Προς το περιεχόμενο

Ρύθμιση μαγνητών les paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε η Φροσω εδω...

 

 

Ωραία η Φρόσω!!

Απ'οτι βλέπω πρέπει ν'άμαστε ίδια κληρουχία ;D

 

kpeyos, περιμένω το λινκ του άρθρου που παρέθεσες 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Πολύ ωραίος. Σ'ευχαριστώ πολύ kpeyos.

Αν θέλεις μπορείς να δώσεις το link αυτού του άρθρου? ίσως βρώ κι'άλλα χρήσιμα

 

Δυστυχώς δε νομίζω να βρεις κάτι άλλο χρήσιμο.

 

Αν έχεις κάποια άλλη απορία απλά ρώτα...

 

το λινκ...

 

http://forum.gibson.com/index.php?/topic/58164-the-distance-between-strings-to-your-neck-and-brigde-pickup/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδια η GIBSON  μας δινει κατι επισημο ? Nα αρκεστουμε στο αρθρο του κυριου David ,η  '' περι γουστου κολοκυθοπιτα "  ::)

 

Πέρι γούστου κολοκυθόπιτα και ισχύει για όλα όχι μόνο για το ύψος των μαγνητών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια η GIBSON  μας δινει κατι επισημο ? Nα αρκεστουμε στο αρθρο του κυριου David ,η  '' περι γουστου κολοκυθοπιτα "  ::)

 

Έψαξα και βρήκα ένα manual και δεν λέει τίποτα περί "σωστού" ύψους μαγνητών.(και πολύ καλά κάνει) Πάντως φήμες αναφέρουν,οτί η Gibson λίαν συντόμως θα προβεί σε συνέντευξη τύπου και θα αποκαλύψει το σωστό ύψος μαγνητών,το οποίο θα πρέπει να τηρείται αυστηρά.Ειδικά κλιμάκια,μάλιστα,θα προβαίνουν σε τυχαίους δειγματοληπτικούς ελέγχους και σε περίπτωση που βρεθούν κιθάρες με λάθος ύψος μαγνητών,οι κυρώσεις θα είναι πολύ αυστηρές,ενώ -κατά περίπτωση- οι παραβάτες θα τιμωρούνται ακόμα και με κατάσχεση της κιθάρας τους... ::)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- οι παραβάτες θα τιμωρούνται ακόμα και με κατάσχεση της κιθάρας τους... ::)

 

Μπορει να μου παρουν και την Κουλα μου δηλαδη??  :'(  Γιατι η Κουλα δεν ειναι Gibson αλλα Γυψον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου παρουν και την Κουλα μου δηλαδη??  :'(   Γιατι η Κουλα δεν ειναι Gibson αλλα Γυψον.

 

Δεν σ΄αγγίζει κανένας εσένα...Η Κούλα βρίσκεται σε καλά χέρια.  ;D 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι επιεικως.....χαζο να ψαχνουμε το...σωστο υψος των μαγνητων γραμμενο στον...μαγικο παπυρο της...αιωνιας γνωσης... μια και κατι τετοιο απλα δεν υπαρχει μια και αυτοματα τιθεται και το ερωτημα  ''σωστο υψος των μαγνητων για ΠΟΙΟΝ ενισχυτη ,  για ΠΟΙΑ gain stages ,  για ΠΟΙΑ ηχητικη αλυσιδα  για ΠΟΙΟΝ παικτη ,για ΠΟΙΟ χερι & για ΠΟΙΕΣ χορδες ?"και  ....ετσι λοιπον....μεγαλωνοντας και ...ξεκολλωντας απο την ευκολια της ....φανταστικης "γραμμενης λυσης απο καποιον ....που...ξερει" καταλαβαινουμε πως αν δεν ΨΑΞΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ για αυτο που  ταιριαζει σε ΕΜΑΣ και μονο , ηχο δεν.... φτιανουμε μπα που να ρωτησουμε ολταφορμτουντερνετ ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σ΄αγγίζει κανένας εσένα...Η Κούλα βρίσκεται σε καλά χέρια.  ;D  

 

Και μια και το φερε η κουβεντα σας παρουσιαζω την Κουλα το νεο μου αποκτημα.

Γυψον του 76 (ετσι λεει ο SF)

 

img0683medium.jpg

 

 

img0679medium.jpg

 

Μην με παρεξηγησετε για το αισχος των παντοφλων που Βλεπετε εκει, τις πεταξα και πηρα αλλες.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου