Προς το περιεχόμενο

Squier 51


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίος ήχος! ;)

 

Αλήθεια σε σχέση με ένα neck pickup (πχ από τους 60's repro) πώς θα τον χαρακτήριζες τον lipstick ηχητικά?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι κάτι διαφορετικό σίγουρα!

 

Eίναι περισσότερο για καθαρά

Δεν έχει το output που έχει ένας strat ή τελε μαγνήτης όμως, αφου να φαντασείς στο κλιπάκι από 0:33 και μετά έχω το overdrive (route 66) τέρμα! 8O

 

Α στο τέλος που αλλάζει με το auto wah είναι και οι 2 μαγνήτες μαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Κυκλοφορούν τελευταία φήμες στο TDPRI και στο THE SQUIER 51 MODDERS FORUM ότι οι SQUIER 51 πρόκειται να σταματήσουν να παράγονται... :roll: :roll: :roll:

 

Υπάρχει το σενάριο ότι μάλλον η Fender σκοπεύει να βγάλει "κανονικό" μοντέλο (όπου το headstock θα λέει Fender) και θα κοστίζει καμιά 300αριά ¤ παραπάνω... :evil:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μου εχετε βαλει φωτιες για την συγκεκριμενη!!!Εχω μια samick av1(η μοναδικη μου αλλωστε) και θα'θελα μια τυπου strat...Θα ακουσω και θα δω διαφορα στο παιξιμο και στον ηχο απο την samick μου?Αρκετη μικρη τεραστια ποση???

Σκεφτομουν και την squier satin trans strat την εχει ακουσει κανενας να μου πει εντυπωσεις?

Keep the ultimate job!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μου εχετε βαλει φωτιες για την συγκεκριμενη!!!Εχω μια samick av1(η μοναδικη μου αλλωστε) και θα'θελα μια τυπου strat...Θα ακουσω και θα δω διαφορα στο παιξιμο και στον ηχο απο την samick μου?Αρκετη μικρη τεραστια ποση???

 

Με εμάς που έμπλεξες εδώ στο ΝΟΙΖ, θα έχεις κακά ξεμπερδέματα...:D

 

Αν μέσα στον επόμενο χρόνο δεν έχεις αγοράσει 2 νέες κιθάρες και 5 πετάλια, να μη με λένε elavd :lol:

 

Tη samick δεν την έχω υπόψιν μου, αλλά από ότι βλέπω είναι τύπου Les Paul. H Squier είναι Fender-ική κιθάρα, με ότι συνεπάγεται αυτό...Περισσότερο σκάσιμο, πρίμα, θόρυβο σε κάποιες θέσεις, περισσότερες επιλογές (πχ έχει split που κάνει τον διπλό μαγνήτη μονό), ομορφιά (;)) κλπ κλπ...

 

Θα σου πρότεινα να τη δοκίμαζες σε κάποιο μαγαζί για να δεις αν σου κάνει.

 

Video με αυτή την κιθάρα μπορείς να δεις εδώ:

 

 

 

;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα πλακα μια χαρα ευτυχισμενος ημουν με την samickουλα μου μεχρι που ανακαλυψα το NOIZ :twisted: .Απο εκεινη τη μερα μου εχει μπει η ιδεα της καινουργιας...

Απλα ρωταω εσας για την squier που εχετε μια αρκετη μεγαλυτερη πειρα στο παιξιμο 8O (προς θεου για την κιθαρα λεω).Θα δω σε κανα μαγαζι αν την πετυχω να την ακουσω και λιγο απο κοντα.

Μηπως εχουμε κανενα videακι με την satin trans strat?Ειναι πολυ ομορφη η ατιμη

Παρεπιπτοντως ηδη εχω αποκτησει 2 πεταλακια...

Α και η LP ειναι λιγο πιο ομορφες απο Strat :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και η LP ειναι λιγο πιο ομορφες απο Strat :D

 

Τώρα αυτό τι το 'θελες??? :twisted:

Και περιμένεις να σε βοηθήσουμε μετά από αυτό??? Δεν ξέρεις ότι εδώ είμαστε forum αντι-λεσπωλικό??? :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειπα να σας τεσταρω μηπως αλλαξατε προτιμησεις...Μην νομιζεις και εγω την samick δεν ξερω γιατι την πηρα,δεν ειχα τετοιο σκοπο!!!

Χαλια η LP χαλια.... :oops:

(Η κολαση ολοενα και πλησιαζει με τοσα ψεμματα που ειπα) :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτιαξα και το Decal για τη Squier 51 μου...

 

Από το απαίσιο decal που είχε:

 

squier_51.jpg

 

έφτιαξα αυτό:

 

fiftyone_decal.jpg

 

 

και από έτσι:

 

squier_51_old.jpg

 

έγινε έτσι:

 

fiftyone.jpg

 

 

ΥΓ: Αυτή τη φορά έβαλα Fender και όχι Ferden, μιας και είναι όντως προϊόν της Fender...:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elavd έχεις εξελιχθεί σε μεγάλο decal-καλλιτέχνη!

 

Η κιθάρα εξακολουθεί να μου φαίνεται κακάσχημη, βέβαια... :D Καλά ντε, μη βαράτε! Κολοκυθόπιτα! :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου