Προς το περιεχόμενο

Give Greece a chance!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να φανταστεις καποια καναλια  προβαλουν την εκπομπη του Τραγκα ,οπου εμφανιζει τη Μερκελ με αγκυλωτους σταυρους και κρεματορια για φοντο....,σαν τη ...δημοφιλεστερη τηλεοπτικη εκπομπη στη χωρα... ::))    

 

:o  

 

 

Κοιτα επειδη το μισο χρονο ειμαι εκει μπορω να σου πω οτι εχει αλλαξει πολυ το κλιμα και οτι στην Ελλαδα προβαλονται ,απο καποια καναλια και πολιτικες παραταξεις,μονο οι ακραιες φωνες της Γερμανιας

 

 

στην πραγματικοτητα οι περισσοτερες σοβαρες εφημεριδες ειναι απο μετριοπαθεις μεχρι και...υπερ της χωρας μας (με την εννοια οτι ειναι αδικο να τσουβαλιαζουμε ολους τους Ελληνες μαζι)  

 

Το πιστεύω και είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό...

 

 

Aτυχώς...πολύ λίγοι "μπαρουτοκαπνισμένοι" επιχειρηματίες, έχουν δείξει ότι είναι περισσότερο πατριώτες από επιχειρηματίες...Μία καλή "άσκηση" είναι -ας πούμε- να ξαναφέρουν τις καταθέσεις τους πίσω ;)

 

Υπάρχουν πολλοί -άγνωστοι στο ευρύ κοινό- που λειτουργούν αθόρυβα και βοηθάνε έμπρακτα,όχι μόνο επαναπατρίζοντας κεφάλαια,αλλά και με πολλούς άλλους εξίσου αποτελεσματικούς τρόπους  ;) Hopefully,θα ακολουθήσουν και άλλοι...

 

 

Επίσης για να υπογραμμίσω το πόσο σημαντική πρωτοβουλία είναι,να αναφέρω πως το όλο εγχείρημα το ανέλαβε ο Peter Οικονομίδης ένας από τους διαφημιστές,δηλαδή,που ο ίδιος ο Steve Jobs εμπιστεύτηκε για να σώσει τη δικιά του εταιρεία,όταν αυτή βρισκόταν σε πολύ δύσκολη θέση τη δεκαετία του 90...

 

http://www.eneiset.gr/page/default.asp?la=1&id=1651&ap=1711&pl=1714&pk=146

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για να υπογραμμίσω το πόσο σημαντική πρωτοβουλία είναι,να αναφέρω πως το όλο εγχείρημα το ανέλαβε ο Peter Οικονομίδης ένας από τους διαφημιστές,δηλαδή,που ο ίδιος ο Steve Jobs εμπιστεύτηκε για να σώσει τη δικιά του εταιρεία,όταν αυτή βρισκόταν σε πολύ δύσκολη θέση τη δεκαετία του 90...

Eπειδή ανήκω στο χώρο της ενεργής διαφήμισης και ο Peter Οικονομίδης όχι πιά...θα περιμένω να κρίνω από το αποτέλεσμα.

Τη εταιρία του Jobs...θέλουμε δε θέλουμε, την έσωσε ο Gates ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι λέξεις πατριωτισμός και επιχειρηματικότητα (από οικονομικής απόψεως) δεν ξέρω κατά πόσο είναι συμβατές. Στην τελική τα λεφτά του καθενός είναι δικά του και ότι θέλει τα κάνει. Απ' την στιγμή που δεν γίνεται κάτι παράνομο, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να έχουμε λόγο (κι αν μπορούμε κιόλας). Στην τελική (ξανά), μακάρι το κύριο πρόβλημα να ήταν τα λεφτά στο εξωτερικό, αλλά δεν είναι (όχι ότι βοηθάει βέβαια).

 

Απ' την άλλη, τα λεφτά στο στρώμα μου φαίνεται το λιγότερο γραφικό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τέτοια promo κίνηση έχει γίνει με το keep walking Greece (του παλιού μου φίλου Χάρη Πατραμάνη αλλά αν δεν κάνω λάθος και την συμμετοχή του δικού μας Pascal - εκτός κι αν πρόκειται για συνωνυμία) αλλά να μην πω ψέματα, δεν την έχω δει ακόμα.

 

Τώρα πως άγεται και φέρεται από τα λαϊκίστικα ΜΜΕ η μάζα της κάθε χώρας (ενθεν και ένθεν), δεν χρειάζεται να σας το πω.  

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τέτοια promo κίνηση έχει γίνει με το keep walking Greece (του παλιού μου φίλου Χάρη Πατραμάνη αλλά αν δεν κάνω λάθος και την συμμετοχή του δικού μας Pascal - εκτός κι αν πρόκειται για συνωνυμία)

Δεν κάνεις λάθος. Ο Γιώργος είναι μέσα στη δημιουργική ομάδα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι ποιο ακριβώς είναι το κλίμα απέναντι στους Έλληνες και ελπίζω τα πράγματα να αλλάζουν σιγά-σιγά όπως ειπώθηκε πιο πάνω.

Από την άλλη όμως υπάρχουν και δημοσιεύματα των οποίων την εγκυρότητα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω και λένε πως:

Πηγή: http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/312906/mas-apokaloun-tebelides-mas-hleuazoun-sta-estiatoria-/

 

Ανεξαρτήτως εγκυρότητας, από το ίδιο δημοσίευμα... Too funny!!!!

 

Ο χλευασμός είναι καθημερινός» λέει ο κ. Θανάσης Κρίκης από το Μόναχο, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Γονέων στη Βαυαρία, στέλεχος αλλά και συνδικαλιστής σε μεγάλη βιομηχανία της περιοχής, όπου ανάμεσα σε 8.000 εργαζόμενους υπάρχουν και 500 Ελληνες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι ποιο ακριβώς είναι το κλίμα απέναντι στους Έλληνες και ελπίζω τα πράγματα να αλλάζουν σιγά-σιγά όπως ειπώθηκε πιο πάνω.

Από την άλλη όμως υπάρχουν και δημοσιεύματα των οποίων την εγκυρότητα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω και λένε πως:

Πληθαίνουν οι αναφορές από το Μόναχο και τη Βιέννη έως τη Στοκχόλμη και το Λονδίνο για φραστικές επιθέσεις που δέχονται Ελληνες μετανάστες, καθώς αναπτύσσεται μια τάση περιφρονητικής συμπεριφοράς προς εκείνους «τους τεμπέληδες, που δεν δουλεύουν ή δεν πληρώνουν φόρους»...

 

 

ειπαμε,ρατσιστες και ανεγκεφαλοι υπαρχουν σε ολα τα μηκη και πλατη του κοσμου,φυσικα το γεγονος οτι ουτε ΕΝΑΣ Ελληνας εκπροσωπος της πολιτειας  δεν εχει εμφανιστει πουθενα στο εξωτερικο για να "αποκρουσει" ολα αυτα τα σχολια (με εξαιρεση την εξαιρετικα αποτυχημενη και επισης ρατσιστικη "επεμβαση" του Παπουλια ο οποιος διερωτηθηκε "ποιοι ειναι οι Φινλανδοι?".... ::)) βοηθαει τα ακραια στοιχεια...

 

αλλα απο την αλλη το καλοκαιρι στην Κρητη δεν πλακωσανε στο ξυλο... 3 Ολλανδους

επειδη μιλαγανε....γερμανικα? ;D

 

εμενα παντως η μονη..και καλα ρατσιστικη συμπεριφορα που μου εχει τυχει στη Γερμανια ειναι η...λυπηση των Τουρκων ταξιτζηδων...που θελουν να μου κανουν εκπτωση γιατι ειμαι...φτωχος... ;D και η ανταλλαγη χιουμοριστικων σχολιων με τους μπατσους στο αεροδρομιο... (την προηγουμενη εβδομαδα που γυρναγα ενας με ρωτησε "εμαθα οτι οι μπατσοι παιρνουν 5000 ευρω/μηνα στην Αθηνα γιατι ειναι ΔΥ..να ερθω και εγω μαζι σου?εχεις κανα πολιτικο να μεσολαβησει για να χωθω στην Ε.Α?" ;D...δεδομενου του γεγονοτος οτι οι γερμανοι μπατσοι δεν ειναι και οι μεγαλυτεροι...χιουμοριστες του πλανητη νομιζω μια χαρα ειμαστε...)

 

τωρα προσεξα οτι το ...ρεπορταζ ηταν απο το...Μοναχα..οποτε δεν μιλαμε για Γερμανους...αλλα για Βαυαρους....πολυ..μπερδεμενοι ανθρωποι ειναι οι κακομοιρηδες....δυστυχως..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χλευασμός είναι καθημερινός» λέει ο κ. Θανάσης Κρίκης από το Μόναχο, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Γονέων στη Βαυαρία, στέλεχος αλλά και συνδικαλιστής σε μεγάλη βιομηχανία της περιοχής, όπου ανάμεσα σε 8.000 εργαζόμενους υπάρχουν και 500 Ελληνες.

 

Αν και οι ντόπιοι συνδικαλιστές δεν βοηθάνε με την συμπεριφορά τους στην βελτίωση της εικόνας τους (της ποιάς; ), δεν ξέρω κατά πόσο το στερεότυπο που υποννοείται ισχύει γενικευμένα. Δηλαδή η λογική έλληνας συνδικαλιστής-->μ@λ@κ@ς-->ότι λέει είναι πίπες, κάπου πάσχει, καίτοι συχνά επιβεβαιώνεται.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω κατά πόσο το στερεότυπο που υποννοείται ισχύει γενικευμένα

 

εχεις δικιο υπαρχει και ενα 0,15% που ΔΕΝ ειναι ετσι.... ;D

 

παντως για να μη μπερδευουμε τα πραγματα ΑΛΛΟ πραγμα ο Ελληνας συνδικαλιστης και ΑΛΛΟ ο Γερμανος ..δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ απολυτως σχεση ,τοσο μεταξυ τους οσο και με την σχεση τους με την  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...,τους Ελληνες συνδικαλιστες,ειδικα του δημοσιου τομεα, στη Γερμανια θα τους βουτουσανε στη πισσα και θα τους εραιναν με πουπουλα....οι ιδιοι οι εργαζομενοι ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου