Προς το περιεχόμενο

midi,αρμόνιο .η synth(αρχάριος) και άλλες ερωτήσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντομεταξύ κάνε τις ερωτήσεις μια - μια ή μέχρι δυο μαζί.. Δεν ξέρω τι να πρωτοαπαντήσω..

Όταν δουλεύεις με midi πάιρνεις κάρτα να έχεις χαμηλό letancy έτσι κι αλλιώς όλες οι κάρτες σήμερα.. ακόμα και οι multimedia σε ότι αφορά το 44khz/16bit αναπαραγωγή-ηχογράφηση ικανοποιήτικά το αποδίδουν. Αν η κάρτα σου έχει midi in/out και δεν έχεις πρόβλημα με το letancy (καθυστέρηση στο midi) τότε μην παίρνεις καινούρια. Πάρε clavie μόνο.

Αφού το πάρεις και τα βάλεις πάνω και δουλέψουν hardware και software και τα δουλέψεις λίγο.. οτι αποροίες έχεις ρωτάς και κάποιος θα σου απαντήσει. Ισως χρειαστεί να ανοίξεις καινούριο θέμα ή να βρείς μερικές απαντήσεις από άλλα θέματα στο forum. Εσύ όλα στο "keyboard" τα ρωτάς, όχι οτι με πειράζει αλλά βλέπουν λιγότερα άτομα τις ερωτήσεις σου :wink:

Εγώ κάνω remix στο cubase και απομονώνω τη φωνή (όπου είναι εφικτό) με το adobe audition. Το αν είναι εύκολο ή δύσκολο μόνο εσύ θα το πείς όταν δοκιμάσεις. Το Live εμένα μου φάνηκε δύσκολο έτσι όπως είχα συνηθίσει. (δεν ασχολήθηκα και πολύ μαζί του βέβαια). Τέλος πάντων,

ξεκίνα με το clavie και θα βρείς άκρη σιγά-σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όντως...Πάρε κάτι να ξεκινήσεις...Γιατι αλλιώς θα σου απαντάμε για το πώς να κάνεις remix και εσυ δεν θα έχεις κλαβιέ ακόμα....

 

Πάντως πιστεύω πως η λύση που σου προτείνω είναι η πιο οικονομική...και η πιο ελαστική...Μπορείς να παίζεις πλήκτρα να κάνεις remix και δεν περιορίζεσαι στο hardware.....

 

Καλές δουλειές...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλα κι εγω ετσι νομιζα, οτι θα παρω synth και θα μαμησω τον κοσμο ολο !!!!!!Το πηρα ομως και προσγειωθηκα στη σκληρη πραγματικοτητα !! :D

παρε οπως σου ηπαν:

μια καρτα με οσο το δυνατον χαμηλοτερο latency

δες πιο προγραμμα θα χρησιμοποιεις (cubase)

ενα απλο midi keyboard

και μετα αρχησε να ψαχνεις vst (εικονικα synth :?: ) θα σου προτεινα albino2 για αρχη...

κατι αλλο !! δουλευες ολο το καλοκαιρι για να μαζεψεις 100-200$ 8O

τα καλωδια μονο για το synth θα σου πανε κανα 50$

καλο ψαξημο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι μωρέ δε δούλευα,βοηθούσα πιο πολύ αλλά το τσάκωσα το 250Ε!Αλλά δυστυχώς παρατηρώ ότι δεν έχω χρόνο κια δεν αποφασίζω να ασχοληθώ!Απο την άλλη θέλω πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου