Προς το περιεχόμενο

telecaster project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

telecaster project ήθελα εδώ και πολύ καιρό να αρχίσω να φτιάχνω τ δικά μου project. πείρα λιπών την απόφαση να φτιάξω μια τελε για αρχή μιας  και είχα διαβάσει καπου στο φόρουμ  πώς είναι ποιο εύκολες (φαινόταν και ποιο εύκολη). Έκοψα 1 ένα σόμα απο μαόνι !!!3ερο δεν φτιάχνονται οι τελε απο μαόνι αλλά οκ καλή είναι για 1 ;D

Image004.jpg.e4dde0b1d2bcb569cec0b9710a3e1a03.jpg

Image006.jpg.0860dd4a3369478b4927c0471be27b14.jpg

Image008.jpg.e69e237b2789afd398d9c969bc60abe1.jpg

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Γιατι μια χαρα θα παιζει μεταλ???

κουμπωσε της ενα μπρατσο και 2 διπλους και δωσε μεταλιες...

πλακα πλακα καλα το εκοψες για 1 κομματι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μια χαρα θα παιζει μεταλ???

κουμπωσε της ενα μπρατσο και 2 διπλους και δωσε μεταλιες...

πλακα πλακα καλα το εκοψες για 1 κομματι...

αυτό το σκέφτηκα και εγώ να σου πω  την αλήθεια, για τους μαγνήτες θα δω τ θα κάνω !

το σώμα σε αυτές τ φώτο είναι λίγο στραβοκομμένες στα πλάγια λόγο σεγας ευτυχώς προς τ έξω, το έφερα σιγά σιγά  με το ρουτερ ,και ειναι κομπλέ τώρα !!! τώρα είμαι σε περίοδο αφραγκίας και είναι ακόμη έτσι !!

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το παλεψεις και το μπρατσο?

Αν οχι κοιτα εδω, απλα εχεις 2 βδομαδες αναμονη.

http://northwestguitars.netdirector.co.uk/article/show/14

 

οοοο πολύ καλό έχει πολύ καλές τιμές !!! βασικά είχα σκοπό να τ φτιάξω τ ταστιέρα αλλά δεν έχω τ εργαλεία ακόμα !!! ίσως πάρω μια έτυμη για 1 project ,

Κάτι άσχετο !! γενικά δεν είμαι  έχω εμπειρία στο σύνολο,  ας πούμε  στο  μπράτσο τι  με βολεύει καλύτερα η ποιος είναι ο ήχος που μου αρέσει μιας και έχω γύρω στο 8μινο που ασχολούμαι με ηλεκτρική πήγα πριν 3-4 χρόνια για 1 χρόνο έκανα ακουστική και μετά τ παράτησα, και τώρα ασχολούμαι αρκετά με την ηλεκτρική μόνος μου και 

με βοηθάει ένας φίλος μου που είναι στο πτυχίω τώρα για να μην μάθω να παίζω λάθος

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιξε με καναδυο κιθαρες με διαφορετικά μπράτσα και δες τι σε βολευει.

 

Κυριως το radius και το πάχος των ταστων ειναι για μενα αυτα που θα κρινουν αν με βολευει το μανικι η οχι. (αν μιλαμε για μανικια με το ιδιο προφιλ ας πουμε C shaped)

 

καλη επιτυχια με το project!

 

τωρα τελευταια ολο ξεπηδουν θεματα "project ταδε" μπραβο παιδια! εγω δεν εχω την υπομονη για τετοια

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιξε με καναδυο κιθαρες με διαφορετικά μπράτσα και δες τι σε βολευει.

 

Κυριως το radius και το πάχος των ταστων ειναι για μενα αυτα που θα κρινουν αν με βολευει το μανικι η οχι. (αν μιλαμε για μανικια με το ιδιο προφιλ ας πουμε C shaped)

 

καλη επιτυχια με το project!

 

τωρα τελευταια ολο ξεπηδουν θεματα "project ταδε" μπραβο παιδια! εγω δεν εχω την υπομονη για τετοια

 

το  radius που με βολεύει πρέπει  να είναι 9,5 ίντσες δεν ξέρω πόσο έχει η κιθάρα μου γιατί την πείρα μεταχειρισμένη και είναι  από αυτές που είχαν τ LIDL  :P  :P ! έχει πέσει στα χέρια μου μια fender stratocaster squier series made in mexico του 1995  και με βολεύει πιο καλά τ μπράτσο της , βασικά από τ λίγα που έχω καταλάβει μου αρέσουν τα παχουλούτσικα μπράτσα !!!

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν με βολευει 1 μονο radius...

στο μπρατσο θα κοιταξεις το σχημα του πχ u, c, d.

το radius 7,25 9,50

τα ταστα δηλαδη το παχος και το φαρδος που θα εχουνε.

μπες στο site τις warmoth να τα δεις για να τα καταλαβεις και σχημάτισε γνωμη αφου δοκιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν με βολευει 1 μονο radius...

στο μπρατσο θα κοιταξεις το σχημα του πχ u, c, d.

το radius 7,25 9,50

τα ταστα δηλαδη το παχος και το φαρδος που θα εχουνε.

μπες στο site τις warmoth να τα δεις για να τα καταλαβεις και σχημάτισε γνωμη αφου δοκιμασεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες σίγουρα θα ψαχτώ πριν κάνω την κίνηση !! θα μου πάρει πολύ καιρό το project ,ακόμα δεν ξέρω πότε θα τ ολοκληρώσω!! 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

μετά από πολύ καιρό ασχολήθηκα πάλι και πιστεύω πως βγαίνει αρκετά καλό !!! ζητώ συγνώμη για τ ποιότητα τον φωτογραφιών  :-[  :'(

Image051.jpg.b878980a0132c78c629bf4b33c339fe6.jpg

Image053.jpg.0356d51ed9ea9315591a2715fe9a2587.jpg

Image058.jpg.89d58cf3294943eae89d3b7b0586f99c.jpg

Image059.jpg.ee4f90165df4460ccae10e3a91f9c923.jpg

Image060.jpg.db794672908069546b4117c22a86ac83.jpg

Image064.jpg.5cacee5521107e177e61293bc425f8f0.jpg

183093574_Image050_-_.jpg.18cdf37b0ebb2948e034424759c1a27f.jpg

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου