Προς το περιεχόμενο

Αν δεν είχε εφευρεθεί η ηλεκτρική κιθάρα ... ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά κάποια πράγματα (έτσι και κάποια όργανα) έχουν πολύ δυνατούς «κραδασμούς», και θα πρέπει να είμαστε αρκετά ικανοί και συνειδητοί ώστε μέσα στην σχέση μας με αυτά, να έχουμε εμείς το πάνω χέρι.

 

Καλά, το έχεις κάψει τελείως ε; :roll: :roll:

 

med1.jpg

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια μέρα που θα έχεις (αν έχεις) όρεξη' date=' κάνε κάτι άλλο.

Δηλαδή, να πεις πως σήμερα θα παίξω μουσική δίχως να χρησιμοποιήσω

τους γνωστούς και χιλιοπαιγμένους τρόπους και ήχους.

Δεν θα χρησιμοποιήσω πχ αυτόν το ήχο που μου αρέσει και τον χρησιμοποιώ κατά κόρον,

αλλά θα προσπαθήσω να παίξω με κάποιον που δεν με έχει εντυπωσιάσει,

να δώ πού θα με «βγάλει».

 

Το έχω κάνει, και πίστεψέ με, είχε ενδιαφέρον! :wink:[/quote']

 

Α, ναι, αυτό όντως έχει ενδιαφέρον. Όχι ότι το κάνω μόνο με ακουστικά όργανα βέβαια. Αλλά είναι όντως πολύ ενδιαφέρον, όταν συνήθως γράφεις κομάτια σε rock φόρμες να πεις μια μέρα "ρε συ, ας γράψω κάτι μόνο με κλασσικές κιθάρες", ή "ας γράψω κάτι εντελώς ηλεκτρονικό" κλπ. Όχι μόνο καταλήγεις σε εντελώς διαφορετικούς ήχους και σε εντελώς νέους (για σένα) τρόπους να εκφράσεις κάποιες σκέψεις σου ή συναισθήματα, αλλά είναι και πολύ χρήσιμο "εργαλείο" για τη μουσική την οποία βασικά γράφεις (τη rock στο συγκεκριμένο παράδειγμα), διότι μπορείς να την εμπλουτήσεις με ήχους, γυρίσματα και ιδέες που ίσως και να μην της έχουν αποδοθεί ποτέ μέχρι τώρα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά κάποια πράγματα (έτσι και κάποια όργανα) έχουν πολύ δυνατούς «κραδασμούς»' date=' και θα πρέπει να είμαστε [b']αρκετά ικανοί και συνειδητοί [/b]ώστε μέσα στην σχέση μας με αυτά, να έχουμε εμείς το πάνω χέρι.

 

Καλά, το έχεις κάψει τελείως ε; :roll: :roll:

 

med1.jpg

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

βρε τι παθαμε...και που να σφιξουν οι ζεστες.... :lol:

 

εγω παντως πιστευω οτι μονο ΑΥΤΑ τα οργανα εχουν πολυ δυνατους κραδασμους

 

 

full11.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Α' date=' ναι, αυτό όντως έχει ενδιαφέρον. Όχι ότι το κάνω μόνο με ακουστικά όργανα βέβαια. Αλλά είναι όντως πολύ ενδιαφέρον, όταν συνήθως γράφεις κομάτια σε rock φόρμες να πεις μια μέρα "ρε συ, ας γράψω κάτι μόνο με κλασσικές κιθάρες", ή "ας γράψω κάτι εντελώς ηλεκτρονικό" κλπ. Όχι μόνο καταλήγεις σε εντελώς διαφορετικούς ήχους και σε εντελώς νέους (για σένα) τρόπους να εκφράσεις κάποιες σκέψεις σου ή συναισθήματα, αλλά είναι και πολύ χρήσιμο "εργαλείο" για τη μουσική την οποία βασικά γράφεις (τη rock στο συγκεκριμένο παράδειγμα), διότι μπορείς να την εμπλουτήσεις με ήχους, γυρίσματα και ιδέες που ίσως και να μην της έχουν αποδοθεί ποτέ μέχρι τώρα! :)[/quote']

 

το βρισκω κι εγω πολυ ενδιαφερον.μια ζωη εγραφα με την ηλεκτρικη κιθαρα (με παραμορφωση) και τωρα τελευταια που γραφω με ακουστικη η με την ηλεκτρικη με "καθαρο" ηχο,εχω βρει μερικες πολυ ενδιαφερουσες (για μενα) ιδεες....

α και κατι αλλο,οκ παιδια τον καναμε παλι τον χαβαλε μας,μη το γ£%&%&με κι αυτο το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και κατι αλλο' date='οκ παιδια τον καναμε παλι τον χαβαλε μας,μη το γ£%&%&με κι αυτο το θεμα[/quote']

 

Και γιατί όχι; :roll:

 

Τώρα που το σκέφτομαι, έχεις δίκιο, ας αφήσουμε τον εμπνευστή του να το χειραγωγήσει και να το οδηγήσει στα... γνωστά του αραχνιασμένα μεταφυσικά μονοπάτια... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και γιατί όχι; :roll:

 

 

και γιατι ναι;

ουτε ο μενελαος ουτε εγω νομιζω πως ακολουθησαμε τα "γνωστά του αραχνιασμένα μεταφυσικά μονοπάτια" αλλα μια απαντηση τη δωσαμε....

τεσπα οτι γουσταρει κανει ο καθενας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα...καθε θεμα εξελισεται ΑΚΡΙΒΩΣ οπως του ΑΞΙΖΕΙ (οπως και καθε ανθρωπος παιρνει στη ζωη ΑΚΡΙΒΩΣ οτι του αξιζει...για να πω και το δικο μου το μεταφυσικο... :lol: )

 

η πολυ σοβαροτητα βλαπτει την υγεια..... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι ναι;

ουτε ο μενελαος ουτε εγω νομιζω πως ακολουθησαμε τα "γνωστά του αραχνιασμένα μεταφυσικά μονοπάτια" αλλα μια απαντηση τη δωσαμε....

τεσπα οτι γουσταρει κανει ο καθενας....

 

Καλά... πριν απ'όλα κάνε έναν κόπο και κοίτα ποιος ήταν αυτός που έδωσε την πρώτη, μακροσκελή και 'σοβαρή' απάντηση στο θέμα και μετά τα λέμε πάλι, ΟΚ? :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η πολυ σοβαροτητα βλαπτει την υγεια..... :wink:

 

ναι ρε,ποιος μιλησε για πολυ σοβαροτητα αλλα οσο με κουραζουν οι μεταφυσικες ανησυχιες του ιχνηλατη,αλλο τοσο με κουραζει και το να διαβαζω θεματα να καταληγουν σε ψιλοκοροιδεμα.τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk

 

κοιτα...καθε θεμα εξελισεται ΑΚΡΙΒΩΣ οπως του ΑΞΙΖΕΙ (οπως και καθε ανθρωπος παιρνει στη ζωη ΑΚΡΙΒΩΣ οτι του αξιζει...για να πω και το δικο μου το μεταφυσικο...

 

Αυτό που είπες είναι πολύ σωστό και φρόντισε να μην το ξεχνάς.

Η Κοσμική Νομοτέλεια δεν χαρίζει κάστανα.

 

Το συγκεκριμένο θέμα και ο ίδιος IxNiLaTiS

πράγματι αξίζουν αυτήν την μεταχείριση από τα συγκεκριμένα άτομα του Noiz.

¶λλωστε δεν θα περίμενα και διαφορετική αντιμετώπιση,

διότι δεν είναι όλα για όλους …

 

Το γιατί το κάνω όμως, είναι δικό μου θέμα,

και πίστεψέ με, το κάνω συνειδητά. :wink:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου