Προς το περιεχόμενο

custom audio electronics MC 404 WAH


zeromancer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!!!

θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το παραπανω πεταλι wah.ειμαι σε φαση για να αγορασω ενα wah το οποιο θελω να το χρησιμοποιω οχι για Funk αλλα για πιο high gain καταστασεις...σας το λεω απο τωρα το fulltone clyde ειναι αρκετα εξω απο τα χρηματα μου..

τι λετε για το CAE??? η εστω για καποια αλλα προσανατολισμένα παντα σε high gain ηχους(π.χ paradise lost η και HIM ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ καλό και αρκετά ως πολύ ευέλικτο με πολύ καλά γνωρίσματα όπως true bypass, δύο inductors και με το booster της C.A.E είναι πολύ καλό πακέτο με γνωρίσματα από χειροποιήτα και αρκετά ακριβότερα wah. Πολύ ευέλικτο και με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

 

ΑΝ όμως θέλεις ένα πολύ καλό wah για ροκ και λοιπές σκοτεινές καταστάσεις θα σου πρότεινα αυτό που προτίμησα εγώ το Cry Baby JC-95 Jerry Cantrell wah. Όσο θα ανεβάζεις το volume τόσο θα το χαίρεσαι και έχει και ένα eq controll στο πλάι για να το ρυθμίζεις. Φοβερή ποιότητα κατασκευής στο σύνολο του και αν σου αρέσουν τέτοιοι ήχοι παίζει να το χαρείς περισσότερο.Είναι λιγότερο ευέλικτο από το Custom Audio αλλά αυτό που κάνει το κάνει πάρα μα πάρα πολύ καλά... Εν ολίγοις, δώστου μια ευκαιρία.

 

Στο Guitar Store του Custom Audio έκανε γύρω στα 200 ευρώ και το Cantrell το πήρα με 175(ίδιες τιμές με το thomann έχει).

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το Custom Audio σε σύγκριση με άλλα ακριβά και boutique wah μου φάνηκε σκληρό. Tα Faselάκια του δεν μου πολυάρεσαν και βρήκα ότι δεν είχαν και μεγάλη σχέση με το original κόκκινο fasel που είχε το vintage Jen wha μου.

 

Νομίζω πάντως πως αφότου ανακάλυψα το whipple η πρόταση μου θα παραμένει η ίδια...

 

πάρε το πιο φθηνό wha κουτί (κάποιο cry baby με 40-50 ευρώ) που θα βρείς και ρίξ του μέσα αυτά...

 

http://dandyjob.com/search.php?tag=Inductor

 

για την τιμή και το τελικό αποτέλεσμα απλά δεν υπάρχει ανταγωνισμός για κάποιον που ψάχνει vocal wha.

 

Παρεμπιπτώντος έχω υπάρξει κάτοχος ενός vintage Jen και ενός ProAnalog Supa Quack δύο ομολογουμένως αρκετά ακριβών και respected wha...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό για αρχή. Μετά έχει πολλά βιντέακια από χρήστες/κατόχους για να ακούσεις στο youtube.

Το βιντεο είναι διαφημιστικό της εταιρίας αλλά σου δίνει μια πολύ καλή ιδέα περί τίνος πρόκειται.

 

Σου ξαναλέω ότι είναι ένα πολύ καλό wah που κάνει πολύ καλά αυτό που λέει, δλδ ιδανικό για ψιλοσκοτεινά καθαρά ή αρκουδόγκαζο φάση σόλο.

 

ΑΝ ψάχνεις ένα wah για τα πάντα ή αν σε ενδιαφέρουν funk κτλ παιξίματα κατά πάσα δεν κάνει και πας για το Custom Audio σαν πιο ευέλικτο πετάλι.

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψανχω για wah που να μπορε να συνεργαστει με πεταλια high gain και να εχει διαύγεια σε αυτο που πρεπει να κανει..δλδ wah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου