Προς το περιεχόμενο

Passive EMG HZ H4A + H4 Μαγνητες.Γνωμες


iconn6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλαμε λοιπον για τους παρακατω μαγνητες

http://www.thomann.de/gr/emg_hz_h4.htm

http://www.thomann.de/gr/emg_hz_h4a_bk.htm

Θελω να βαλω emg μαγνητες στην ibanez μου ομως δεν περνει active.οποτε εψαξα λιγο και βρηκα αυτους.Επισης βρηκα και αυτον http://www.thomann.de/gr/emg_h3.htm που μπορει να μπει και στις 2 θεσεις και ειναι και οικονομικος αλλα δεν μου γεμιζει το ματι

Βασικα βρηκα πολλους αλλα οι συγκεκριμενοι λενε πως ειναι οι emg 81 + 85 σε passive version

Χρησημοποιει κανεις η εχει χρησημοποιησει ποτε τους συγκεκριμενους μαγνητες?

Τι πιστευετε?Υπαρχει περιπτωση οι emg να "καψουν" τιποτα απο την κιθαρα μου γιατι κατι τετοιο μου ειπε μια κοπελα ;ρ

Και επισης αυτοι οι 2 μαγνητες τεριαζουν για να πανε μαζι ετσι?Και σε ποια θεση μπενει ο καθενας?

Γενικα θελω μια γενικη οπτικη γωνια για αυτο το θεμα ^^ θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σας!ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Γιατι η κιθαρα σου δε παιρνει ακτιβ μαγνητες?Αλεργια εχει?

2. Δεχεσαι συμβουλες για κιθαρα απο κοπελες??? μπραβο... 8)

  Τιποτα απολυτως δε θα καει...

3. Αν θελεις ενα πασιβ σετ μαγνητων που να εχουν κατι απο ακτιβ μαζι με τον οργανικο ηχο των πασιβ δοκιμασε seymour duncan Distortion+59...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααχχχ ρε οριανθη  ;D ;D

 

σαν τι να σου καψει ? δεν θα δουλευουν απλα

οι active μαγνητες θελουν μπαταρια για να δουλεψει το κυκλωμα τους - αμα μπορει καποιος ή και εσυ να κανει χωρο καπου για την μπαταρια εχει καλως και βαζεις οτι μαγνητη active θελεις

αν οχι πας σε passive εκδοση οπως ειναι αυτοι που ποσταρες

τον H3 δεν τον εχω ακουσει....

τους H4 & H4A τους εχω ακουσει σε μια ibanez SAS32EX SA και οχι ο ηχος δεν ειχε σχεση με τους metalica (οπως αναφερει η σελιδα του thomann) ουτε με τιποτα αλλο - ειχαν ενα δικό τους στυλ.(πιο ψοφιους θα τους χαρακτηριζα)γενικοτερα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος οτι μπορεις να εχεις τον ηχο των active με passive μαγνητες (χωρις μπαταρια δλδ)

τωρα ο blackie κατι θα ξερει που σου προτεινε τους duncan  ;) ;) αλλα........και παλι επιφυλασσομαι

 

τι θελεις να παιζεις ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Αν θελεις ενα πασιβ σετ μαγνητων που να εχουν κατι απο ακτιβ μαζι με τον οργανικο ηχο των πασιβ δοκιμασε seymour duncan Distortion+59...

 

Ή dimarzio d-activator :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκο τα πράγματα είναι απλά: αν θέλεις EMG 81-85 μπορείς να τους βάλεις. Αυτό που θα χρειαστεί είναι να αλλαχτούν τα ποτενσιόμετρα με τα EMG και χώρος για την 9βολτη που στάνταρ θα φτάνει. Τσέκαρε το επιτόπου.

 

Η κοπέλα παίζει να σε γουστάρει. Προσπαθεί να σου μιλήσει για τα ενδιαφέροντά σου χωρίς να έχει ιδέα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααχχχ ρε οριανθη  ;D ;D

 

σαν τι να σου καψει ? δεν θα δουλευουν απλα

οι active μαγνητες θελουν μπαταρια για να δουλεψει το κυκλωμα τους - αμα μπορει καποιος ή και εσυ να κανει χωρο καπου για την μπαταρια εχει καλως και βαζεις οτι μαγνητη active θελεις

αν οχι πας σε passive εκδοση οπως ειναι αυτοι που ποσταρες

τον H3 δεν τον εχω ακουσει....

τους H4 & H4A τους εχω ακουσει σε μια ibanez SAS32EX SA και οχι ο ηχος δεν ειχε σχεση με τους metalica (οπως αναφερει η σελιδα του thomann) ουτε με τιποτα αλλο - ειχαν ενα δικό τους στυλ.(πιο ψοφιους θα τους χαρακτηριζα)γενικοτερα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος οτι μπορεις να εχεις τον ηχο των active με passive μαγνητες (χωρις μπαταρια δλδ)

τωρα ο blackie κατι θα ξερει που σου προτεινε τους duncan  ;) ;) αλλα........και παλι επιφυλασσομαι

 

τι θελεις να παιζεις ?

Εγω παντως messalion που τουε εχω στην δικια μου (μαμισιοι ηταν σιγα μην επερνα passive EMG η ολα η τιποτα... ) μου ακουγονται μια χαρα...Ισως σου φανηκαν ψοφιοι επειδη ειναι λεπτα το σωμα των Ibanez...Αυτοι οι μαγνητες θελουν χοντρα σωματα οπως της Lp μου...Σου προτεινω D-Activator η περισσοτερο ψάξιμο με τους active...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως messalion που τουε εχω στην δικια μου (μαμισιοι ηταν σιγα μην επερνα passive EMG η ολα η τιποτα... ) μου ακουγονται μια χαρα...Ισως σου φανηκαν ψοφιοι επειδη ειναι λεπτα το σωμα των Ibanez...Αυτοι οι μαγνητες θελουν χοντρα σωματα οπως της Lp μου...Σου προτεινω D-Activator η περισσοτερο ψάξιμο με τους active...

για να καταλαβω - εσυ λες οτι στην δικια σου εχεις τους 81-85 active ετσι ? γιατι αυτο συμπαιρενω απο το ποστ σου

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους H4 & H4A τους εχω τοποθετήσει σε ibanez RX και RG και oooooooοχι ο ηχος δεν ειχε σχεση με τους metalica (οπως αναφερει η σελιδα του thomann) έχουν ενα δικό τους στυλ, πιο ψοφιους και εγώ θα τους χαρακτηριζα, εώς αδιάφορους και άχρωμους αλλά αυτό σε συγκεκριμένο setup μου βγήκε πλεονέκτημα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου