Προς το περιεχόμενο

Οργή και αντικείμενα κατά του Γ. Νταλάρα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και δεν καταλαβα απο ποτε ειναι κακο να γιαουρτωσεις ενα λαμογιο ?

Αν κάνεις πλάκα δεν είναι καλόγουστη.

Αν δεν κάνεις πλάκα, ψάξτο λίγο.

Δεν θα σου απαντήσω καθότι έχεις τόσο άδικο που μου προκαλείς πονοκέφαλο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

 

 

Αθανατε Ελληνα ΠΟΤΕ & για ΤΙΠΟΤΑ ...δεν φταις.... :P

 

ΜΟΝΟ οι πολιτικοι,ο καιρος που ειναι βαρυς,τα μεγαλα συμφεροντα,οι μεσαζοντες,οι τοκογλυφοι,η κακια η ωρα,η μαυρη μας η τυχη,οι Αμερικανοι,οι Λαπωνες,οι Ινδιανοι,οι εξωγηινοι,το σκυλακι το κανις ποιος το εκλεψε κανεις και αλλοι φανταστικοι εχθροι....φταινε...ΕΜΕΙΣ ομως ειμαστε παντα ΩΡΑΙΟΙ και ΑΘΩΟΙ ....(σαν τα προβατακια ενα πραμα)

 

ας ελπισουμε να μην αρχισει γιατι παντα στην ιστορια η λογικη του οχλου  οδηγησε σε τραγικες καταστασεις.

 

Αυτό ακριβώς  ;)

 

Και για αυτό τον λόγο έγραψα νωρίτερα ότι ο «Νταλάρας» είναι πρελούδιο των ημερών που θα έρθουν ταχύτατα.

 

Δεν είναι η ουσία ότι έφαγε γιαούρτια ο Νταλάρας... Η ουσία είναι ότι σύντομα θα παρακαλάμε να είναι γιαούρτια και όχι τίποτα άλλο.

 

Διότι από την στιγμή που δεν κάνουμε την αυτοκριτική μας- όπως ορθότατα παράθεσε ο Νίκος- θα αναζητηθούν ένοχοι (εντός ή εκτός εισαγωγικών) και μετά mob rules.

 

Οπότε δείτε λίγο παρακάτω και όχι στον Νταλάρα

 

Και επειδή με ρώτησες Νίκο αν ξέρω κάτι για τα καλοκαιρινά, όλοι το ξέρουμε: θα κοπεί ο 13- 14 , επικουρικές, συντάξεις, θα έρθει ο «σούπερ φόρος» ακινήτων κλπ κλπ...

 

Η «κρίσιμα μάζα» της κοινωνίας  που περιθωριοποιείται, αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο. Μόλις φτάσει στο σημείο «βρασμού», είναι κοινωνικός αυτοματισμός η έκρηξη της. Και τότε ποιος Νταλάρας και ποια γιαούρτια...    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερμή παράκληση να μείνουμε εντός ορίων. :-*

 

Ακόμα κι όσοι πανηγυρίσατε όταν είδατε "Το Πουκάμισο Το Γιαουρτί". :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πετυχημενους ελληνες πατριωτες της διασπορας

 

σε αυτο εχεις δικιο,στους περισσοτερους ...ντοπιους Ελληνες οι πατριωτες τους που κανουν επιτυχημενη καριερα στο εξωτερικο ειναι εξαιρετικα αντιπαθεις  .

 

εισαι παντως πολυ ενημερωμενος... ;D μια και....γουγλαρωντας βλεπω οτι  η Καλομοιρα ΕΧΕΙ κανει μια ΣΧΕΤΙΚΑ πετυχημενη καρριερα στο εξωτερικο ,ειναι τρομερα δημοφιλης στην Ιαπωνια,εκανε μεγαλη βλακεια που δεν παρεμεινε στη χωρα μετα το reality που παρουσιαζε εκει,σημερα θα ηταν πολυεκατομμυριουχος ως J-pop symbol μια και εχει ολο το πακετο,εχει βγει τριτη στην Eurovision,και πρωτη απο τους "κριτικους" του διαγωνισμου και εχει εμφανιστει και στην Οπρα... θα μου πεις σιγα τα αυγα αλλα ενταξει απο... εμενα (και απο το 99% των εγχωριων καλλιτεχνων... ;D) καλυτερη καριερα στο εξωτερικο εκανε... ;D

 

Για την Eurovision ειπαμε ειναι το ΜΟΝΟ πραγμα που ΦΕΡΝΕΙ λεφτα δεν ξοδευει..... ;D

 

Ολυμπικακους αγωνες

 

οντως το γεγονος οτι οταν ηταν 17 χρονων δεχτηκε να τραγουδησει στη ...φιεστα της...μεγαλης Ελλαδας (στην οποια ειχε ερθει πριν απο λιγους μηνες και δεν ηξερε καν τη γλωσσα) δεν πρεπει να της συγχωρεθει ποτε.... ;D ..ειμαι δε σιγουρος οτι ΑΥΤΗ  φταιει για την κριση που επακολουθησε....

 

θα κοπεί ο 13- 14

 

αυτο που το διαβασες?τα υπολοιπα ναι θα γινουν αλλα ΔΕΝ ειναι νεα μετρα εχουν ηδη συμφωνηθει με το δευτερο μνημονιο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ζωή "ακούγεται" περισσότερο αυτός που "φωνάζει" πιο πολύ, ας είναι και ένας κι ας λέει και πίπες. Το ότι 10-20-100 ανεγκέφαλοι κάφροι συμπεριφέρονται γηπεδικά, δεν ξέρω κατά πόσο αποτελεί ενδεικτικό σημάδι των καιρών. Άλλωστε τα media αρέσκονται σε οτιδήποτε δραματικό και καταλήγουμε να ασχολούμαστε πιο πολύ μ'αυτά (τουλάχιστον περισσότερο απ' ότι πρέπει). Σίγουρα υπάρχει οργή, αγανάκτηση, απελπισία αλλά ένας φυσιολογικός άνθρωπος επιβάλλεται να είναι ψύχραιμος σε τέτοιες καταστάσεις. Στην τελική αν είναι να γιαουρτώνουμε, πλακώνουμε αυτούς που "φταίνε" ή φταίνε θα έπρεπε πρώτα να γιαουρτώσουμε τους εαυτούς μας και μετά τους γύρω μας (αλλά σχεδόν όλους, όχι λίγους δαχτυλοδεικτούμενος).

 

Η «κρίσιμα μάζα» της κοινωνίας  που περιθωριοποιείται, αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο. Μόλις φτάσει στο σημείο «βρασμού», είναι κοινωνικός αυτοματισμός η έκρηξη της. Και τότε ποιος Νταλάρας και ποια γιαούρτια...   

 

Έχω την αίσθηση (και θέλω να ελπίζω ότι έχω δίκιο) ότι αυτή η κρίσιμη μάζα είναι υπερεκτιμημένη και αυτό γιατί σ'αυτή την φωνακλού μάζα μπαίνουν και βγαίνουν οι ίδιοι. Βέβαια, υπάρχουν και κάποια όρια αντοχής για τους υπόλοιπους.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση (και θέλω να ελπίζω ότι έχω δίκιο) ότι αυτή η κρίσιμη μάζα είναι υπερεκτιμημένη και αυτό γιατί σ'αυτή την φωνακλού μάζα μπαίνουν και βγαίνουν οι ίδιοι.

 

συμφωνω απολυτα.

 

και δεν καταλαβα απο ποτε ειναι κακο να γιαουρτωσεις ενα λαμογιο ?

 

τι?ΜΟΝΟ να το γιαουρτωσεις?εγω λεω να το ΠΑΛΟΥΚΩΣΕΙΣ στο Συνταγμα να του βαλεις φωτια και να κανεις παρτυ κατω απο την...πυρα ,οχι παιζουμε....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ μου φίλε Τέρη θα μου επιτρέψεις με το θάρρος αυτών που ήπιαμε και αυτών που θα πιούμε να σου πω ότι λες παπαριές.

 

Είδαμε και θα δούμε κι άλλα, μπορεί καλύτερα, μπορεί πολύ χειρότερα, ναι όντως.

 

Η ουσία (τουλάχιστον σε αυτό το thread) παραμένει o δημόσιος προπηλακισμός και η βίαιη αντιμετώπιση ενός καλλιτέχνη.

 

Την καταδικάζω απερίφραστα όχι μόνο ως ηθικό και πολιτιστικό γεγονός αλλά ως παράνομο και αντίθετο στον δημοκρατικούς νόμους της χώρας μου.

 

Αν δεν μπορούμε να διαφυλάξουμε και να είμαστε αντίθετοι με το θάρρος της δικής μας γνώμης απέναντι σε παρόμοια φασιστοειδή περιστατικά και δεν διαφυλάττουμε το "μέρος" το οποίο μπορούμε να διαφυλάττουμε, δεν νομίζω ότι έχουμε ελπίδες για το "όλον".

 

Και σε αυτό είμαι απόλυτος.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κοπεί ο 13- 14 , επικουρικές, συντάξεις, θα έρθει ο «σούπερ φόρος» ακινήτων κλπ κλπ...  

..εάν υπολογίσεις την έκτακτη εισφορά και τη ΔΕΗ...ήδη έχουν κοπεί γιατί εκεί τα δώσαμε...μάντεψε καλύτερα τα νούμερα του Λόττο 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο εχεις δικιο,στους περισσοτερους ...ντοπιους Ελληνες οι πατριωτες τους που κανουν επιτυχημενη καριερα στο εξωτερικο ειναι εξαιρετικα αντιπαθεις  .

 

εισαι παντως πολυ ενημερωμενος... ;D μια και....γουγλαρωντας βλεπω οτι  η Καλομοιρα ΕΧΕΙ κανει μια ΣΧΕΤΙΚΑ πετυχημενη καρριερα στο εξωτερικο ,ειναι τρομερα δημοφιλης στην Ιαπωνια,εκανε μεγαλη βλακεια που δεν παρεμεινε στη χωρα μετα το reality που παρουσιαζε εκει,σημερα θα ηταν πολυεκατομμυριουχος ως J-pop symbol μια και εχει ολο το πακετο,εχει βγει τριτη στην Eurovision,και πρωτη απο τους "κριτικους" του διαγωνισμου και εχει εμφανιστει και στην Οπρα... θα μου πεις σιγα τα αυγα αλλα ενταξει απο... εμενα (και απο το 99% των εγχωριων καλλιτεχνων... ;D) καλυτερη καριερα στο εξωτερικο εκανε... ;D

 

Για την Eurovision ειπαμε ειναι το ΜΟΝΟ πραγμα που ΦΕΡΝΕΙ λεφτα δεν ξοδευει..... ;D

 

οντως το γεγονος οτι οταν ηταν 17 χρονων δεχτηκε να τραγουδησει στη ...φιεστα της...μεγαλης Ελλαδας (στην οποια ειχε ερθει πριν απο λιγους μηνες και δεν ηξερε καν τη γλωσσα) δεν πρεπει να της συγχωρεθει ποτε.... ;D ..ειμαι δε σιγουρος οτι ΑΥΤΗ  φταιει για την κριση που επακολουθησε....

 

Ειναι τοσο καλη??  :D

Ετσι πως μου τα λες ξεπερναει κ τη παπαριζου τελικα, αυτη αραγε δεν ειχε "ολο το πακετο" να παει να πιει καφε με την Οπρα?  ;D ;D

Την ειχα για καλυτερα την Ελενα  ολοι οι μπαρμπαδες στο χωριο μου ξερογλυφονταν και παινευαν τα καλη της κ τουτηνης..

;D ;D ;)

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Έχω την αίσθηση (και θέλω να ελπίζω ότι έχω δίκιο) ότι αυτή η κρίσιμη μάζα είναι υπερεκτιμημένη και αυτό γιατί σ'αυτή την φωνακλού μάζα μπαίνουν και βγαίνουν οι ίδιοι. Βέβαια, υπάρχουν και κάποια όρια αντοχής για τους υπόλοιπους.

 

Και εγώ θέλω να το ελπίζω αυτό. Όμως όταν σε σχεδόν καθημερινή βάση ένας άνθρωπος του περίγυρου μας (του προσωπικού μας «μικρόκοσμου») μένει άνεργος και αρκετοί από εμάς έχουν γνωστούς, συγγενείς ή φίλους που πλέον κατά το κοινώς λεγόμενο είναι «στην πείνα», πρέπει να αντιληφθούμε ότι υπάρχει μια «ποιοτική» και ποσοτική διαφοροποίηση από τους «φωνακλάδες» του παρελθόντος.

 

Τώρα δεν ακούμε μόνο «γκρίνια», αλλά απόγνωση και οργή από τα στόματα των ανθρώπων- που πιστεύω από ιδίαν άποψη ότι κατά πλειοψηφία είναι γνήσια.

 

Το πως θα συμπεριφερθούν αυτοί οι ολοένα αυξανόμενοι άνθρωποι δεν το γνωρίζουμε 100%, όμως ξέρουμε τις «γενικές αντιδράσεις»  τους: Θα ξεσπάσουν επί δικαίων και αδίκων και πολύ φοβάμαι ότι το μόνο που μένει είναι να το δούμε σύντομα επί του πρακτέου.    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου