Προς το περιεχόμενο

Ένταση ηχογράφησης σε windows 7


atav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Έχω έναν ενισχυτή fender mustang 1. Tον συνδέω στο laptop το οποίο έχει windows 7 μέσω usb. Χρησιμοποιώ το cool edit pro 2.1 και η κάρτα ήχου είναι η onboard του υπολογιστή. Tο θέμα μου είναι ότι ενώ ηχογραφώ κανονικά, δε μπορώ με τίποτα να βρώ που ρυθμίζουμε την ένταση του εισερχόμενου ήχου με αποτέλεσμα να ακούω τι έγραψα με το ζόρι. Στα xp υπήρχε ένα πινακάκι που αυξομείωνες εντάσεις. Στα 7 τι κάνουμε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτω δεξιά, το σηματάκι με το μεγάφωνο....δεξί κλικ, Open Volume Control, και τερμάτισε την είσοδο του μικροφώνου...

 

αλλιώς φταίνε οι ρυθμίσεις του προγράμματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι και η ρύθμιση απο το πρόγραμμα!Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις...Το player σου ή το youtube το ακούς κανονικά?Επίσης αν χρησιμοποιείς και ηχεία,τσέκαρε την ένταση απο εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συγνωμη για το ακυρο,αλλα επειδη δεν αξιζει να ανοιξω ολοκληρο τοπικ για αυτην την ερωτηση,μηπως ξερεις κανεις κανα προγραμμα για windows 7 δωρεαν που ναμπορω να συνχρωνησω τις ηχογραφισεις μου για να φταιξω κομματι?

δηλαδη αν ηχογραφησω 1η 2η κιθρα,μπασο,ντραμσ, πως μπορω να τα βαλω ολα σε ενα ταυτοχρωνα και να τα συνχρονισω και ολας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συγνωμη για το ακυρο,αλλα επειδη δεν αξιζει να ανοιξω ολοκληρο τοπικ για αυτην την ερωτηση,μηπως ξερεις κανεις κανα προγραμμα για windows 7 δωρεαν που ναμπορω να συνχρωνησω τις ηχογραφισεις μου για να φταιξω κομματι?

δηλαδη αν ηχογραφησω 1η 2η κιθρα,μπασο,ντραμσ, πως μπορω να τα βαλω ολα σε ενα ταυτοχρωνα και να τα συνχρονισω και ολας?

 

αν και τα τόπικ ανοίγονται ελεύθερα και δωρεάν, audacity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες επίσης στο Fender Fuse => advanced amp εχει ενα Usb Gain που ανεβάζει την ένταση του σήματος της ηχογράφησης. Απο προγράμματα σου προτείνω το Mixcraft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες σας ευχαριστώ όλους! Δεν το έχω λύσει ακόμα γιατί δεν πρόλαβα να ασχοληθώ τις τελευταίες μέρες, αν κολλήσω κάπου θα ενημερώσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρες! Σας ευχαριστώ (ξανά!) όλους για τις απαντήσεις, αλλά εσένα φίλε μου panafana για την παρακάτω απάντηση,

Δες επίσης στο Fender Fuse => advanced amp εχει ενα Usb Gain που ανεβάζει την ένταση του σήματος της ηχογράφησης.

θα σε μνημονεύω μέχρι τα βαθιά μου γεράματα!!! Ηχογραφώ κανονικά πλέον!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου