Προς το περιεχόμενο

Διάλυση ενισχυτή κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν βιδώνεις 12" σε τρύπα 8" ακυρώνεις 4" επιφάνειας του μεγαφώνου.

Ακούγεται αλλιώς γιατί είναι απλά άλλο μεγάφωνο.

 

δηλαδι μιλούσαν μονο για αλλαγή μεγαφώνου χωρις να ανοιξουν και την τρυπα δωδεκάρα?

 

φωτάω ???

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

ο συμφορυμιτης sottos

εχει φτιαξει ενα ΠΟΛΥ ωραιο plan για το πως να τον κανεις καμπινα

κοιτα και εδω πως να τον κανεις http://guitar-dreamer.blogspot.com/2011/10/turn-your-old-combo-into-new-guitar-cab.html

 

 

εδω το site του

http://guitar-dreamer.blogspot.com/

Αυτό είδα στην παραπάνω κατασκευή.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον κάνεις ανταλλακτικά δεν το προτείνω... Είναι κρίμα, χαρισέ τον καλύτερα. Δεν μας είπες όμως ποιός ακριβώς είναι. Είχα κι εγώ ένα marshallάκι, τον VS15 (valvestate II), που ήμουν έτοιμος ή να πετάξω ή να χαρίσω αλλά τελικά αποφάσησα να του δώσω μιά ευκαιρία να εξιλεωθεί. Δυστυχώς δεν κατάφερα να βρώ schematic αλλά το schematic του μεγαλύτερου αδελφού του VS30R είχε πολλά κοινά κι έτσι αποφάσησα να επέμβω... Άλλαξα τον πρώτο dual opamp (σα να λέμε V1) με έναν με καλύτερα specs φτιαγμένο περισσότερο για audio signals και άλλαξα και το clipping κύκλωμα που ακολουθούσε από δυόδους σιλικόνης σε γερμανίου, κατήργησα headphones out και τη θέση του πήρε ένας toggle switch για mute, τέλος εγκατέστησα και ένα switching jack για speaker out για να οδηγεί καμπίνα αν θελήσω... Άλλος ενισχυτής... Αν ήταν ο VS15R ίσως να έβαζα και fx loop έτσι για πλάκα...

Φυσικά έπαιξε ρόλο και το ότι ήταν made in UK...

Αν μας πείς ποιός είναι μπορώ να γίνω πιό συγκεκριμένος όσων αφορά υλικά αλλά και την "εγχείρηση" αν υπάρχει κάποιο schematic. Αν είναι της σειράς MG made in phillipines, china ή όπου αλλού... χαρισέ τον να κάνεις κάνα πιτσιρικά πολύ μα πολύ χαρούμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.furtadosonline.com/media/instrument/1079/122573_1_marshall_guitar_amp_15w_mg15cd.jpg Αυτός εδώ είναι.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, η ζυγαριά τελικά έγειρε στο χάρισμα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ενα peavey 15 αρακι που ειχα,τον ανταλλαξα ενα καλοκαιρι για ενα κασακι μπυρες χαΐνεκεν...απο την καβα βεβαια...νομιζω οτι κ το παιδι βγηκε κερδισμενο κ εγω...τις ηπια κ στην υγεια του... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου