Προς το περιεχόμενο

The 10 most expensive guitars ever sold.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλα ε !Φοβερη συζητηση!Απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελλα... Ευγε! ;D ;D ;D

Ευχαριστούμε, να σαι καλά.

Θέλεις να προσθέσεις κάτι ή πέρασες απλώς για την παρατήρηση;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψήθηκα με τη διαφορά τιμών του 1970 με σήμερα στις ΗΠΑ (το μικρόβιο του ιστορικού-αρχαιολόγου ποτέ δε φεύγει), οι πηγές του Υπουργείου Εργασίας των ΗΠΑ (http://www.dol.gov/) μιλάνε για 1.6 δολάρια την ώρα. Σήμερα είναι περίπου 7.25. Μιλάμε πάντα για την μέση ελάχιστη νόμιμη εργατοώρα, το τονίζω. Τουτέστιν τα 600 δολάρια που έσκασε ο Έρικ για 6 κιθάρες είναι σημερινά 3600 δολάρια. Δηλαδή περίπου 600 δολάρια η μία, με σημερινές τιμές και μιλάμε για used όργανα απ'ότι κατάλαβα και όχι του κουτιού. Το συμπέρασμα που προκύπτει αβίαστα είναι οτι οι τιμές δεν έχουν αλλάξει και τόσο δραματικά για μέσης αξίας χρησιμοποιημένα όργανα και το δεύτερο συμπέρασμα είναι οτι ο Κλάπτον τότενες ήταν ανοιχτοχέρης με μεγάλο αμάξι, για να κουβαλάει τις κιθάρες σε εξάδες σαν τα αυγά....  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Κλάπτον τότενες ήταν ανοιχτοχέρης

Παιδιά συνειδητοποιείτε για ποιον μιλάμε? Δεν έχω επίσημα δεδομένα στα χέρια μου και μάλλον θα έχω πάλι ενστάσεις, αλλά πιστεύω ότι τα ετήσια έσοδα ενός μέσου Έλληνα μεγαλοβιομήχανου, είναι τίποτα μπροστα σε αυτά του Clapton. Μιλάμε για μία από τις μεγαλύτερες μορφές της δυτικής μουσικής εδώ και 30 χρόνια. Δε νομίζω ότι 3600, ή 36000 δολλάρια θα του έκαναν ιδιαίτερη διαφορά. Ειδικά που ο τύπος μεσουράνησε "τις καλές εποχές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συνειδητοποιείτε για ποιον μιλάμε?

Αυτό είναι το καταπληκτικό....όχι βέβαια. Θεωρούμε (εκτός των άλλων)...ότι έαν μπαίναμε στο μαγαζί μαζί με τον Clapton και θέλαμε να αγοράσουμε την ίδια Strato...θα πληρώναμε και εμείς την ίδια τιμή 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου