Προς το περιεχόμενο

ou es tu mon amour_fusiongtr


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλια μαυρα! Πως θα καταλαβουμε ρε φιλε οτι παιζεις εσυ? Που ειναι τα εξω σου και τα ωραια σου?Χαθηκαν οι καλες οι εξω νοτες, παει ισιωσες και συ!

Τους χαιρετισμους μου απο το Δουβλινο, μουνταδα απο τη Δευτερα η Guiness ναναι καλα!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μας την εκανες γυριστη και Δουβλινατα ετσι ? :D καλα να περνας φιλε και με το καλο να ξαναρθεις

Υ.Γ. φερε και μια guiness αυτη με την μπιλια μεσα

sorry για το off topic :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Vasmar, να 'σαι καλά. Και μόνο ο χαρακτηρισμός "μουσικός" με κάνει να αισθάνομαι περίεργα (καλά).  :)

 

@ Νάσο από τα Δουβλίνα (πίνε guiness, κι εδώ μουντίλα και κρύο έχει) έχω μπερδευτεί. Ο ένας θέλει "μέσα" παίξιμο, ο άλλος θέλει "έξω".  ;D ;D

Για όξω πάω, μέσα βγαίνει, για μέσα πάω, όξω το αποτέλεσμα. ;D ;D

Ευχαριστώ πολύ! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος, πάρα πολύ ωραίος.

Και αφού τα είπαν καλύτερα, άλλοι πιο ειδικοί από μένα, να πω και εγώ τις εποικοδομητικές παρατηρήσεις μου.

 

'Επρεπε να είχες ξεκινήσει να παίζεις το backing track νωρίτερα και να ηχογραφήσεις μετά το 1ο λεπτό. Μπαίνεις μελωδικά μεν αλλά λίγο διστακτικά και αβέβαια και δεν έχεις μπει βαθιά στο τέμπο αλλά μιλάμε για πταίσματα που το υπόλοιπο  κομμάτι σε κάνεις να τα αγνοείς πάραυτα.

 

Μερικές φράσεις ίιιιιισως και να μπορούσες να τις σταματήσεις νωρίτερα αλλά σε έφαγε το fusionπαρελθόν σου.  ;D

 

Και πάλι μπράβο. Πάρα πολύ ωραίος.

Βρες τώρα και τους άλλους γύφτους του noiz (i.e. Blue, Mick77...) και βουρ για τα πανηγύρια.  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάκι μου... δεν μας τα είχες πει αυτά  ;D Με εξέπληξες (με την πολύ καλή έννοια).

 

Ωραιότατος και μελωδικότατος. Και μου αρέσει που έχεις παρουσιάσει (μαζί με αυτό εδώ) κομμάτια από... μέχρι.  ;), γεγονός που δείχνει ότι δεν είσαι «μονοδιάστατος» μουσικός. Και πάλι μπράβο Στράτο.

Θα έλεγα ακριβώς τα ίδια, αλλά αυτός ο Τέρυ πάντα να πεταχτεί πρώτος! ;D

Στράτο το έχεις, και καλά θα κάνεις να κόψεις τις ανασφάλειες λίαν συντόμως!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρη ευχαριστώ πολύ, τι να πω! Δεν ξέρω αν "το έχω" αλλά να 'σαι καλά για τις προτροπές σου. Thanks pal. :)

 

Μπαίνεις μελωδικά μεν αλλά λίγο διστακτικά και αβέβαια και δεν έχεις μπει βαθιά στο τέμπο

Κώστα έχεις δίκιο!

 

fusionπαρελθόν σου.

Εδώ όμως έχεις άδικο. ;D Σιγά μην είναι παρελθόν (είπαμε ο καλός ο μύλος....)! ;)

Σ' ευχαριστώ και χαίρομαι που σου άρεσε (είσαι και δύσκολος εσύ ;D). :)

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γειά σου ρε fusiongtr με τα ωραία σου!

Το πας καλά. Η κιθάρα ηλεκτρίζει αλλά... ποιός λέει πως δεν πρέπει;

Είμαι σίγουρος πως με το περισσότερο άκουσμα του ιδιώματος θα αποκτήσεις περισσότερα nuances. Εγώ αναρωτιέμαι πως το κάνετε... Θέλει αφοσίωση και ακούσματα. Στο αυτοκίνητο Hot Club de France ακούς;

 

Υ.Γ. ...και μετα λες δεν έχεις χρόνο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εύγε παιχταρά μου !!!! Τι ήταν αυτό που άκουσα ρε man? Φαντάσου να έπαιζες και περισσότερο.. Δεν ξέρω, αλλά σε εμένα φάνηκε ότι το κατέχεις το είδος καλά.

 

Και πάλι μπράβο από μένα !! ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα ηλεκτρίζει

Σίγουρα boss, γιατί είναι Jazz Full hollowbody με δύο διπλούς (δεν έχω ακουστική ούτε Gypsy κιθάρα) με κάποιες ρυθμίσεις από την πεταλιέρα για να "μοιάζει" πιο ακουστικός ο ήχος! :D

 

Εγώ αναρωτιέμαι πως το κάνετε... Θέλει αφοσίωση και ακούσματα. Στο αυτοκίνητο Hot Club de France ακούς;

Ακούω πολλά χρόνια το είδος αυτό και είναι από τα αγαπημένα μου. Στο αυτοκίνητο ακούω και Django, και Stochelo, και Σταύρο Παπαδόπουλο (θεός είναι, τον έχεις ακούσει? ;D), και Scofield, και Gvour (άλλος θεός αυτός ;D), και Motorhead, και.. και....... ;D ;D ;D

 

...και μετα λες δεν έχεις χρόνο.

Καθόλου χρόνος. Έπαιξα μετά από πολύυυυ καιρό δύο ώρες μαζεμένες! ;D

Thanks boss! :)

 

Δεν ξέρω, αλλά σε εμένα φάνηκε ότι το κατέχεις το είδος καλά.

Και πάλι μπράβο από μένα !! ;D ;D

Ακουστικά το κατέχω αρκετά καλά Δημήτρη! Ευχαριστώ πάρα πολύ ρε φίλε! Να 'σαι καλά!

 

Παιδιά με κατασκλαβώσατε όλοι σας! Τι να πω! Σας ευχαριστώ όλους!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στράτο μου,

 

Κάτι με έχει πιάσει σήμερα και πλακώθηκα να ακούσω κιθάρες. Μία τον Μιχάλη, μία εσένα...

 

Τι ωραία πράγματα που έκανες εδώ θε... Πολύ ομορφία. Τουλάχιστον για τα δικά μου αυτιά που ούτε κιθάρες ακούει, ούτε τζαζοτέτοια... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου