Προς το περιεχόμενο

Ηχοι για korg M3


pasxaliste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γειά σας παίδες!!! Μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρώ λαικους ήχους για το Korg M3???

 

αποροία το έχω. Όταν μιλάμε για Λαϊκούς ήχους , για τι ήχους μιλάμε?

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το 'θελες καημένε το Μ3 για λαικά? Πάρε ένα Triton που έχει όλος ο κόσμος...

Δεν έχει ακόμα πολλούς πληκτρογαβγαβγαδες με Μ3 !!!!

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως συμφωνώ με τον προλαλήσαντα,επειδή όμως το αγόρασες τώρα προτείνω να αγοράσεις ένα μεταχειρισμένο triton rack ή trinity rack από κάποιον έλληνα γεμάτο με λαικούς ήχους.Στο μ3 δε θα βρείς καθόλου λαικούς ήχους.Έστω ας έπαιρνες ένα motif xs ή ένα roland g(που έρχεται) γιατί είδικά το m3 ούτε sax,ακορντεόν και κιθάρες δεν έχει καλά,είνια πιο πολύ για συνθετικούς ήχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παίδες!!! Μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρώ λαικους ήχους για το Korg M3???

 

Δεν είναι και τόσο τραγικό να φτιάξεις κάποια απλά πραγματάκια. Απλά θέλει λίγο υπομονή.

Τώρα για πιο sophisticated ήχους, θα πρέπει να σκεφτείς λίγο και την τεχνική του εκάστοτε οργάνου που μιμείσαι έτσι ώστε να φτιάξεις καλό ήχο.

 

Δουλειά και υπομονή θέλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην είστε τόσο απόλυτοι...

 

Αν το πήρες από κάποιον dealer της Korg στην Ελλάδα και όχι από κάποιο μουσικό κατάστημα του εξωτερικού, μπορείς να πας στη bon studio (κράτα καλού κακού την απόδειξη αγοράς του οργάνου) και σου δίνουν ήχους απο εκεί....

 

Έχω την εντύπωση οτι σου δίνουν κάποια samples στα οποία είναι βασισμένοι οι ήχοι...

 

Τώρα δεν μπορώ να εγγυηθώ για την ποιότητα των ήχων άλλα τουλάχιστον έχεις μία βάση να πατήσεις και με κάποιες βελτιώσεις ενδεχομένως να μπορέσεις να τους φέρεις στα μέτρα σου....

 

Αυτα!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου