Προς το περιεχόμενο

Kerkville


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παίζει κιθάρες, λούπες και θόρυβο. Σύμφωνα με ένα δελτίο τύπου που βρήκα συμβαίνει το εξής :

 

Η μουσική του Μιχάλη Μοσχούτη πραγματεύεται τις αντιθέσεις μεταξύ του καθαρού και του επεξεργασμένου ήχου, της μελωδίας και του θορύβου, του οικείου και του απόκοσμου. Υπό το καλλιτεχνικό όνομα Kerkville κυκλοφόρησε τον χειμώνα του 2010 το πρώτο του προσωπικό άλμπουμ Days. Έκτοτε έχει παρουσιάσει ζωντανά την μουσική του σε συναυλίες στην Ελλάδα, την Ισπανία και την Ισλανδία

 

http://soundcloud.com/kerkville

http://www.myspace.com/kerkville

 

ΥΓ. Εμφανίζεται αύριο στη Knot Gallery μαζί με το Γιάννη Αναστασάκη :

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλος και ατμοσφαιρικός ο παίκτης μου θύμισε τούς ακουστικούς υπερήρωες των 80's Ralph Towner και Egberto Gismonti  και ήχο ECM.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισημαινω κι εγω, οτι ειναι εξαιρετικος. παιξαμε μαζι προσφατα, δεν ειχα ξανακουσει δουλεια του ζωντανα και εχω να πω οτι μου αφησε απλα τις καλυτερες εντυπωσεις. μαλιστα το ζωντανο σετ του μου αρεσε περισσοτερο απ ο,τι εχει ακουσει ηχογραφημενο. ντου νοτ μις δηλαδη σημερα.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση. Όπως λέει και ο matawan, το λάηβ είναι ακόμα καλύτερο.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιωνω κι εγω πως ο αγαπητος sfaku ηταν εκει. δε λεει σαχλαμαρες  8) ;D :P

;D ;D ;D

 

Ο φίλτατος matawan λέει τη μισή αλήθεια! Με τον Κώστα (ανωτέρω ακριβώς) πίναμε κάτι μπίρες στο μπαρ του Bios και δεν πήραμε χαμπάρι ότι ο Kerkville ξεκίνησε, με αποτέλεσμα να δούμε τη μισή παράσταση (μικρής διάρκειας ούτως ή άλλως). Αλλά το δείγμα ήταν επαρκώς καλό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με τον Κώστα (ανωτέρω ακριβώς) πίναμε κάτι μπίρες στο μπαρ του Bios και δεν πήραμε χαμπάρι ότι ο Kerkville ξεκίνησε, με αποτέλεσμα να δούμε τη μισή παράσταση (μικρής διάρκειας ούτως ή άλλως). Αλλά το δείγμα ήταν επαρκώς καλό.

 

Etc είναι. Ελπίζω, κάποια στιγμή, να καθιερωθεί ένα σύστημα ειδοποίησης έναρξης συναυλιών στο bios.  ;D

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου