Προς το περιεχόμενο

Αν δεν είχε εφευρεθεί η ηλεκτρική κιθάρα ... ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ισως χαλασει η γνωμη μερικων για μενα (χαχα,πλακα κανω) αλλα αν δεν υπηρχε ποτε ηλεκτρικη κιθαρα , πραγμα απιθανο κατα την γνωμη μου, θα ημουν μπουζουξης σημερα.

μη βαρατε σας παρακαλω αλλα μου αρεσει πολυ η ιδεα...τους παραδεχομαι μερικους μπουζουξηδες -με την ολοκληρωμενη και σωστη εννοια της λεξεως- διοτι εχουν πενα οι ατιμοι!

δεν κρυβονται πισω απο παραμορφωσεις,λεγκατα, και ψευτικες νοτες.(βλ.καραντινης)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

βλ.καραντινης)

δεν ξερω ως τι των αναφερεις παντως ο τυπος ειναι απιστευτος μπουζουξης..τρομερος!!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλ.καραντινης)

δεν ξερω ως τι των αναφερεις παντως ο τυπος ειναι απιστευτος μπουζουξης..τρομερος!!!!

 

 

γι αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ τον αναφερω.ειναι υποδειγμα μουσικου , ηθους , και ποιοτητας παιξιματος....γνωμη μου. :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βρισκω κι εγω πολυ ενδιαφερον.μια ζωη εγραφα με την ηλεκτρικη κιθαρα (με παραμορφωση) και τωρα τελευταια που γραφω με ακουστικη η με την ηλεκτρικη με "καθαρο" ηχο' date='εχω βρει μερικες πολυ ενδιαφερουσες (για μενα) ιδεες....

α και κατι αλλο,οκ παιδια τον καναμε παλι τον χαβαλε μας,μη το γ£%&%&με κι αυτο το θεμα[/quote']

 

Ναι, είναι πολύ σημαντικό για μένα να δοκιμάζω νέους για μένα ήχους! Νομίζω ότι μόνο έτσι μπορεί να εξελιχθεί πραγματικά ένας μουσικός. Θυμάμαι επίσης κάτι που είχε πει ο Brian May: είχε πει "μου αρέσει να κάθομαι να πειραματίζομαι με όργανα που δεν έχω ξανασχοληθεί, γιατί παίζεις εντελώς καινούριες ιδέες, ενώ αν κάτσω πχ στην κιθάρα τα χέρια μου πέφτουν σε συγκεκριμένες θέσεις" (δεν το είχε πει στα ελληνικά :lol:) Αυτό κι εγώ πιστεύω πως ισχύει. Είναι ωραίο να ξεκινάς από διαφορετικά σημεία για να εκφραστείς ή απλά να γράψεις κάτι που σου αρέσει.

 

BTW, νομίζω ο μόνος τρόπος να μην καταστραφεί το θέμα είναι να απαντάμε όσοι τουλάχιστον θέλουμε επί του θέματος χωρίς να χανόμαστε σε υπερβολική ανάλυση του ποιος φταίει που καταστρέφεται το thread. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου