Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή ηλεκτρικής Κιθάρας


jimaras0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν νομιζω να βρεις στο Ελληνικο εμποριο καποιο μαγαζι που να πουλαει ταστα(χωρις να ειμαι και σιγουρος)

Γι αυτό η Πάτρα, δεν είναι πρωτεύουσα :D :D

 

http://www.d-konstantellos.tk/

Κάντε ένα τηλέφωνο πρώτα γιατί έχουμε και κρίση

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βασικά, μένω σε επαρχία, κάτω απο τον Παρνασσό, και δεν υπάρχουν οργανοποιοί εδώ κοντά απ'όσο ξέρω. Ωστόσο, κατεβαίνω συχνά στην Αθήνα, και μπορώ να παω σε κάποιων εκεί, για να προμηθευτώ τα τάστα. Φίλε μου marathon , δεν ξερω αν γινεται μόνο σε μένα αυτό αλλα το σίτε που έδωσες δεν δείχνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις στείλε τι θέλεις από τάστα και θα σου πάρω από τον Μαυρομουστάκη (και στην Κοζάνη έχω βρει τάστα μια μέρα με πολύ χιόνι σε έναν πρώην Φίλιππο Νάκα)

 

στείλε μου πμ

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα φαίνεται κενό.

εμένα (στο Μac)...φαίνεται κανονικά...

Τεςπα αντιγράφω το τηλέφωνό του

Πάρνηθος 80, Γαλάτσι, 11146, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλέφωνο :

2102921235

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εμένα (στο Μac)...φαίνεται κανονικά...

Τεςπα αντιγράφω το τηλέφωνό του

Πάρνηθος 80, Γαλάτσι, 11146, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλέφωνο :

2102921235

 

Στο παρελθόν έχω ψωνίσει από εκεί. Έχει διάφορα και πολύ ενδιαφέροντα πράγματα (σε αρκετά καλές τιμές), parts, εργαλεία, ξύλα, ότι βάζει ο νους σου.

 

Είναι λίγο «χωμένο» το μαγαζί (ισόγειο και δεν φαίνεται από τον δρόμο), αλλά αξίζει μια βόλτα από εκεί.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις στείλε τι θέλεις από τάστα και θα σου πάρω από τον Μαυρομουστάκη (και στην Κοζάνη έχω βρει τάστα μια μέρα με πολύ χιόνι σε έναν πρώην Φίλιππο Νάκα)

 

στείλε μου πμ

 

Ευχαριστώ πολύ. Βασικά δεν είχα προσέξει αυτό το μαγαζι. Παιζει το Σαββατο να παω Θεσ/νικη για μια εκθεση και αν παω θα το επισκευτώ και να πάρω τάστα.  Αλλά, δεν έχω καταλήξει ακόμα τι τάστα να επιλέξω, Εχετε να προτείνετε κάποια, μιας και δεν έχω τρελή εμπειρία. Σκεφτόμουν να πάρω medium jumbo.

 

εμένα (στο Μac)...φαίνεται κανονικά...

Τεςπα αντιγράφω το τηλέφωνό του

Πάρνηθος 80, Γαλάτσι, 11146, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλέφωνο :

2102921235

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το έχω υποψιν μου για τις μελλοντικές μου αγορές σε ότι εξαρτήματα χρειαστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως  ενας φιλος ειχε ψωνισει απο το μαγαζι που ανεφερε ο marathon , και συγκεκριμενα ενα σωμα. σημερα μου το εφερε για να τον βοηθησω και να το δουλεψουμε παρεα μιας και θελει να μαθει απο κατασκευη κιθαρας. με το που αρχισα να το πλανιζω, συναντησα ολοκληρη κουφαλα. να προσθεσω οτι και απο εξω το ξυλο φαινοταν απαραδεκτο. τετοιο ξυλο ουτε στο τζακι δεν θα το εβαζα.

1641308515__.thumb.jpg.50293d523c5eb4a8585b19c64fb69210.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως απ'ότι βλέπω εκ πρώτης όψεως το ξύλο δεν είναι της προκοπής.

 

Θα ήθελα να εκφράσω μία ακόμη απορία μου, είναι απαρραίτητα τα string trees σε όλες τις κιθάρες? Ξερω οτι κατα κύριο λόγο βοηθούν να μείνουν "χαμηλα" οι χορδές, σε headstock τα οποία δεν έχουν πολύ κλίση όπως τις fender. Εγώ, σχεδιάζω ένα headstock με 13-15 μοιρες κλίση, σε στύλ jackson. Χρειάζεται σε τέτοιες περιπτώσεις string tree?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως απ'ότι βλέπω εκ πρώτης όψεως το ξύλο δεν είναι της προκοπής.

 

Θα ήθελα να εκφράσω μία ακόμη απορία μου, είναι απαρραίτητα τα string trees σε όλες τις κιθάρες? Ξερω οτι κατα κύριο λόγο βοηθούν να μείνουν "χαμηλα" οι χορδές, σε headstock τα οποία δεν έχουν πολύ κλίση όπως τις fender. Εγώ, σχεδιάζω ένα headstock με 13-15 μοιρες κλίση, σε στύλ jackson. Χρειάζεται σε τέτοιες περιπτώσεις string tree?

λογικα δεν θα σου χρειαστει string tree

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου