Προς το περιεχόμενο

Κεφαλη + Καμπινα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια τελευταια με τρωει η τσεπη μου απο οτι φαινεται και σε 2 εβδομαδες που θα κατεβω Αθηνα θελω να δοκιμασω για αγορα μια κεφαλη-καμπινα. Δεν ξερω αν θα την αγορασω καινουρια γιατι εχω δει αρκετες στις αγγελειες μας  :) αυτο που θελω ειναι να μου προτεινετε καποιες που σας αρεσαν για να δοκιμασω και να παρω οποια μου κατσει... (και επειδη θα με ρωτησετε σιγουρα για το μπατζετ περιπου στον κυκλο των 1500 ευρω αντε και λιγα παραπανω) περιμενω γνωμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σου φιλε

τι μουσικη παιζεις?

τι εξοπλισμο εχεις τωρα(κιθαρα,ενισχυτη,εφφε)?

παιζω ροκακια blues και κατι ποιο hard  :) fender am special και πεταλακια laney vc15 amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου μια κεφαλη marshall,mesa,(αν βρεις μικρο η μεταχειρισμενο)vox ειναι καταλληλοι...θα σου προτεινα ομως να δοκιμασεις και engl..καθε μαρκα εχει διαφορετικο ηχοχρωμα..οποτε ψαξτο λιγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και ξεχασα οι orange ειναι πολυ καλοι γι αυτη τη δουλεια αλλα επειδη εχει ενας φιλος μου ενα μοντελο και εχω ακουσει αρκετους,εχουν πολυ ψηλο τονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και ξεχασα οι orange ειναι πολυ καλοι γι αυτη τη δουλεια αλλα επειδη εχει ενας φιλος μου ενα μοντελο και εχω ακουσει αρκετους,εχουν πολυ ψηλο τονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Orange είναι ενισχυτάρες αλλά έχουν ιδιαίτερο ήχο. Ψαχτο καλά αν θες να πας προς τα εκεί. Ολοι οι ενισχυτές έχουν το δικό τους ήχο δηλαδή αλλά θέλω να πώ έχουμε ακούσει καρφί τόσο πολύ Marshall Fender και Vox που οι Orange ξεχωρίζουν μπαμ. Είναι love them or hate them φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αν υπαρχει κανενα απαντημενο ιδιο θεμα στειλτε μου λινκ γιατι δεν βλεπω φως  ::)

 

ΜΙΑ ΧΑΡΑ είσαι φίλε μου, μην παραπονιέσαι καθόλου. Ο τόπος είναι γεμάτος μουσικούς που ξέρουν ΑΚΡΙΒΩΣ τι θέλουν αλλά δεν έχουν τα φράγκα για να το πάρουν, και "δεν βλέπουν φως" πως θα τα βρούν σύντομα. Εσύ έχεις 1500+ ευρώ για ξόδεμα και δεν ξέρεις πού θα τα δώσεις. Τη στιγμή μάλιστα που με 1500Ε έχεις ένα σωρό επιλογές για μεγάλη λαμπάτη κεφαλή και 4*12 καμπίνα.

 

Με κάθε φιλική διάθεση.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΑ ΧΑΡΑ είσαι φίλε μου, μην παραπονιέσαι καθόλου. Ο τόπος είναι γεμάτος μουσικούς που ξέρουν ΑΚΡΙΒΩΣ τι θέλουν αλλά δεν έχουν τα φράγκα για να το πάρουν, και "δεν βλέπουν φως" πως θα τα βρούν σύντομα. Εσύ έχεις 1500+ ευρώ για ξόδεμα και δεν ξέρεις πού θα τα δώσεις. Τη στιγμή μάλιστα που με 1500Ε έχεις ένα σωρό επιλογές για μεγάλη λαμπάτη κεφαλή και 4*12 καμπίνα.

 

Με κάθε φιλική διάθεση.  ;)

μα αυτος ειναι ο λογος που ρωταω τους μαστερ! για να μην ειναι τα λεφτα μονο για "ξοδεμα" και να παρω κατι που αξιζει  αν ηξερα που να κοιταξω δεν θα εκανα ποστ  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου