Προς το περιεχόμενο

Custom κατασκευή ηλεκτρικής Branco Radulovic


c_fanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

με αφορμη το τελευταιο ποστ του messalion θα πω κ γω οτι πριν κανα χρονο θελησα να αλλαξω το χρωμα της les paul custom που ειχα κ απευθυνθηκα σεΕλληνα οργανοποιο.Μου ζητησε 5 χηνες για αλλαγη χρωματο μαζι με το βαψιμο του νεου σχεδιου...τα βρηκα πολλα.Αν μου ζητουσε λιγοτερα σαφως κ θα την εδινα..

Ετσι αφου την εδωσα σε αλλον μαστορα να μου την ξεβαψει μεχρι ξυλο, την εβαψα τελικα μονος μου αφου εφτιαξα ακομη κ stencil με το σχεδιο...

κοστος?260 ευρω μαζι με τα χρωματα κ λουστρα...αποτελεσμα κατα 98% περιπου τελειο...

το ερωτημα φιλοσοφικο:ποιος κερδισε τελικα? ;D ;D ;)

με το που διαβασα το χηνες πηγα να σε παρω τηλεφωνο  ;D ;D

στο ερωτημα σου:μαλλον εσυ γιατι κερδισες σε εμπειρια - αλλα στο θεμα του μαστορα κανενας απο τους 2 σας - αυτος κοστολογουσε την δουλεια του 500 ευρω και εσυ την εκανες με 260.....για βαλε ομως τον εαυτο σου στην θεση του - ποσα θα ζητουσες ? ;)

 

καλως ή κακως ο radulovic εφτιαξε μια πολυ ομορφη κιθαρα (για τον c_fanis)

αλλα δεν πρεπει απο την αλλη να απαξιωνουμε την εγχωρια αγορα - υπαρχουν αρκετα αξιολογοι κατασκευαστες στην Ελλαδα και "παλι" ο καθενας κοστολογει την δουλεια του οπως νομιζει - στο κατω κατω αμα δεν σου κανει δεν αγοραζεις  ;)

αλλα στις περισσοτερες των περιπτωσεων ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που διαβασα το χηνες πηγα να σε παρω τηλεφωνο  ;D ;D

στο ερωτημα σου:μαλλον εσυ γιατι κερδισες σε εμπειρια - αλλα στο θεμα του μαστορα κανενας απο τους 2 σας - αυτος κοστολογουσε την δουλεια του 500 ευρω και εσυ την εκανες με 260.....για βαλε ομως τον εαυτο σου στην θεση του - ποσα θα ζητουσες ? ;)

 

 

εγω κερδισα,γιατι εκτος απο την εμπειρια (που δικαιως αναφερεις) εκανα κ την δουλεια μου με τα μισα λεφτα...αρα δυο σε ενα. ;D ;Dο μαστορας απο την αλλη πλευρα μονο εχασε κατα την γνωμη μου...το παραδειγμα ειναι ενδεικτικο κ προσωπικο κ σε ουδεμια περιπτωση δεν απαξιωνει την Ελληνικη εγχωρια αγορα...ισα-ισα πρεπει να την υποστηριξουμε ολοι μας.

στην θεση του μαστορα θα ζητουσα κανα 300αρι...οχι παραπανω.Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.

Φανη ωραια κιθαρα, να σαι καλα να την χαιρεσαι αδερφε. :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταφέρω να βγάλω άκρη με τις νέες τεχνολογίες (και κάνα ήχο της προκοπής)μπορεί να ανεβάσω και κανα βίντεο να δείτε και τα μούτρα μου να γουστάρετε :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου