Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο metal album για το 2011


vagiosap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ένα θεματάκι το οποίο δεν βρήκα καθόλου. Ο λόγος που το ανοίγω είναι κυρίως για να μάθω και εγώ μέσα από τις περιγραφές νέα συγκροτηματάκια τα οποία δεν έχω ακούσει αφού λόγω χρόνου πλέον δεν έχω την άνεση που είχα παλιότερα και κατά βάση έχω κολλήσει στα γκρουπ που άκουγα από παλιά.

Προσωπικά αγαπημένο μου άλμπουμ για την χρονιά που μας πέρασε είναι το beginning of times των AMORPHIS. Ένα συγκρότημα αρκετά υποτιμημένο στη χώρα μας το οποίο όμως πιστεύω βγάζει μεγάλα διαμάντια έχοντας καθαρά προσωπικό στυλ και μια πρωτοποριακή αντίληψη στη σύνθεση των κομματιών τους. Επειδή, γενικότερα τρελλαίνομαι για brutal φωνητικά πιστεύω ότι ο συνδυασμός των καθαρών με τα βρώμικα τους είναι τρομερός.

Αγαπημένα μου tracks θεωρώ τα battle for light (επικό, μελωδικό τρομερή φωνητική μελωδία), mermaid (απλά εξαίσιο), my enemy (metal ύμνος) και song of the sage (τρομερή εισαγωγή μελωδίας και φωνητικών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

iced earth=Dystopia

 

το ακουσα με πολλη μεγαλη επιφυλακτικοτητα λογω αλλαγης τραγουδιστη αλλα μου αρεσε πολυ

 

Machine Head-Unto the Locust

Five Finger Death Punch-American Capitalist

 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά δεν έχω ακούσει φέτος αλλά απ'ότι πήρε το αυτί μου ψηφίζω Machine Head-Unto the Locust μαζί με τον noe 13....

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσε πολυ το Kairos απο Sepultura...Επισης καλο ηταν και το In Waves απο Trivium...Αλλα αυτο που θα ακουω για καιρο ( ;D ;D ) ειναι το Love Catastrophy απο Outloud...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώντας να σκεφτώ ποιά metal album βγήκαν πέρισυ για να βρώ τα καλύτερα..έπεσα σε τέλμα! ψάχνω στο ίντερνετ να δώ λίστες να μου φρεσκάρουν τη μνήμη και συνειδητοποίησα κατι θλιβερό!

 

ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΠΙΑ ΜΕΤΑΛ!!!  :o  :o  :'(

 

:P :P

 

Απο τα 4-5 που άκουσα θα ξεχωρίσω το the hunter απο  mastodon.

 

Μετα έρχονται  τα machine head - unto the locust και opeth- heritage που είναι πολύ διαφορετικά μεταξύ τους και δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mastodon - The Hunter

Το καλύτερο μέταλ άλμπουμ και κατ εμέ το καλύτερο άλμπουμ γενικότερα της χρονιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο βρισκω το συγκεκριμενο θεμα εξαιρετικα λειψο και με λυπει...

 

anthrax-Worship Music

Symphony X - Iconlast

Saxon - Call to Arms

Iced Earth - Dystopia

Children Of Bodom - Relentless Reckless Forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου