Προς το περιεχόμενο

Εφαγε τα μουτρα της η νεα μου telecaster...


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μοιραστω τον πόνο μου...

 

Λοιπον εναν μηνα εχω την fender squier classic vibe '50s, και εκανα την μ@λ@κι@...

 

Βιαζομαι και αφηνω γρηγορα την κιθαρα στη βαση της (μαλλον της πλακας ειναι τελικα η βαση...) και πριν γυρισω ακουω το brother μου:

"Αααααααααα!!!!!!!" και ενα μεγαλο ΜΠΑΜ στο πλακακι...Εχει πεσει με τα μουτρα-ταστιερα κατω και εχει φαει ολη τη δυναμη η ταστιερα.

 

Περιμενω να δω τα κομματια της, αλλα...δεν ειναι δυνατον!!! Αντεχει το θεριο, λεω μεσα μου!

Τίποτα!Απο την δυναμη πεταχτηκαν εξω τα δυο πανω κλειδια, και ξεβιδωσαν και τα υπόλοιπα.

Αλλα, βαζω τσόντα οδοντοχλυφιδες (γιατι φαγωθηκαν τα πασα) και όλα ΟΚ!

 

Ρε 'σεις, μηπως τελικα τους εκλεψα παιρνοντας ενα οργανακι 300ευρω, που αντεχει έτσι; Καλα τελικα πώς τις φτιαχνουν πια, με οξυγονοκόλληση;;

 

Τεσπα, δεν ξερω αν θα μου βγαλει τίποτα αυριο-μεθαυριο ή να θα ανακαλυψω την βλάβη αργοτερα...Αλλα παντως αν ηταν κάποια από τις άλλες κιθαρες μου (Fernandes/ LTD), μαλλον θα τις εκλαιγα πραγματικα...

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το δοκιμασεις και με gibson για να θεωρειται πληρες το crash test  ;D

 

:D :D :D,  σωστός!

 

Δεν παιζει βεβαια αλλό οργανακι btw, και στην κριση που το πηρα...(κανει τα στραβα ματια η γυναικα μου!!! )

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι fender είναι γνωστά τανκς ανεξαρτήτως τιμής. Μια από τις στρατ μου είχε φάει κάποτε μια τούμπα δύο ορόφων με μέτρημα σκαλιών (ήταν σε μαλακή θήκη βέβαια). Έχω να τη θυμάμαι από ένα σημαδάκι που άφησε η μπάσα μι πάνω στην ταστιέρα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το δοκιμασεις και με gibson για να θεωρειται πληρες το crash test  ;D

 

το εκανα το προηγουμενο σαββατο με την λες πωλ μου. την ειχα ακουμπησει με την ταστιερα πανω στον ενισχυτη ο οποιος ηταν πανω στην γνωστη κασα με μπυρεσ για να με χτυπαει καλυτερα, δεν προλαβα να γυρισω την πλατη μου , και "εγδαρε" προς τα αριστερα και επεσε κατω στο χυλινο δαπεδο !!! και απλα ξεκουρδιστηκαν η σολ και η ρε !! να σημειωθει οτι ειναι ραγισμενη στον λαιμο ( αλλα με προσοχη και καλλο κολλημα εκει που ειχε ραγισει) εδω και 6-7 χρονια

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα το προηγουμενο σαββατο με την λες πωλ μου. την ειχα ακουμπησει με την ταστιερα πανω στον ενισχυτη ο οποιος ηταν πανω στην γνωστη κασα με μπυρεσ για να με χτυπαει καλυτερα, δεν προλαβα να γυρισω την πλατη μου , και "εγδαρε" προς τα αριστερα και επεσε κατω στο χυλινο δαπεδο !!! και απλα ξεκουρδιστηκαν η σολ και η ρε !! να σημειωθει οτι ειναι ραγισμενη στον λαιμο ( αλλα με προσοχη και καλλο κολλημα εκει που ειχε ραγισει) εδω και 6-7 χρονια

 

Για να θεωρειται εγκυρο το crash test πρεπει να τηρηθουν οι συνθηκες της τελε,με τα μουτρα σε πλακακι και αδερφο να φωναζει...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σημειωθει οτι ειναι ραγισμενη στον λαιμο ( αλλα με προσοχη και καλλο κολλημα εκει που ειχε ραγισει) εδω και 6-7 χρονια

 

Και εγώ σύντροφε ομοιοπαθής είμαι, με μια les paul studio που ήταν η πρώτη μου κιθάρα.

 

Εγώ δεν είχα την ''χαρά'' να πέφτει για να αποκτά το ράγισμα. Την είδα κατευθείαν ραγισμένη.

 

Έμενε μια χωρισμένη ρουμάνα με την μικρή κόρη της από κάτω μας και μια φορά τη βδομάδα (παρασκευή) βοηθούσε τη μανα μου στα οικιακά. Ήταν πέμπτη και αφού έπαιξα λίγο κιθάρα, την άφησα πάνω στο κρεβατι του αδερφού μου - να ορίστε, βάλαμε και αδερφό στο crash test  ;D - (πρόσεχα τα πράγματα μου αλλά λέω πέμπτη είναι σήμερα, δεν βαριέσαι, ποιος θα ξαναμπεί στο δωμάτιο, ας την αφήσω πάνω στο κρεβάτι και ξαναπάιζω όταν γυρίσω).

 

Όταν γύρισα και είδα κάπως πιο ''σενιαρισμένο'' το σπίτι, το μυρίστηκα το κακό.

 

-''Καθαρίσατε σήμερα??''

-''Ναι, τελικά ήρθε σήμερα αντί για αύριο η Στέλλα''

-''..!"

 

Τρέχω σφαίρα στο δωμάτιο να δω αν η κιθάρα είναι ακόμα εκεί που την άφησα...δεν ήταν...την βρήκα ακουμπισμένη στον τοίχο της αποθήκης, με ένα ράγισμα στο headstock.   :(

 

Aπό τότε έχω αποκτήσει και άλλες κιθάρες, και όταν κάνω σημάδι λέω ''γαμώτο, κοίτα να δεις''...αλλά μετά θυμάμαι την LP και λέω ''δεν βαριέσαι...μια χαρά είμαστε''  ;D

 

Δεν την πούλησα αυτήν ποτέ αφενός γιατί είναι η πρώτη μου κιθάρα και αφετέρου ότι δεν ξέρω πόσο θα έχανε λόγω ραγίσματος. Τουλάχιστον ανελάβε γνωστός οργανοποιός την δουλειά και πιστεύω ότι παρόλαυτά παίζει μια χαρά και έχει μια ωραίο ήχο.  :D

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλειά και πιστεύω ότι παρόλαυτά παίζει μια χαρά και έχει μια ωραίο ήχο.  :D

 

 

 

 

 

 

 

αυτο το κολλησες απο τη ρουμανα ε? ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου