Προς το περιεχόμενο

η αντικαταβολη ειναι εμπιστη;


Petr@r@s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας πουλαω μια κιθαρα και μου ειπαν να τη στειλω με αντικαταβολη μεσο ελτα

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν πρεπει να εμπιστευτω την ολη διαδικασια

γνωριζετε τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο αρνητικό που γνωρίζω είναι πως αν τύχει και ο αγόραστης για οποιοδήποτε λόγο αρνηθεί να παραλάβει, χρεώνεσαι όλα τα μεταφορικά. Κατά τα άλλα δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Έχω στείλει όπως και παραλάβει πολλά πράγματα απροβλημάτιστα. Κοίταξε μόνο το θέμα ασφάλεια του δέματος και μέχρι ποιο ποσό καλύπτεσαι αν τυχόν και χαθεί ή χτυπηθεί και γίνει ζημιά.

 

Τα λεφτά αν ο άλλος παραλάβει θα έρθουν σίγουρα, θα έχεις και απόδειξη στα χέρια ότι περιμένεις το τάδε ποσό από αντικαταβολή. Αν πάλι δεν παραλάβει (σπάνια περίπτωση αν πέσεις σε άτομο ότι να ναι) θα πάρεις πίσω την κιθάρα σου και θα χρεωθείς τα μεταφορικά όπως λέω παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε τι φοβαμε μην στειλω τη κιθαρα και δεν μου ερθουν τα λεφτα ποτε πισω

δεν υπαρχει τετοια περιπτωση (να μην πληρωθεις) καθως για να την παρει στα χερια του ο αγοραστης θα πρεπει να πληρωσει το χρημ.ποσο στο ταχυδρομειο////αν δεν πληρωσει δεν παραλαμβανει....οταν πληρωσει θα σου στειλει ειδοποιητηριο τα Ελτα να πας να παραλαβεις το χρηματικο ποσο+ποσο της αποστολης....ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι να παθει ζημια η κιθαρα απο μη σωστο πακεταρισμα,παρα να μην πληρωθεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ άλλο είναι το "γειά σας" και άλλο το "για σας".

το εχω αυτο το θεμα με τα για-γεια

 

δεν υπαρχει τετοια περιπτωση (να μην πληρωθεις) καθως για να την παρει στα χερια του ο αγοραστης θα πρεπει να πληρωσει το χρημ.ποσο στο ταχυδρομειο////αν δεν πληρωσει δεν παραλαμβανει....οταν πληρωσει θα σου στειλει ειδοποιητηριο τα Ελτα να πας να παραλαβεις το χρηματικο ποσο+ποσο της αποστολης....ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι να παθει ζημια η κιθαρα απο μη σωστο πακεταρισμα,παρα να μην πληρωθεις...

φανταζομαι δεν υπαρχει προβλημα μιας και θα τη στειλω με βαλιτσα τη κιθαρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου