Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μάραθον, το "καλό και φρι" θα μπορούσε να ισχύει για το σοφτγουερ, γι'αυτό ρώτησα !

 

Αλλά και πληρωμένο να είναι κάποιο, μια χαρά θα είναι αν είναι σχετικά εύχρηστο.. σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ..

 

αυτό το  κλιπ που έστειλες, είναι φτιαγμένο από σένα από το μηδέν? χρησιμοποίησες σάμπλς από κάπου;με τη βοήθεια του τελευταίου προγράμματος που πρότεινες??

 

ωραία πράγματα σε κάθε περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το  κλιπ που έστειλες, είναι φτιαγμένο από σένα από το μηδέν? χρησιμοποίησες σάμπλς από κάπου;

Σε αυτό το κλιπ, τη βασική δομή έχει φτιάξει ο συνάδελφος Superfunk. Εγώ έχω προσθέσει κάποιες κιθάρες, γιατί είναι άμπαλος και τα vocals είναι από το software Vocalforge.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ψάχνω να βρω αλλά δυστυχώς σε free δεν υπάρχουν και πάρα πολλά... Εγώ πλέον ή φτιάχνω μόνος μου από εδώ κι από εκεί (φέρνω γνωστούς κι ηχογραφούν) ή κόβω ράβω από ταινίες/τραγούδια κλπ...

 

Τι διάρκειας πρέπει να είναι το sample, για να είναι νόμιμη η χρήση του;

Πρέπει να είναι από αγορασμένη κόπια ή μπορει να είναι πχ και από το youtube;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάρκειας πρέπει να είναι το sample, για να είναι νόμιμη η χρήση του;

Πρέπει να είναι από αγορασμένη κόπια ή μπορει να είναι πχ και από το youtube;

bump!

γνωρίζει κάποιος από σας, επ'αυτού;

Ακόμα, αν ο ήχος, που θα γίνει sampled είναι από τη δημόσια τηλεόραση, πχ ειδήσεις ή κάποια ενημερωτική εκπομπή, χρειάζεται και πάλι άδεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου