Προς το περιεχόμενο

Δύο μιξαρισμένα κομμάτια


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα κομμάτια είναι μια χαρά Σπύρο. Αλλού είναι η δική μου "ένσταση".

Γιατί μου φαίνεται ότι ο ρόλος σου στο γκρούπ είναι λίγο session-άδικος?

Γιατί, ερχεται από αλλού.

Το στίγμα της μπάντας είναι στη dark μεριά του 80's New Rock, που δεν ξέρω πόσα και τι ακούσματα έχει ο Σπύρος. Η μπάντα συνθετικά έχει ενδιαφέρον (ειδικά το 2ο κομμάτι έχει εξαιρετικά σημεία). Ο τραγουδιστής σίγουρα έχει τονικά αλλά και προβλήματα προφοράς, αλλού μου ακούστηκε σαν τον τραγουδιστή των Talk-Talk και αλλού σαν κάποιον από τα δεκάδες ανεξάρτητα γκρουπ της συγκεκριμένης σκηνής. (Αν είχατε εντρυφήσει στο είδος, θα είχατε πέσει πάνω σε πολλούς μη τονικά σωστούς τραγουδιστές, που όμως έδιναν μια κάποια γοητεία στο όλον εγχείρημα). ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα προσωπικά μου πρότζεκτς δε συνάδουν με το ύφος του γκρουπ, όπως γράφω και παραπάνω, αλλά δεν είμαι και σέσιον υπό την έννοια ότι αυτό που ακούτε έχει δικές μου παρεμβάσεις σε μεγάλο βαθμό.

Για να μην παρεξηγηθώ, άσχετα από την στυλιστική διαφορά των προσωπικών σου projects, εννοούσα ότι έχω την αίσθηση ότι έχεις ένα περισσότερο διεκπεραιωτικό από ότι δημιουργικό ρόλο, αλλά με κάλυψες πλήρως.

 

Παρόλα αυτά το γκρουπ μου αρέσει όπως και η δουλειά που έχω αναλάβει σε αυτό.

Αυτό μου είναι αρκετό. ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χωρίς να ξέρω πολλά από μιξάρισμα/ενορχήστρωση και όλο το ανάμεσά τους η δουλειά ακούγεται πολύ καλή.

Το πρόβλημα για μένα βρίσκεται σε όλo αυτό τo gloom and doom που η μπάντα προσπαθεί να οικιοποιηθεί. Οι στίχοι δυστυχώς είναι τετριμμένοι και ακόμη αν και η φωνή καλή, η ερμηνεία εξεζητημένη. 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρεσουν οι κιθαρες και ακουγονται ωραια δεμενες στα κομματια.

Αν και προτιμω τα δικα σου και το ξερεις-ετερον εκατερον-μονο καλο θα κανει το οτι

παιζεις διαφορετικα πραγματα.

Και τα δυο κομματια ειναι ενδιαφεροντα με προτιμηση στο δευτερο.

Μια μικρη ενσταση για τη φωνη-θα μ αρεσε ισως να ναι λιγο πιο

σκοτεινη για το ειδος-αλλα ειναι καθαρα θεμα γουστου.

Να πεις παντως του ανθρωπου οτι δεν πειραζει το κοτοπουλο στη φωνη αλλα οι πατατες που το συνοδευουν.Να προτιμαει ρυζι. ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο,βρισκω τη δουλεια σας ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ και θεωρω οτι η ηρωικη σου εξοδος(εστω γι αυτο το προτζεκτ)απο το μπλουζ-ροκ ιδιωμα βρηκε την καταλληλη στεγη.

Σου παει και το πας. ;)

 

Δεν ειναι το στυλ μου,ΟΚ.

Ακουω ομως ενα υφος που δεν ακουω συχνα απο αγγλοφωνα ελληνικα γκρουπ.

Ο τραγουδιστης με πειθει οτι τα νιωθει και οι μικρες ατελειες στην προφορα,παραβλεπονται.

Το dark υφος που ειπε ο Νεστορας το αποδιδει καλα.

Μου αρεσαν πολυ οι κιθαρες.

Προσωπικα μου θυμισε την μελαγχολια των Depeche Mode η φαση.

 

Παρατηρησεις επι της παραγωγης δεν μπορω να κανω αν δεν το ακουσω στα ηχεια του στουντιο. :)

 

Πολυ αξιοπροσεκτη η δουλεια σας!

Συνεχιστε! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι στίχοι δυστυχώς είναι τετριμμένοι και ακόμη αν και η φωνή καλή, η ερμηνεία εξεζητημένη. 

με ολη την φιλικη διαθεση  :D

πες μου ρε φιλε ΠΩΣ τους ακουσες τους στιχους ? ειδικα στο EXIT

 

Σπυρε μην παρεξηγηθεις  :P δεν κραζω

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πεις παντως του ανθρωπου οτι δεν πειραζει το κοτοπουλο στη φωνη αλλα οι πατατες που το συνοδευουν.Να προτιμαει ρυζι. ;D

Δεν είναι δυνατόν!

Μα την Παναγία έφτιαξα μόλις τώρα ρύζι με κοτόπουλο. Τι στο καλό...

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ολη την φιλικη διαθεση  :D

πες μου ρε φιλε ΠΩΣ τους ακουσες τους στιχους ? ειδικα στο EXIT

 

 

Με ακουστικά.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δυνατόν!

Μα την Παναγία έφτιαξα μόλις τώρα ρύζι με κοτόπουλο. Τι στο καλό...

Προσεχεις τη φωνη σου και καλα κανεις.

Δε συνεχιζω γιατι θα μας βαρεσει ο Σπυρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Exit το ακούω συνέχεια από το πρωί σήμερα.Οκ ο τραγουδιστής ,ίσως μπορούσε να είχε λίγο καλύτερη προφορά ή να είναι λίγο πιο"μέσα" τονικά,αλλά αφενός έχει μια distinctive χροιά που μου αρέσει πολύ κι αφετέρου κρίνοντας εκ του αποτελέσματος ...γουστάρω πολύ αυτό που ακούω εν τέλει(μιλάω ως ακροατής με μηδαμινή εξοικείωση με το είδος).

Τώρα περί Σπύρου :) Δεν με απασχολεί καθόλου το αν ο ρόλος σου στη μπάντα είναι περισσότερο διεκπαιρεωτικος παρά ενεργός συνθετικά.Αλλά δεν μπορώ να μην πω ένα μπράβο για την open minded απόφασή σου να ασχοληθείς με αυτή τη μπάντα.Όλα είναι μουσική στην τελική και με ό,τι είδος και αν ασχοληθεί κανείς ,το κέρδος είναι δεδομένο.Ωραίος! Από δω και πέρα θα είμαστε στην ευχάριστη θέση να ακούμε και τα κιθαριστικά σου personal κομμάτια που ανεβάζεις και τα dark της μπάντας σου ;) Keep it up και για λάιβ σας ίσως ανέβω και Αθήνα,φαντάσου...

 

PS: Επειδή είπες ότι τα τύμπανα είναι vst. Τα ακούω πολύ εμπλουτισμένα για να είναι λούπες,αυτό σημαίνει ότι είχατε την υπομονή και κάνατε τόσο midi programming ? :o Αν ναι,πραγματικά ζηλεύω!

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου