣ μουσική και να διαβάζεις νότες και να ξέρεις θεωρία της μουσική...

Χμμ...Κατάλαβα..οφείλω να πω πως καλύψατε πλήρως..Θέλω όμως να σας κάνω ακόμα  ερώτηση..Η σύνθεση με τι ασχολείται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου