Προς το περιεχόμενο

Διορθώνεται η γρατζουνιά σε dvd;


Dani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας!Εχω ένα μικρο πρόβλημα! Αγόρασα το BFD Deluxe για e drums και το dvd με το σετ της yamaha το εκανα μια γρατζουνιά άθελα μου και δεν παίζει πλεον.Μπορώ να κάνω τίποτα τώρα? :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια ελπίδα από πρακτική μου εμπειρία, να το σαπουνίσεις σφοδρά και προσεκτικά ταυτόχρονα με κυκλική κίνηση το δισκάκι, και έχεις κάποια μικρή ελπίδα τουλάχιστον να το διαβάσει κάποιες ακόμα φορές ο οδηγός σου.

 

Αν γίνει αυτό, προσπάθησε να το αντιγράψεις , αν και το οriginal δεν αντιγράφεται με συμβατικό τρόπο, θα αναγκαστείς να το σπάσεις.

 

Δοκίμασε το σαν λύση απελπισίας.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας!Εχω ένα μικρο πρόβλημα! Αγόρασα το BFD Deluxe για e drums και το dvd με το σετ της yamaha το εκανα μια γρατζουνιά άθελα μου και δεν παίζει πλεον.Μπορώ να κάνω τίποτα τώρα? :cry:

 

Μπορείς να απευθυνθείς στην αντιπροσωπεία και να ζητήσεις αντικατάστασή του. Είναι σίγουρο ότι θα σε εξυπηρετήσουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, την στιγμή πού έχεις αγοράσει σε CD – DVD ή με Download

ένα λογισμικό ή ένα ψηφιακό αρχείο,

αυτό που αγόρασες είναι τα δικαιώματα χρήσης.

 

Στην θέση σου θα επικοινωνούσα με το κατάστημα ή την κατασκευάστρια εταιρεία

προκειμένου να με προμηθεύσουν δίχως χρέωση με νέο δίσκο και με τον ίδιο κωδικό.

 

Από την στιγμή που το έχεις αγοράσει, δεν έχεις λόγο να το τρέχεις σπασμένο

και να μην μπορείς να έχεις πρόσβαση σε updates. :wink:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως για τα updates δεν πέρασε απ το μυαλό μου καθόλου, σωστοι

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει σε βίντεο κλαμπ να έχουν ένα μηχάνημα με το οποίο καθαρίζουν τις γρατζουνιές από τα dvd και τα cd.

Από ότι ρώτησα, μου είπαν ότι δεν τα καταστρέφει τα cd ή dvd.

Κάνε και μια ερώτηση σε κάποιο βίντεο κλαμπ. :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω άρθρο από το τελευταίο RAM. Δεν το δοκιμασα βέβαια...

 

Αποκαταστήστε την επιφάνεια των φθαρμένων CD με λίγη οδοντόκρεμα. Οι λειαντικές ουσίες που αφαιρούν τους λεκέδες του καφέ από τα δόντια μπορούν να διορθώσουν και τους γρατζουνισμένους ψηφιακούς δίσκους. Απλώστε μικρή ποσότητα οδοντόκτρεμας στην γυαλιστερή επιφάνεια του CD (lol). Στη συνέχεια σκουπίστε από μέσα προς τα έξω με ένα μαλακό πανάκι, με λιγο βαμβάκι ή με το δάχτυλό σας και ξεπλύνετε με νερό. Αν δεν φύγει η γρατζουνιά, εφαρμόστε με τον ίδιο τρόπο μια ποσότητα από το υγρό με το οποίο γυαλίζετε τα ασημικά σας.

Ο Θεός βοηθός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει σε βίντεο κλαμπ να έχουν ένα μηχάνημα με το οποίο καθαρίζουν τις γρατζουνιές από τα dvd και τα cd.

Από ότι ρώτησα' date=' μου είπαν ότι δεν τα καταστρέφει τα cd ή dvd.

Κάνε και μια ερώτηση σε κάποιο βίντεο κλαμπ. :?:[/quote']

 

αυτη ειναι η πρωτη λυση και ειναι επιτυχης. αν δεν βρεις ομως τετοιο μηχανημα, θα σου προτεινα το clonedvd.

ειχα το ιδιο προβλημα με το cd των αυθεντικων μου windows xp. το προβλημα ειναι οτι για να κανεις αντιγραφο ασφαλειας, θα χρειαστει να σπασεις την εκδοση αυτη με καποια προγραμματα που συνεργαζονται με το clone dvd. το Προγραμμα αυτο θα περασει παρα πολυ αργα απο την γρατζουνισμενη περιοχη και θα προσπαθησει να την αντιγραψει, αν δεν ειναι εντελως κατεστραμμενη.

αυτο ειναι παρανομο να ξερεις, αλλα απο την στιγμη που εχεις το αυθεντικο dvd δεν τιθεται θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου