Προς το περιεχόμενο

Diego/Rockinger στην Ελλάδα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Acanthor ΕΥΓΕ!

 

Το (rockinger one piece maple) neck στη τέλε μου δεν θα το άλλαζα με τίποτα!

 

Βιτάμ που λέει και ένας γνωστός μου! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν κάνει και ένα online form που να μπορείς να την "δημιουργείς" και μόνος θα είναι τρέλα! :D

 

Καλομελέτα κι έρχεται...:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό το έγραψα! Επειδή ξέρω ότι το έχεις αναλάβει εσύ! :lol:

 

Τελιώνε επιτέλους :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό το έγραψα! Επειδή ξέρω ότι το έχεις αναλάβει εσύ! :lol:

 

Τελιώνε επιτέλους:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Και μετά σας πείραξε το κολλάδικα.... :lol:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεεεεν με λέτε...

 

Επειδή κάτι ψήνω 8) ...

 

Αξίζει να δώσω παραπάνω 11 ευρώ (φοβερό ποσό ε; :D ) για να βάλω κλειδιά vintage kluson lockheads αντί για τα απλά vintage;

 

Έχουν κάποια αξιόλογη διαφορά; Είναι το πέρασμα των χορδών πιο εύκολο; Γιατί βλέπω πως δεν είναι αυτά με το περιστροφικό "κολοκύθι" :lol: που κλειδώνει τις χορδές, αλλά δουλεύουν με κάποιον άλλο, μυστηριώδη τρόπο...

 

 

 

Επίσης: Αξίζει να δώσω +28 ευρώ για μια μοντέρνα Gotoh γέφυρα (με τα 6 βαγονάκια) αντί για μια vintage με τα 3; Ξέρω ότι "(δεν εχει και τον απόλυτα κλασικο ηχο Tele αλλα δινει λιγο περισσοτερα πριμα & sustain απο την κλασσικη 3αρα) η διαφορα απο την κλασσικη ειναι οτι ειναι φτιαγμενη απο μπρασο & ειναι βεβαια πολυ πιο βαρια" (ταδε έφη superfunk)...

 

Η κλασσική παρουσιάζει κανέναν πρόβλημα στο setup ή μήπως φεύγουν οι χορδές ευκολότερα απ' τη θέση τους;

 

 

Ευχαριστώ και αναμένω!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λοκ κλειδια ειναι αχρηστα σε κιθαρες χωρις τρεμολο (και εκει αχρηστα ειναι..αλλα τελος παντων :lol: )

η κλασσικη τριαρα γεφυρα της τελε θα σου δωσει την κλασσικη εμφανιση & εναν πιο παχυ κλασσικο ηχο με λιγοτερο σαστεϊν (καλα μη νομιζεις τωρα οτι μιλαμε και για καμμια φοβερη διαφορα) απο την μοντερνα βαρια Γκοτο.

Και οι δυο ειναι μια χαρα κατα τη γνωμη μου (επισης αν σκοπευεις να βαλεις "καυτους" μαγνητες προτιμησε τη μοντερνα)

επισης αν εισαι "τρελλος" με το τελειο ιντονεϊσον σιγουρα η μοντερνα ειναι καλυτερη επιλογη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λοκ κλειδια ειναι αχρηστα σε κιθαρες χωρις τρεμολο (και εκει αχρηστα ειναι..αλλα τελος παντων :lol: )

η κλασσικη τριαρα γεφυρα της τελε θα σου δωσει την κλασσικη εμφανιση & εναν πιο παχυ κλασσικο ηχο με λιγοτερο σαστεϊν (καλα μη νομιζεις τωρα οτι μιλαμε και για καμμια φοβερη διαφορα) απο την μοντερνα βαρια Γκοτο.

Και οι δυο ειναι μια χαρα κατα τη γνωμη μου (επισης αν σκοπευεις να βαλεις "καυτους" μαγνητες προτιμησε τη μοντερνα)

επισης αν εισαι "τρελλος" με το τελειο ιντονεϊσον σιγουρα η μοντερνα ειναι καλυτερη επιλογη.

 

Ευχαριστώωωωω!

 

¶ρα αποκλείονται τα lockheads (θα σε κεράσω τα 11 ευρώ σε σουβλάκια αν και όοοοταν βρεθούμε, τι λες; :D ), αλλά θα βάλω την μοντέρνα Gotoh μιας και υπάρχει περίπτωση να φιλοξενηθεί κάποτε στην tele μου ένας humbucker (ξέρω, ξέρω...αυτό το πράγμα δεν είναι τέλε κλπ :D ).

 

 

Διαφορές στο intonation ΔΕΝ ακούω, καθώς τα αυτιά τα έχω για να στερεώνω τα γυαλιά και τίποτε άλλο! :D

 

 

Λεπτομέρειες εντός των ημερών! 8)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώωωωω!

 

¶ρα αποκλείονται τα lockheads (θα σε κεράσω τα 11 ευρώ σε σουβλάκια αν και όοοοταν βρεθούμε' date=' τι λες; :D ), αλλά θα βάλω την μοντέρνα Gotoh μιας και υπάρχει περίπτωση να φιλοξενηθεί κάποτε στην tele μου ένας humbucker (ξέρω, ξέρω...αυτό το πράγμα δεν είναι τέλε κλπ :D ).

 

 

Διαφορές στο intonation ΔΕΝ ακούω, καθώς τα αυτιά τα έχω για να στερεώνω τα γυαλιά και τίποτε άλλο! :D

 

 

Λεπτομέρειες εντός των ημερών! 8)[/quote']

 

Κατά πρώτον, έφτασες αισίως στον σωστό αριθμό δημοσιεύσεων... 666!!!

 

Κατά δεύτερον, αν κάνεις πολλά bend κλπ, μην ακούς τον SF, που είναι παππούς και κουλός :P και βάλε locking κλειδιά. Πέρα από τη σταθερότητα, θα αλλάζεις χορδές και πιο γρήγορα. Αυτά τα vintage look κλειδιά που λες, κλειδώνουν τη χορδή μόνα τους, καθώς κουρδίζεις. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε ανάπηρε που ειμαι κουλος!ΜΟΝΟΧΕΙΡΑΣ ειμαι!! :lol:

 

Τελος παντων αν ειναι οι χορδες σωστα περασμενες & το νατ καλα κομμενο δεν ξεκουρδιζεται με τιποτα το βιντατζ κλειδι! :wink:

 

Ενα αλλο κακο των λοκινγκ βιντατζ ειναι οτι δεν ειναι staggered με αποτελεσμα να χρειαζεσαι και δευτερο string tree (ασε που ολη η ομορφια & η πρακτικοτητα ,καθως και η ΑΣΦΑΛΕΙΑ κατα των κιδυνων των "ελευθερων" χορδων ,δηλ.τρυπημενα δακτυλα & gig bags ,παει περιπατο με τα λοκ )

 

Βαλε λοιπον τα απλα και μη γινεις...λουλου :lol: :lol: σαν τον Αμπραξας που θελει να αλλαζει και γρηγορα χορδες τρομαρα του (παμε μια κοντρα ρε ποιος θα αλλαξει πιο γρηγορα,εσυ με τα λοκ η εγω με τα απλα?? :lol: :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου