Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικα δεν παιρνω δυνατο σημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, ξαφνικα το μικροφωνο μου δεν δινει δυνατο σημα στην καρτα ηχου..

δηλαδη να φανταστειτε το εχω στην ενταση 10 και μου γραφει στο cool edit λες και εχω ενταση 3-4..αλλα ολο αυτο ξαφνικα.. μπορει να βοηθησει κανεις?

το μικροφωνο ειναι Superlux Και  H Καρτα Ηχου Ειναι Saffire 6 usb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον το καλωδιο που συνδεει το πυκνωτικο με την καρτα ηχου εχει θεμα... αλλιως μπορει να εχουν θεμα και οι προενισχυσεις τις καρτας (ελπιζω να μν ξεχνας να αναψεις το phantom power!). To usb καλωδιο που σου ηρθε στο μυαλο?

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να εχει θεμα το καλωδιο του μικροφωνου γιατι υποψιαζομαι οτι ειναι το usb διοτι οταν το κουναω οταν ειναι συνδεμενο στον υπολογιστη τρεμοπαιζει το σημα δεν ξερω εχω  τρελαθει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dont worry θα το βρεις! Αμα ηταν το usb οταν συνεδεες την κιθαρα στο jack τοτε και αυτη θα ειχε χαμηλο σημα! Δεν νομιζω να φταει το usb καλωδιο και να επηρρεαζει ΜΟΝΟ την xlr εισοδο! Με αλλο καλωδιο στο μικροφωνο εχεις δοκιμασει?

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια αρχικα ξερουμε πως δεν ειναι ο υπολογιστης γιατι η ιδια η καρτα ηχου οπως λες ειναι αυτη που δεν διαβαζει το μικροφωνο. Αλλα την κιθαρα την διαβαζει μια χαρα. Δηλαδη και στα 2 inputs εχεις βαλει την κιθαρα και παιζει μια χαρα αλλα οταν βαζεις το μικροφωνο (σε οποιοδηποτε input) εχεις προβλημα?  Εχεις τροπο να δοκιμασεις το μικροφωνο καπου αλλου να σιγουρευτεις οτι δν φταιει το μικροφωνο? Αν ναι και δουλευει τοτε κατι παιζει με τις προενισχυσεις της καρτας σου...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου