Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση ακουστικης (Sigma guitars)?


Archelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη εχω κ εγω ακουστικη χωρις 'κοψιμο' στα κατω ταστα ειναι ενοχλητικο και αβολο λιγο....δεν ξερω αν σε ενοχλει αυτο

 

Οχι φιλε δεν με ενοχλει καθολου

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To solid καπακι ειναι το μασιφ? για να τα ξεκαθαρισω!

Δηλαδη που κερδιζει μια με ματ βερνικι στον ηχο?

 

ναι.

Πάλλεται "καλύτερα" το ξύλο.

edit : το λεπτό φινίρισμα (αντί για παχύ) είναι που κάνει τη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τις ξέρω τις Sigma. Απλά σε αυτή την κατηγορία τιμής νομίζω οτι μπορείς να βρεις κάποια μεταχειρισμένη Art&Luthier ή Seagull που μου έχουν κάνει εντύπωση για τα λεφτά τους (και οι οποίες συχνά έχουν πολύ λεπτό φινίρισμα, γι αυτό έκανα την παρέμβαση γύρω από αυτό).

 

Αν σκέφτεσαι για μεταχειρισμένη, στα ίδια χρήματα παίζει στις αγγελίες μια Ibanez που αν είναι αυτή που λέει ο πωλητής οτι είναι (full solid) είναι πραγματική ευκαιρία (δεν τον ξέρω ούτε μπορώ να κρίνω από μια αγγελία ενός αγνώστου, απλά λέω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα η art&luthier που βρηκα και επαιξα ειναι αξιοπρεπης κιθαρα , seagull δεν εχω δοκιμασει, για τις cort εχεις καποια αποψη?

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Πολύ καλές για τα χρήματα αυτά. Είχα μια ακριβή Cort (των 650€) και έχω παίξει με διάφορες (πχ Earth 100 που δεν το πιστεύεις οτι είναι τοσο φτηνή), αλλά για κάποιο λόγο προτιμώ κιθάρες άλλων εταιρειών (πχ δεν ξέρω αν βγάζει η Seagull σε αυτή την κατηγορία τιμής ή αν υπάρχουν ακόμα οι Tanglewood).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τις cort earth 100 και 200 επαιξα και εντυπωσιαστηκα, απλως θελω να κανω την καλυτερη δυνατη αγορα σε αυτα τα χρηματα που δεν ειναι πολλα.

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Θέλω να προβώ σε αγορά ηλεκτρακουστικής κιθάρας .

λόγω οικονομικών δυσκολιών αλλά και λόγω ότι διαμένω επαρχία δυστυχώς δεν έχω την επιλογή να πάω σε διάφορους μουσικούς οίκους και να αρχίζω να δοκιμάζω κιθάρες.

Ετσι περιορίζομαι στις τοπικές αγγελίες

 

αυτή τη στιγμή τρέχουν οι εξής αγγελίες:

 

1. greg bennett samick

2. Celebrity Ovation

3. Walden Natura D550CE

 

επειδή δεν έχω ιδέα, οι παραπάνω μάρκες θεωρούνται γνωστές στον χώρο; (εγώ πρώτη φορά τις ακούω!!)

Ποιά μου προτείνετε; Υπάρχει κάποια που να ξεχωρίζει;

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Sigma Guitars είναι θυγατρική τις Martin Company με άριστο ήχο φοβερά ξύλα.Με κλειστά μάτια sigma και πάλι sigma.Έχω μια από το 92΄.Made in Corea.Συλλεκτική SE 40TB.Βγείκε σε πολύ λίγα κομμάτια και είναι κιθάρα προς εξαφάνιση.[το συγκεκριμένο μοντέλο]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μία Art&Luthier ηλεκτρακουστική μοντέλο Cedar του 2002, μου έχει βγει πολύ καλή ως τώρα.

Ποιός τις πουλάει ακόμα στη Θεσ/νίκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου