Προς το περιεχόμενο

Kick port


funky ailouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!!!

Εχει κανεις σας δοκιμασει το Kick port??????

Αν το χρησιμοποιησεις κρατας μεσα στην μποτα πραγματα οπως χαλακια κουβερτες ή οτιδηποτε είχες προκειμενου να μαφλαρεις την μποτα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το χρησιμοποιησεις κρατας μεσα στην μποτα πραγματα οπως χαλακια κουβερτες ή οτιδηποτε είχες προκειμενου να μαφλαρεις την μποτα???

 

Καταρχην ετσι κι αλλοιως αυτες τις ΑΗΔΙΕΣ πρεπει να τις βγαλεις απο την κασα σου,2012 εχουμε και υπαρχουν πολυ καλυτεροι τροποι να μαφλαρεις την κασα σου.

 

Το εχω χρησιμοποιησει και οντως κανει αυτα που υποσχεται... ;)

 

Λειτουργει καλυτερα με μια coated-clear emperor (η οποιαδηποτε ΔΙΠΛΗ μεμβρανη) σαν resonant head και μια self muffling batter head ,(remo powersonic,aquarian super kick etc)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ετσι κι αλλοιως αυτες τις ΑΗΔΙΕΣ πρεπει να τις βγαλεις απο την κασα σου,2012 εχουμε και υπαρχουν πολυ καλυτεροι τροποι να μαφλαρεις την κασα σου.

 

Σωστό.

 

Ο λόγος ύπαρξης του kickport όμως δεν είναι το μουφλάρισμα. Αμα θες να μουφλάρεις υπάρχουν προμουφλαρισμένα δέρματα (powersonic, emad κτλ) καθώς και άλλα μαραφέτια όπως eq pad.

 

Μετά πιάνουμε το θέμα ''τρύπα στην κάσα''. Προσωπικά πιστεύω οτι ο καλύτερος ήχος βγαινεί πάντα απο το ατρύπητο δέρμα. Παρ όλα αυτά υπάρχουν διάφοροι λόγοι για να ανοίξει κάποιος τρύπα όπως:

 

α. Σε ηχογράφηση ή live για να μπεί μικρόφωνο (επειδή αρκετοί ηχολήπτες δεν ξερουν να ηχογραφήσουν ατρύπητη κάσα)

β. Θες γενικά πιο ''νεκρό'' ήχο

γ. Θες λιγότερη αναπήδηση απο το πετάλι σου.

 

Εδώ λοιπόν έρχεται το kickport το οποίο σε σχέση με ενα τρυπημένο δέρμα έχει τα πλεονεκτήματα που αναφέρει. Πλεονεκτήματα έναντι της κλασσικής τρύπας, όχι έναντι ατρύπητου δέρματος. Βέβαια γούστα είναι αυτά...

 

Η συμβουλή μου λοιπόν: Πρώτον αλλάζεις δέρμα μπροστά με ένα προμουφλαρισμένο (Προτείνω το emad), πετάς τη μπουγάδα, κουρδίζεις σωστά. Αν παρ όλα αυτά πάλι δε σε καλύπτει ο ήχος ξεκίνα να σκέφτεσαι για kickport κ τρύπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε τύχει να παίξω σε ένα μόνο live!όντως...Διαφορετικός ήχος,αλλά εξαρτάται και εσύ τι θες απο την κάσα σου!Απόψεις που έχω ακούσει λένε τι προσπαθεί να πλησιασει το Subkick(που δεν με βρίσκει αυτή η άποψη και πολύ σύμφωνο),και κάποιοι αλλοι λένε οτι είναι υπερβολικό το κόστος του...:/

 

@hampis Αυτό που πόσταρες το είχα δει σε ένα βίντεο....Και δεν ηξερα οτι είναι τόσο οικονομικό...Μολις το πάρεις γράψε εντυπώσεις,γιατί με έψησες :) Thank you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψεις που έχω ακούσει λένε τι προσπαθεί να πλησιασει το Subkick(που δεν με βρίσκει αυτή η άποψη και πολύ σύμφωνο),

 

και πολυ καλα κανεις,ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω, αλλά τα τύμπανα είναι στημένα σε ένα χώρο που ούτως ή άλλως τονίζει πολύ τις χαμηλές, και παρότι άκουσα κάποια διαφορά, δεν ήταν σημαντική.

Αναμένω να χρησιμοποιήσω το σετ σε κάποιο λιγότερο 'ζωντανό' χώρο για να αποκτήσω πιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

Μπάμπη, τι λέει το drumport;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένω να χρησιμοποιήσω το σετ σε κάποιο λιγότερο 'ζωντανό' χώρο για να αποκτήσω πιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

την μεγαλη διαφορα θα την ακουσεις στην ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ,πραγματικα δινει ογκο και Punch στα μπασα,

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την μεγαλη διαφορα θα την ακουσεις στην ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ,πραγματικα δινει ογκο και Punch στα μπασα,

Πρόκειται να γράψω κάτι σύντομα, οπότε θα το διαπιστώσω και αυτό.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπάμπη, τι λέει το drumport;

 

Παιδια δεν το εχω παρει ακομα γιατι εχω 24' κασα και δε βγαινει ακομα σε 24''

Η τιμη του ειναι οντως καλη παντως

Στο kick port σε 22' αρα κασα ειχα διαπιστωσει διαφορα αλλα οχι αισθητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου