Προς το περιεχόμενο

Μars Volta.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παλι απο αυτην την μπαντα μου αρεσει πολυ αυτο(οχι βεβαια οτι την εχω ψαξει και πολυ,απο γιουτουμπι σεαρτσ εκανα μερικα κοματια τους)

 

 

και αυτο κατι μου θυμιζει αλλα μπορει να κανω και λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και αυτο κατι μου θυμιζει αλλα μπορει να κανω και λαθος.

Σε μερικα σημεια μου θυμισε το "Harmony" των Beardfish, αν και το κομματι ειναι του 2007 ενω το "The Widow" του 2005.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν τους ήξερα. Πρώτες εντυπώσεις ανάμικτες. Πολύ νευρώδεις (κάτι που λείπει από πολλές progressive μπάντες), με μπόλικη δημιουργική τρέλα, αλλά μέχρι τούδε δεν με πείθει η φωνή. Θα τους ψάξω κι άλλο πάντως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν αυτοι δεν εχουν καταβολες απο Frank Zappa  τοτε ποιοι εχουν .Πολυ ενεργεια να δω μεχρι ποτε θα αντεξουν .Περα απο αουα που γραφονται ειναι εξαιρετικα ''πρωτοποριακοι '' ,παικταραδες

αν μη τι αλλο και Ευτυχως δεν παιζουν blues -jazz h ,classic rock style.κλπ.

Νεστορα μην την ψαχνεις ''καθε πραγμα στον καιρο του ''.Παντως θελει ψαξιμο το group  απο πλευρας  υλικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nestora, άκουσε όποτε βρεις χρόνο το Amputechture (2006) & το Octahedron (2009).

Είναι, θεωρώ, πιο κοντά στα ακούσματά σου. Ειδικά το Octahedron. ;)

Διάλεξες και εσύ, ειλικρινά, το ΠΙΟ δύσκολο, ακουστικά, άλμπουμ τους (Frances the Mute).

Eυχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Δεν τα διάλεξα, τα βρήκα προσφορά σε καταστήματα στυλ Media Markt που κατα καιρούς κάνουν κάτι απίστευτες προσφορές από 1-5€. Και επειδή με τρώει το σαράκι της ενημέρωσης-ξοδέματος κλπ, όταν βρίσκω τέτοια ενδιαφέροντα τ' αγοράζω όλα. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκούμαι στο αρχικό σχόλιο του Nestora, ότι δεν άκουσε κάτι που να διακαιολογεί τον ντόρο για αυτούς!

Θα συμφωνήσω 100%  ;) ;) Με κουράζουν αφάνταστα. Κανένα νόημα.

 

Αντίθετα μπάντα με παράλληλη πορεία και χρονικά και εμπορικά, που θεωρώ αξιολογότατη, είναι οι Coheed And Cambria.. ;) ;)

 

Έχουν αρκετα κοινά οι 2 μπάντες, όπως φυσικά και πολλές διαφορές!

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα και εγώ με την ευκαιρία τον πρώτο τους δίσκο, μέχρι τώρα μόνο ακουστά τους είχα.

Το βρήκα λίγο κουραστικό σε μερικά σημεία και στο τέλος της ακρόασης πραγματικά δεν

μου έμεινε τίποτα. Ομολογώ πως δεν ήμουν και πολύ συγκεντρωμένος, ίσως αρνητικής

προκατάληψης από αυτά που διάβασα στο παρόν θέμα, ίσως ακούσω το απόγευμα και τον

δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκούμαι στο αρχικό σχόλιο του Nestora, ότι δεν άκουσε κάτι που να διακαιολογεί τον ντόρο για αυτούς!

Θα συμφωνήσω 100%  ;) ;) Με κουράζουν αφάνταστα. Κανένα νόημα.

 

Αντίθετα μπάντα με παράλληλη πορεία και χρονικά και εμπορικά, που θεωρώ αξιολογότατη, είναι οι Coheed And Cambria.. ;) ;)

 

Έχουν αρκετα κοινά οι 2 μπάντες, όπως φυσικά και πολλές διαφορές!

 

Εμένα απο την άλλη το ακριβώς αντίθετο... Προτιμώ τους mars volta... και συγκεκριμένα νομίζω το De-laoused είναι ο καλύτερος και πιο χαρακτηριστικός τους δίσκος...

 

Αλλά αυτά είναι κολοκυθόπιτες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έχω δει μια φορά. Πριν τους δω, άκουσα εν είδει "πασαλείμματος" μερικά χιτς και γνωστά τραγούδια τους. Μου είχαν κάνει εντύπωση, σαν τους Rage Against The Machine παίζοντας σαν Dream Theater (μια χοντρική πρώτη γεύση). Μόλις τελείωσε η απίστευτη συναυλία, είχα καταλάβει πως πρόκειται για ένα συγκρότημα με μουσικούς κολοσσιαίας τεχνικής ικανότητας, ταλέντου και groovy δεσίματος μουσικού και σκηνικού. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να τους ακούσω καθημερινά (δεν έχω κανένα δίσκο τους), αλλά γνωρίζω πως αν δω να ανακοινώνεται συναυλία τους κοντά στα μέρη μου, πως θα είμαι από τους πρώτους που θα αγοράσουν εισιτήριο.

 

Aυτό πάντως δεν το κατάλαβα:

 

με τόσο delay που κάνει τα New wave συγκροτήματα ν' ακούγονται dry, δεν έχει καταφέρει δε να γράψει μια μελωδική γραμμή της προκοπής.

 

Δεν έχω κάτσει να ακούσω όλους τους δίσκους τους με προσοχή, αλλά τουλάχιστον στην εν λόγω συναυλία τους (προπέρσινη αν θυμάμαι καλά), δεν ακούστηκε ούτε μια νότα με ντιλέι από οποιονδήποτε... Κι από μελωδικές γραμμές, εντόπισα πολλές και πολύ ωραίες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου