Προς το περιεχόμενο

10 Έλληνες κιθαρίστες + καλή διάθεση = 1 monster jam!


SlayermanGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά παιξίματα από πολλούς, αλλά ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ρε παιδιά. Τόσο ταλέντο να αναλώνεται μόνο σε backing? ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...αλλά ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ρε παιδιά. Τόσο ταλέντο να αναλώνεται μόνο σε backing? ;)

+1000  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ εκ μέρους όλων για τα καλά σας λόγια, σίγουρα μας ενθαρρύνετε για να συνεχίσουμε αυτή την προσπάθεια για ένωση των Ελλήνων κιθαριστών!

 

Όσον αφορά το θέμα backing ή όχι, νομίζω είχε τύχει να διαβάσω μακροσκελές thread στο noiz, στο οποίο εν τέλει δεν θυμάμαι αν είχε βγει κάποια άκρη  :P

Απλά δεν κατανοώ τι διαφορά θα είχε το να γράψει κάποιος/κάποιοι απο εμάς έναν μουσικό κύκλο ενός λεπτού ο οποίος θα χρησιμοποιηθεί x10 για να γίνει ένα παρόμοιο jam, σε σχέση με ένα bt όπως έγινε στην παρούσα φάση.

 

Τέλος, αυτό το "ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ" χτύπησε λίγο άσχημα στο μάτι, νομίζω το βίντεο ήταν απόδειξη οτι όμορφα παιξίματα πάνω απο ένα backing είναι ικανά να δημιουργήσουν μουσική και με το παραπάνω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια προσπαθεια!

Τέλος, αυτό το "ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ" χτύπησε λίγο άσχημα στο μάτι, νομίζω το βίντεο ήταν απόδειξη οτι όμορφα παιξίματα πάνω απο ένα backing είναι ικανά να δημιουργήσουν μουσική και με το παραπάνω  :)

 

Το επομενο θα μπορουσε να ειναι drums και μια απλη μπασογραμμη και ας βαλει ο καθενας οτι επιλεξει στο χρονο που του αναλογει!  ;) 10 κομματια σε ενα!!!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος, αυτό το "ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ" χτύπησε λίγο άσχημα στο μάτι, νομίζω το βίντεο ήταν απόδειξη οτι όμορφα παιξίματα πάνω απο ένα backing είναι ικανά να δημιουργήσουν μουσική και με το παραπάνω  :)

Δεν καταλαβαίνω γιατί σου χτύπησε άσχημα! Εγώ το είπα με όλη την καλή διάθεση να σας παροτρύνω να συνθέσετε μουσική.

Με τέτοιες ικανότητες, είναι κρίμα να σολάρετε όλοι πάνω από το ίδιο μονόλεπτο μέρος, ενώ θα μπορούσατε να συνθέσετε κάτι, και να μοιράσετε τα θέματα και τα μέρη.

Να είναι όμως μουσικό κομμάτι αυτό, να έχει αρχή, μέση και τέλος.

Αυτό εννοούσα και τίποτε περοσσότερο, μην το παίρνεις στραβά. ;)

Και πάλι μπράβο σας για τα παιξίματα! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοιες ικανότητες, είναι κρίμα να σολάρετε όλοι πάνω από το ίδιο μονόλεπτο μέρος, ενώ θα μπορούσατε να συνθέσετε κάτι, και να μοιράσετε τα θέματα και τα μέρη.

Να είναι όμως μουσικό κομμάτι αυτό, να έχει αρχή, μέση και τέλος.

Πολύ σωστά τα λέει, αν και άκουσα ωραίους παίκτες (όσους άκουσα) μετά απ' ολίγο το έκλεισα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πεις fusiongtr, απλά δεν μου άρεσε η έκφραση, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο!  :)

Ο σκοπός του συγκεκριμένου jam ήταν περισσότερο για το λόγο που ανέφερα στο πρώτο post, δηλαδή παίζοντας σε ένα μέρος, το οποίο είναι κοινό για όλους, να δούμε πως σκέφτεται και πως λειτουργεί ο καθένας! Υποσχόμεθα το επόμενο jam να έχει πλήρη μουσική δομή και να μην είναι απλά ένα loop!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι τεχνίτες, συμπαθητικό (λίγο σαν ομαδικό promo βγήκε) το βίντεο.

Μπράβο στα παιδιά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπραβο παιχταραδες!

Το ακουσα-ειδα με πολυ ενδιαφερον!

Νομιζω οτι το οτι επαιξαν διαφορετικα ατομα με κρατησε ως το τελος και αυτο ειναι επιτυχια για μενα.

Ολοι εξαιρετικοι με καποιους πιο κοντα (λογικο)στα γουστα μου!

Καντε κι αλλα!Δωστε κινητρο για δημιουργια παρ ολη τη μιζερια που μας εχει κυκλωσει! ;)

ROCK ON!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου