Προς το περιεχόμενο

Αγορά Synth. Κόστος μέχρι 800 Euro


anipomonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ας ελπισουμε οτι σε κανα τριμηνο θα ειναι καλα οι τσεπες ολων μας, γιατι το κοβω λιγο χλωμο... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχα.... παίρνεις ποσοστά εεε; αχαχχαχα.. Πλάκα κάνω εννοείται...

 

Ωραία περίπτωση το Kurtz.. Απλά πρώτα θέλω να καταλήξω με την βοήθειά σας σε ένα συγκεκριμένο μοντέλο και μετά να κάνω έρευνα αγοράς.. Και ζητάω την βοήθεια σας, και την γνώμη σας... Καταρχήν πιστεύω πως καλό είναι να έχει και sampler μέσα ε;

 

Αν είσαι αρχάριος στα συνθς, και παιζεις ποπ-ροκ, καλυτερα να κοιταξεις προς το ΥΑΜΑΗΑ. Το Κ2661 απευθυνεται αλλού. Σε αλλα στυλ, και σε αλλα επιπεδα εξοικείωσης με τα συνθς :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις τα πήγαινε έλα....πωλείται ένα Alesis Fusion 8HD στις αγγελίες.Δεν είμαι ο πωλητής.Θα ήμουν όμως ο αγοραστής του αν δεν ήθελα κάτι με λιγότερα κιλά.Βλέπεις φτάνει τα 25kg το άτιμο.

 

Το έχω δουλέψει και με έχει αφήσει άναυδο από τα δείγματα και τον τρόπο που λειτουργεί. Από ήχους.....δεν το συζητώ. (προσωπική ακουστική άποψη).

 

Στα χρήματα που ζητάς, στην Χρυσή Ευκαιρία κυκλοφορούσε ένα V synth. Όχι το GT. Κάνε κι εκεί μια ''κρούση''.Δεν θα βρείς τους ακουστικούς ήχους,αλλά από ήχους όλων των άλλων ειδών θα σε καλύψει.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Alesis Fusion ηταν πολυ καλο synth/sampler, δυστυχως ομως ηταν πολυ buggy επισης, και σε συνδιασμο με την μη υποστηριξη της Alesis τοτε, πηγε απατο.

Περσι ημουν σχεδον ετοιμος να αγορασω την 61-keys version αλλα με αυτα που διαβασα σε διαφορα ξενα φορουμς απο χρηστες εφριξα. Πραγματικα το synth φαινεται να εχει τρελα προβληματα, που δεν υπαρχει περιπτωση βεβαια να λυθουν τωρα αφου η Alesis πλεον ειναι "αλλου"...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει κι εγώ για τα bugs που κυκλοφορούσαν στα μουσικά sites κτλ..

Το εν λόγω που δούλεψα δεν είχε το παραμικρό.

Και λόγω προσωπικής ευχαρίστησης,το ανέφερα εδώ.

 

edit: Πάντως στα 800 που διαθέτεις μπορείς να κάνεις λίγη υπομονή και να αγοράσεις ένα Μ50 73αρι ,αν δεν εμφανιστεί σε κάποια αγγελία.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου