Προς το περιεχόμενο

Οργή και αντικείμενα κατά του Γ. Νταλάρα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

The facts:

Ο Νταλάρας ,όταν μια μειοψηφία του κοινού τον έβριζε και του πετούσε αντικείμενα ενώ τραγουδούσε, αντί να διακόψει την συναυλία και να φύγει άρον-άρον, προς δυσαρέσκεια όσων πήγαν και ήθελαν να τον ακούσουν, συνέχισε να παίζει και να τραγουδάει.

 

Συμπέρασμα: ο Νταλάρας είναι υπερφίαλος εγωίσταρος.

 

δεν μου βγαίνει η άσκηση, μάλλον κάνω κάτι λάθος.

 

που το ξερεις οτι ηταν μειοψηφια? εγω εχω την αντιθετη εντυπωση, ειδικα για περιοχες οπως το Ιλιον.... Δεν τους μετρησα εναν εναν αλλα ουτε και συ,ετσι δεν ειναι?

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πλεον λειτουργούν τα ένστικτα όπως αυτο της επιβίωσης και της δικαιοσύνης, τερμα οι καθωσπρεπεισμοι και οι βιτρίνες.

 

Οταν δεν υπαρχει δικαιοσυνη πουθενα γυρω μας, θα αμεσα αποδιδεται απο τον λαο με αυτόν τον τροπο δυστυχως

 

νταξει ρε συ οταν γινονται αυτα που γινονται και δεν δικαιολογεις την αγανακτιση τι να πω.

 

μπορει να σας ...τρομαξω αλλα ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι σκεπτονταν και το 90% του ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΥ λαου κατα τη διαρκεια του μεσοπολεμου και "δικαιολογουσαν" τα καμωματα των αγανακτισμενων με την ταπεινωση (και την οικονομικη εξαθλιωση)  της Γερμανιας  "παιδιων" του Αδολφου  (μεχρι τελικα να συμπραξουν και αυτοι στις πραξεις αυτες)..δεν θελει και πολυ ξερεις η εκτροπη ειδικα οταν εχεις λαο με μεγαλη παραδοση σε αυτην.....(αλλα και εναν λαο με ...τερατωδη παραδοση στην...εξυψωση διαφορων λαοπλανων...και στην εποχη μας εκολαπτονται ΑΡΚΕΤΟΙ τετοιοι που θελουν να...οδηγησουν τον "λαο"..... :'()

 

 

The facts:

Ο Νταλάρας ,όταν μια μειοψηφία του κοινού τον έβριζε και του πετούσε αντικείμενα ενώ τραγουδούσε, αντί να διακόψει την συναυλία και να φύγει άρον-άρον, προς δυσαρέσκεια όσων πήγαν και ήθελαν να τον ακούσουν, συνέχισε να παίζει και να τραγουδάει.

 

Συμπέρασμα: ο Νταλάρας είναι υπερφίαλος εγωίσταρος.

 

δεν μου βγαίνει η άσκηση, μάλλον κάνω κάτι λάθος.

 

εγραψες επιτελους και κατι σωστο... ;D

 

οντως ρε παιδια αν ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ τον Νταλαρα..ΓΙΑΤΙ πας να τον ακουσεις?Για να του...πεις οτι δεν τον γουσταρεις?...

 

 

και εμενα δεν μου βγαινει η ασκηση..

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Τέρρυ, όπως σου είπα και στο προηγούμενο post μου, τουλάχιστον από σένα, απαιτώ να τεθείς απερίφραστα αντίθετος στο γεγονός. Τα περί αμέτοχης παρατήρησης/ρεπορταζ στάσης τα ακούω βερεσέ.

 

Κώστα να τεθώ απερίφραστα- και νομίζω ότι το έκανα όταν μίλησα για την απουσία λογικής από μια τέτοια πράξη. Δεν το επικροτώ και το καταδικάζω.  

 

Όμως από εκεί και πέρα δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι συντελείται μια «κίνηση» στην κοινωνία- μέσω της φτωχοποίησης κοινωνικών στρωμάτων από την μέση και κάτω, που θα έχει άσχημη εξέλιξη. Και αυτό δεν το λέω ούτε δημοσιογραφικά, ούτε ρεπορταζιακά, αλλά σαν μέλος αυτής της κοινωνίας.

 

Και δυστυχώς σε ανάλογες περιπτώσεις το ιστορικό προηγούμενο δεν συνηγορεί στο να δω το άμεσο μέλλον ποιο οπτιμιστικά.        

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το ξερεις οτι ηταν μειοψηφια? εγω εχω την αντιθετη εντυπωση, ειδικα για περιοχες οπως το Ιλιον.... Δεν τους μετρησα εναν εναν αλλα ουτε και συ,ετσι δεν ειναι?

To σε αυτούς που χειροκροτάνε, αλλά και από αυτούς που κατεβάσανε τους τραμπούκους από την σκηνή.Εαν ήταν πλειοψηφία, μπορεί και να διαβάζαμε άλλη είδηση από τον τίτλο του θέματος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός προπαγάνδισε;

Τι προπαγάνδισε;

Ποιά ήταν η πράξη του;

Ποιός καθορίζει τι πρέπει να λέγεται και τι όχι;

Ποιός καθορίζει τις ποινές;

Ποιός τους διόρισε διακαστές και εκτελεστές;

Ποιόν εκφράζουν;

Με ποιά διαπιστευτήρια;

 

Οταν δεν εχεις να ταισεις τα παιδια σου, και ο διπλα εχει πορσε και ζηταει φοροαπαλλαγη δεν χρειαζεται κανενας δικαστης και καμια αποφαση.  

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το ξερεις οτι ηταν μειοψηφια? εγω εχω την αντιθετη εντυπωση, ειδικα για περιοχες οπως το Ιλιον.... Δεν τους μετρησα εναν εναν αλλα ουτε και συ,ετσι δεν ειναι?

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΡΟΛΟ !!

Ένας , δύο, δεκατρείς, πέντε χιλιάδες......

 

Η καταπάτηση των δικαιωμάτων, παραβίαση των νόμων ΔΕΝ νομιμοποιείται με την ποσότητα.

 

Αν μη τι άλλο η Δημοκρατία προστατεύει τις μειοψηφίες καθότι ως γνωστόν, οι πλειοψηφίες ΔΕΝ έχουν ανάγκη προστασίας.

 

Και δυστυχώς σε ανάλογες περιπτώσεις το ιστορικό προηγούμενο δεν συνηγορεί στο να δω το άμεσο μέλλον ποιο οπτιμιστικά.       

Η νομοτελειακή/μοιρολατρική θεώρηση της Ιστορίας, δεν πρέπει να επηρεάζει την απόφασή μας να φυλάττουμε τις προσωπικές μας Θερμοπύλες.  ;)

 

Οταν δεν εχεις να ταισεις τα παιδια σου, και ο διπλα εχει πορσε και ζηταει φοροαπαλλαγη δεν χρειαζεται κανενας δικαστης και μια αποφαση. 

ΑΛΗΘΕΙΑ ;  :o :o :o

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δεν εχεις να ταισεις τα παιδια σου, και ο διπλα εχει πορσε και ζηταει φοροαπαλλαγη δεν χρειαζεται κανενας δικαστης και καμια αποφαση.  

 

Την έχεις χάσει τη μπάλα...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εβγαινε και έλεγε "ενας Γιωργος Νταλαρας δεν γίνεται να πληρωνει φόρους"

 

Αυτό λέει η μισή Ελλάδα, γιατί να μην κράξουμε αυτούς, επειδή δεν έχουν πόρσε;

 

και όταν σκαει με την πορσε σε συναυλια αλληλεγγυης είναι υποκριτης το λιγότερο.

 

Και με τι έπρεπε να σκάσει για να μην είναι υποκριτής, με γαιδούρι, με datsun;

 

Οπως καλοδέχτηκε την αποθέωση απο τον κοσμο έτσι πρεπει να δεχτεί και αυτό.

 

Γιατί ως γνωστόν είναι πάνω κάτω τα ίδια. Είναι σαν να λες, αφου έφαγες μπριζόλα φάε και σκατά.

 

Οταν δεν υπαρχει δικαιοσυνη πουθενα γυρω μας, θα αμεσα αποδιδεται απο τον λαο με αυτόν τον τροπο δυστυχως.

 

Δηλαδή το γιαούρτωμα του Νταλάρα είναι απόδοση δικαιοσύνης;

 

Οταν δεν εχεις να ταισεις τα παιδια σου, και ο διπλα εχει πορσε και ζηταει φοροαπαλλαγη δεν χρειαζεται κανενας δικαστης και καμια αποφαση. 

 

Ναι εε. Τι λες. Δηλαδή δεν έχω εγώ, έχεις εσύ, θα σε γ@μήσω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μπορει να σας ...τρομαξω αλλα ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι σκεπτονταν και το 90% του ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΥ λαου κατα τη διαρκεια του μεσοπολεμου και "δικαιολογουσαν" τα καμωματα των αγανακτισμενων με την ταπεινωση (και την οικονομικη εξαθλιωση)  της Γερμανιας  "παιδιων" του Αδολφου  (μεχρι τελικα να συμπραξουν και αυτοι στις πραξεις αυτες)..δεν θελει και πολυ ξερεις η εκτροπη ειδικα οταν εχεις λαο με μεγαλη παραδοση σε αυτην.....

 

 

 

 

 

Δεν θα μας τρομάξεις καθόλου. Αυτά είναι τα ιστορικά προηγούμενα που προσωπικά με βάζουν σε σκέψεις. Η κατά τον Eric Hobsbawm, Εποχή των Άκρων που αναδύεται εκ νέου.  

 

Όμως θα επικροτήσω τη άποψη του Κώστα περί «προσωπικών Θερμοπυλών».

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τι έπρεπε να σκάσει για να μην είναι υποκριτής, με γαιδούρι, με datsun;

 

ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΑΥΛΙΑ "ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ"!

 

[quote author=theoctapus link=topic=192278.msg648804#msg648804 date=1331036779

Γιατί ως γνωστόν είναι πάνω κάτω τα ίδια. Είναι σαν να λες, αφου έφαγες μπριζόλα φάε και σκατά.

 

Ακριβώς. Όταν γιουχαρε ο κόσμος τις παραστάσεις που δεν του αρεσαν στην Αρχαία Ελλαδα την εποχή του Αριστοφάνη ήταν "πολιτισμός". Οταν γιουχάρουν εναν "καλλιτεχνη" σημερα (για οποιοδήποτε λογο) ειναι βαρβαροι και μειοψηφιες.

 

Δηλαδή το γιαούρτωμα του Νταλάρα είναι απόδοση δικαιοσύνης;

 

Nαι είναι. Οχι ο ενδεδιγμένος τρόπος, αλλα λειτουργει.

 

Ναι εε. Τι λες. Δηλαδή δεν έχω εγώ, έχεις εσύ, θα σε γ@μήσω.

Ακριβώς

 

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου